Китай натякнув на проблеми з виробництвом телефонів
Опубликованно 23.09.2019 00:08
Вчора китайське урядове агентство National Development and Reform Commission тактовно заявило, що нікому не дозволено використовувати продукцію з рідкісноземельними металами на шкоду розвитку країни. Американське інформаційне агентство CNBC тут же розцінив цю заяву як приховану загрозу США. Що цікаво, кілька днів тому голова Китаю Сі Цзіньпін відвідав з інспекцією видобувну рідкоземельні метали місцеву компанію JL MAG Rare-Earth Co і комплекс з переробки. Всі до одного, вважають американські журналісти, влада Китаю готуються натиснути на США забороною або обмеженням на поставку надцінного сировини.
Журналісти журналістами, але в середу вранці на ринку цінних паперів у Південно-Східній Азії виникла легка паніка. Акції компаній з видобутку та переробки рідкоземельних металів почали рости як на дріжджах. У Китаї акції JL MAG Rare-Earth подорожчали на 10 %. Акції Innuovo Technology збільшилися в ціні на 9,95 %. Одна із небагатьох за межами Китаю компаній, які видобувають рідкісний сировина ? австралійська Lynas, збільшила капіталізацію більш ніж на 10 %. Очевидно, що цими компаніями ситуація не обмежиться.
Оборот США з Китаєм на тему рідкоземельних металів відносно невеликий. Передбачається (точних даних на цей рахунок немає), що США протягом року імпортує близько 4000 тонн цієї сировини. Ціна питання ? близько $175 млн. Проблема в тому, що рідкоземельні метали йдуть для виробництва високотехнологічних товарів від електроніки до техніки. Перебої з поставками сировини можуть викликати проблеми в галузях, які відповідають за національну безпеку США.
Втім, Китай не вперше обмежує поставки рідкоземельних металів у відповідь на політичні випади з боку інших країн. Наприклад, у 2010 році у відповідь на арешт капітана китайського траулера японською стороною Китай припинив поставки рідкоземельних металів в Японію. Тому сценарій тиску на США з використанням штучного дефіциту рідкоземельних металів не є чимось новим. На думку аналітиків, рідкоземельні метали є скрізь. Треба лише почати видобуток і знизити залежність від Китаю. У США раніше видобували це сировина, але під тиском громадськості в боротьбі за екологічну безпеку видобуток була згорнута.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що смартфони Huawei заборонили в США.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.
Категория: Новости