Реальні метри: як ремонт з'їдає житлоплощу
Опубликованно 16.10.2019 00:20
Метри від забудовника
Обов'язково перевіряйте площа зданої квартири у процесі її приймання у будівельної компанії. Не підписуйте документи, поки не упевнитися, що отримали те, за що платите. Якщо будинок не був зданий на момент оформлення договору, то припустимі невеликі похибки в результатах будівництва. Але буває і так, що забудовник навмисно завищує метраж, тому перевіряйте наявність пункту про перерахунок. У деяких випадках квартира може вийти трохи більше, ніж планувалося, тоді доведеться доплатити за «зайві» квадрати.
Стояки в коробах
Труби водопостачання та каналізації в нових будинках ховають в короби. Їх зведення може забезпечити забудовник, але часто питання вирішує покупець квартири. «Коробки» вкрадуть трохи — в цілому не більше метра, але це варто враховувати при плануванні дизайну інтер'єру. Лайфхак для тих, кому шкода розлучатися з площею: в коробах можна зробити фанерні полиці, а зовні залишити дверцята або закрити простір за допомогою жалюзі. Це особливо актуально для ванни і туалетної кімнати: усередині конструкції роблять господарський шафа, де зберігаються побутові засоби для прання і прибирання.
Фото: Jarmoluk/Pixabay
Нові стіни і перегородки
Забудовник нерідко здає мешканцям бетонну коробку без стін, які доведеться зводити за свій рахунок. Їх створення — одна з головних причин зниклих метрів. При переплануванні або ремонт у новій квартирі, навіть якщо ви вирішите об'єднати вітальню з кухнею, а туалет з ванною кімнатою, все одно доведеться відокремлювати спальну зону або дитячу. Навіть сама тонка стіна завширшки займе не менше 12 див. Багато хто воліє робити стіни ще товщі, щоб на них можна було повісити важкі полиці, спортивний куточок або телевізор. Якщо хочете уникнути великих втрат і зберегти житловий простір, продумайте варіанти перегородок. Обговоріть ідеї з дизайнером, при професійному підході можна перетворити однушку в троячку, заощадивши метри житлоплощі. Наприклад, зробити розсувні двері в спальню або декоративну арку для проходу в їдальню.
Каркас на несучих стінах
У старих будинках поширена практика вибудовування нових стін поверх наявних. Їх зводять в тих же межах за допомогою гіпсокартону, і це «з'їдає» сантиметри кімнати. Якщо ви вирішили таким чином заощадити на ремонті чорнових стін, то вирівнювання гіпсокартоном резонно робити з додаванням шумоізоляції. Тоді порожнечі між старими стінами і новим каркасом будуть виправдані.
Звукоізоляція по периметру квартири
До речі, про захист від сторонніх звуків. Якщо ви любите галасливих гостей або не любите вечірні концерти піаніста в сусідній квартирі, доведеться змиритися з зменшенням метражу власної. Товщина звукоізоляції становить в середньому від 6 до 12 див. Це не багато. Але якщо ви якісно відгородити його від зайвих шумів кімнату 20 кв. м, то в цілому втратите більше 2 м вільного простору. Вихід: прокладати звукоізоляцію не по всій площі, а вибірково, лише на суміжних з сусідніми квартирами стінах. У виграші виявляться власники кутового житла — у них менше загальних стін з сусідами, а від шуму з вулиці при наявності вікон звукоізоляція все одно не рятує, тому немає сенсу робити її по всьому периметру.
Фото: Pozytywnewnetrza/Pixabay
Штукатурка на стінах
Багато залежить від того, що ви вирішите робити зі стінами: шпалери прощають нерівності, але для фарби поверхні повинні бути максимально гладкими. Вирівнювання і штукатурка забирають від 2 до 5 см по всій площі квартири, в результаті можна втратити метра або навіть двох від первинного житла. У панельних будинках стіни часто бувають ще більш нерівними, з-за чого кількість наносимого розчину збільшується в кілька разів. У старих квартирах нові шари штукатурки зазвичай наносять поверх не повністю знятих старих, забуваючи про втрачених сантиметрах. Вирішувати вам: хочете гладкі однотонні стіни — прощайтеся з часткою простору. Не буде зайвим обговорити проблему з дизайнером або будівельниками, зробивши наголос на збереження метражу.
Планування та наповнення
Найбільш практичними варіантами форми квартири залишаються прямокутник і квадрат. Сучасні новобудови нерідко пропонують оригінальний дизайн в кімнатах з гострими кутами або закругленими стінами. Враховуйте, що розставити меблі у такому просторі буде складніше: доведеться або робити її на замовлення, або залишати порожнечі по периметру квартири, з-за яких пропадає житлова площа. На оплату або продаж це не вплине, як у випадку з метрами, втраченими під час ремонту. І все ж зазвичай власники воліють візуально збільшувати простір кімнати, а не зменшувати.
Категория: Недвижимость