Колектори почали скуповувати іпотечні борги росіян
Опубликованно 26.10.2019 00:38
Колектори зацікавилися купівлею іпотечних боргів росіян разом із заставними на житло. Учасники ринку відзначають, що цей тренд набиратиме обертів, а правозахисники побоюються, що він створить проблеми для позичальників. Про це пише «Коммерсантъ».
Колекторське агентство ЕОС, за даними видання, придбало значний обсяг заставних, забезпечених нерухомістю. В агентстві впевнені, що пілотний проект буде вдалим, і мають намір розширити роботу в цьому напрямку.
Традиційно банки самі працювали з простроченням по іпотеці або віддавали її на обслуговування за агентською схемою. В банках зазвичай такі квартири реалізуються при підтримують процедурах для боржників по іпотеці. У разі непогашеної заборгованості колектори отримують право у досудовому порядку або після винесення судового рішення звернути стягнення на заставлене майно через суд. Після рішення суду квартира виставляється на торги. Якщо реалізувати нерухомість на торгах не вдається, судовий пристав пропонує заставодержателю забрати її в рахунок погашення боргу з дисконтом у розмірі 25% від оціночної ціни, зазначається в публікації.
Вартість таких боргів для покупців може складати від 15% до 70% від суми боргу проти 2,8% на беззаставні кейси, підрахували для видання експерти. На відміну від банків колекторам з економічної точки зору не має сенсу пропонувати боржникам різні підтримуючі процедури, а легше реалізувати заставу і прибуток наскільки це можливо швидко, розповіли «Комерсанту» правозахисники.
Верховний суд Росії раніше роз'яснив, в яких ситуаціях банку не вдасться позбавити боржника іпотечного житла.
Категория: Недвижимость