Ріелтори допустили падіння попиту на апартаменти після переходу на ескроу


Опубликованно 06.10.2019 00:48

Ріелтори допустили падіння попиту на апартаменти після переходу на ескроу

Після повного переходу ринку новобудов на ескроу-рахунку і, відповідно, зростання їх вартості попит на апартаменти в Москві може істотно скоротитися. Такий прогноз дали аналітики ріелторської компанії «Інком-Нерухомість» в дослідженні ринку столичних апарт-комплексів.

Одна з причин популярності даного формату житла в тому, що апартаменти коштують в середньому на 20% дешевше звичайних квартир, так як забудовники не зобов'язані зводити соціальну та іншу інфраструктуру на відміну від житлових проектів. Підвищення вартості квартир на 10% після переходу ринку на эксроу на стільки ж скоротить цінову різницю квартир і апартаментів, вважають аналітики компанії. На їх думку, це здатне знизити попит на такий формат нерухомості на 30%.

Попит на апартаменти в Москві знизився на 4 п. п. з 2014 року — сьогодні майже кожен десятий (9% клієнтів) покупець на первинному ринку вибирає даний формат житла. Пропозиція за цей період знизилося більш істотно — на 12 п. п., до 18%. Середні ціни в апарт-комплексах, навпаки, зросли з 2014 року на 22% і становлять сьогодні 266 тис. руб. за 1 кв. м, наголошується в дослідженні «Інком-Нерухомості».

Сьогодні у столиці 57% пропозиції квартир, за даними компанії, належать до бізнес-класу, 30% — до комфорт-класу, 12% — до высокобюджетному сегменту і тільки 1% — до економкласу. Таким форматом цікавляться переважно (близько 60%) заможні люди у віці 30-40 років, у яких вже є московська квартира. При цьому кожен п'ятий здійснює операцію з інвестиційними цілями, наприклад для здачі житлової площі в оренду, наголошується в дослідженні.

Сьогодні передумов до зростання популярності квартир немає, вважають аналітики компанії «Інком-Нерухомість». На їхню думку, популярність даного формату в 2014-2017 роках була пов'язана з зростанням пропозиції, новизною цього формату, де ціни були нижчими в середньому на 20% від звичайних новобудов, а також нестачі якісної пропозиції в сегменті новобудов. Однак після бурхливого зростання первинного ринку затребуваність апартаментів пішла на спад, відзначають аналітики.

За підсумками першого півріччя 2019 року ринок квартир Москви встановив п'ятирічний антирекорд. Забудовники не стали виводити на ринок ряд нових проектів з-за неможливості реалізувати їх за старими правилами. З початку року забудовники вивели на столичний ринок мінімум таких об'єктів за минулі п'ять років — всього дев'ять, підрахували в компанії «Метриум».



Категория: Недвижимость