7 найрезонансніших реконструкцій старовинних будівель


Опубликованно 06.10.2019 00:48

7 найрезонансніших реконструкцій старовинних будівель

Шелкопрядильная фабрика, Спелло

На околиці італійського міста Спелло понад 200 років тому була побудована фабрика з виробництва шовку. В окремій вежі на території заводу займалися сушінням тютюну, а навколо комплексу розташувався фруктовий сад і сім акрів землі, засаджені шовковицею. У 1960-х роках фабрика перестала працювати, а в 1997-му будівля була пошкоджена землетрусом і власники закинули його остаточно. Ділянка викупила Андреа Фалькнер Кампі, тепер на другому поверсі фабрики знаходиться квартира її сім'ї. В будинку одна спальня, багато порожнього простору і світла завдяки характерним фабричним вікон. На території відреставрованої фабрики розташувалося видавництво Feliciano Campi, що випускає альманах про сільське життя. Дизайнер Паола Навоне, яка працювала на замовлення нових власників, оформила будинок в індустріальному стилі, підкресливши баланс між епохами.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Landscape Studio (@_landscape_studio) 13 Лис 2018 в 2:03 PST

Вокзал Кінгс-Кросс, Лондон

Проект з'явився в 1848 році, а в 1852-му вокзал почав працювати. Покликаний зустрічати і відправляти поїзди, цей вокзал вже не раз був увічнений в історії. Саме звідси юні чарівники відправляються в школу магії в декількох частинах фільму «Гаррі Поттер» (платформа 9? завжди сповнена туристів, які фотографуються біля «тієї самої» стіни). Але навіть не це стилізація стала головною гордістю адміністрації. Максимальний ефект на відвідувачів справляє переплетення елементів різних часів в нових локаціях вокзалу. Реконструкцію почали в 1988 році: побудували нову привокзальну площу і Західний зал. Останній з'явився з-за футуристичної даху, зробленої у вигляді сітки, огортаючої фасад історичних будівель. Модернізація проходила під керівництвом архітектурного бюро Джона МакАслана.

Фото: wikimedia.org

Будівля арсеналу, Дрезден

Головний арсенал міського гарнізону урочисто відкрили в 1877 році, і він існував до кінця Першої світової війни. Потім арсенал закрили за непотрібністю, а приміщення здали в оренду під склади та виставки. У 1914 році В будинку організували Королівський музей саксонської армії (пізніше — Музей сухопутних військ), який був відкритий до 1945 року. Після поразки Німеччини у Другій світовій війні закрили всі військові музеї країни. В будівлі почали організовувати ярмарки і виставки живопису. З 1972 року тут знову запрацював Музей збройних сил. В ході реконструкції було вирішено поєднати стара будівля 1877 року з футуристичної частиною за проектом архітектора Даніеля Лібескінда. Це конструкція у формі клина, яка ніби пронизує музей. За задумом автора проект символізує контрасти військової історії країни.

Фото: Julie Woodhouse/Global Look Press

Музей Лувр, Париж

Найнеоднозначніша реконструкція з нашого списку досі піддається критиці. Думки розділилися: одні були впевнені, що історичну будівлю безнадійно зіпсовано, інші оцінили старання архітектора Бея Юймина, який працював над Лувром з 1985 по 1989 рік. В якості прототипу спеціаліст вибрав піраміду Хеопса, але реалізував задум у сучасному форматі. Деякі ЗМІ називали нову скляну піраміду витівками диявола, заявляючи, що вона зібрана з 666 частин. Насправді сегментів в об'єкті 673 (трикутні і ромбовидні скляні вставки). Естетика — питання смаку, але заперечувати практичне вплив конструкції не можна: вона розширила простір музею, наповнивши його світлом. Завдяки піраміді скоротився час очікування в черзі — вона виконує роль головного входу.

Фото: Julien Mattia/Global Look Press

Годинна башта, Нью-Йорк

Будівля загальною площею 7 тис. кв. м розташоване у знаменитого Бруклінського мосту. З 1914 року це була фабрика з виробництва картону, до кінця 1970-х років вона вже не працювала, а в 1980-му її викупив девелопер Two Trees Management. Будова обійшлося новим власникам в $12 млн. У 1990-х роках башту реконструювали, створивши 126 елітних квартир. Нагорі з'явився триповерховий пентхаус, всередині побудована гвинтові сходи і окремий ліфт. У вікнах квартири працюють велетенський годинник, роль циферблата для яких виконують склопакети. Приміщення оснащене програмою «Розумний дім», яка дозволяє управляти ним з програми. Пентхаус продається за більш ніж $35 млн.

Електростанція, Варшава

Будівлю було побудовано на початку XX століття і сильно пошкоджений під час Другої світової війни. Воно піддалося бомбардуванням, але деякі будівлі на території станції збереглися. Після відновлення завод продовжувати постачати Варшави електроенергією до 2001 року, коли його закрили. У 2017-му архітектори бюро Войцеховського запропонували проект реконструкції. Зараз стара електростанція поступово перетворюється на модний центр з кафе, барами, магазинами, бутиками, офісами і готелями. На території є кілька приватних квартир. Творці комплексу Powi?le Power Plant зберегли елементи старовинної будівлі — в деяких приміщеннях залишилися заводські підлоги і промислове устаткування, яке тепер грає декоративну роль в інтер'єрі.

Фото: elektrowniapowisle.com

Замок Мадера, Кадіс

Будова з'явилось в ІХ столітті, в старовинному місті на південно-заході Іспанії. До моменту реставрації від нього залишилася лише пара стін, які натякають на колись величний замок. У 2011 році адміністрація міста вирішила відновити останню вежу, яка незабаром теж могла розвалитися на частини. Завдання доручили архітектору Карлосу Кеведо Рохасу — його проект отримав схвалення регіонального уряду Андалусії. За словами архітектора, він прагнув структурно консолідувати елементи без кардинальної зміни початкового об'єму і текстури будівлі. Рохас побудував білий паралелепіпед всередині залишилися стін, ніби наклеївши їх як аплікацію. Місцеві жителі заявили, що це знущання над спадщиною, а представники професійного співтовариства не тільки схвалили реалізований проект, але й його номінували на премію Architizer A+ в області архітектури і реставрації.

Фото: carquero.com



Категория: Недвижимость