7 секретів бюджетного ремонту
Опубликованно 28.10.2019 00:16
Стяжка підлоги
Обов'язково робіть заміри, щоб переконатися в необхідності стяжки. Якщо ви робите ремонт у квартирі, де жили тривалий час, то знаєте, є нерівності і де криво стоїть шафа. В більшості випадків в обжитих квартирах не потрібно заливати підлогу, але будівельні бригади пропонують цю опцію всім, підвищуючи підсумковий рахунок. Якщо вирішите робити стяжку, зверніть увагу на бетонну — робота буде трудомісткою, але матеріали недорогими. Також доступні суха стяжка, фанерні підлоги і самовирівнюючі суміші для невеликих нерівностей в різних частинах квартири.
Розрахунок матеріалів
Багато матеріалів коштують дешевше, якщо їх купувати оптом. Тому особливо важливо розрахувати кількість з невеликим запасом, адже в разі нестачі шпалер, лінолеуму, плитки і плінтусів доведеться докуповувати їх у мінімальній кількості, витративши час і гроші. Довжина шпалерних рулонів розраховується залежно від малюнка: якщо він геометричний і вимагає склейок, то неминучі обрізки. Виміряйте висоту кімнати, додавши до неї крок малюнка (він вказаний на упаковці) і 10 см в запас. Щоб виміряти кількість полотен, потрібно розділити периметр кімнати на ширину рулону. З плиткою та лінолеумом ще простіше — площа поверхні ділять на розмір однієї плитки. Одержаний результат округлюють до цілого і додають 10% запасу (у випадку з лінолеумом — 10 см з кожного боку облік кроку малюнка).
Кабелі
Вважається, що економити на капітальному ремонті не можна, адже ви вкладаєтеся в довговічний комфорт і стабільність. Насправді і тут є способи витратити менше грошей. В першу чергу складіть чіткий план для покупки погонних метрів, але до підсумкових розрахунками додайте 10% довжини. Розетки і вимикачі краще продумати заздалегідь у відповідності з передбачуваної меблями і технікою (або замовити дизайнерський проект, щоб не упустити деталі). Важливу роль відіграє вибраний стеля: за підвісною можна заховати частину проводів, тоді не доведеться руйнувати поверхню і з'явиться можливість заощадити на метрів кабелю.
Трубопровід
За аналогією з кабелями заздалегідь продуманий план дозволить заощадити час і гроші. Невеликий лайфхак: намагайтеся робити менше стиків і з'єднань між трубами, так ви зменшите кількість можливих ремонтів в майбутньому. Монтаж до стіни обійдеться дорожче, тому можна залишити труби в приміщенні, але закрити їх коробом. Всередині нього роблять полиці, і виходить невеликий побутової шафа, який економить простір. У деяких випадках трубопровід може стати оригінальною деталлю інтер'єру, як в цьому прикладі.
Плитка
Уточнюйте у продавця, які формати плитки є в наявності: як правило, на вітрині представлено лише один варіант для розуміння малюнка і фактури, а розміри плитки такого кольору можуть бути різними. Дешевше всього квадратна стандартна невеликих розмірів; велика або прямокутна обійдеться дорожче. Поверхня плитки може бути матовою, сатиновою або глянсовою. Перша коштує менше в середньому на 30% порівняно з рештою. Звертайте увагу на обробку краю: звичайна плитка на 20% дешевше ректифікованої (безшовні і рівні гладкі краю). Якщо потрібен ще більш бюджетний варіант, можна оформити ванну кімнату пластиковими панелями.
Лофт
Стиль лофт не здає позицій вже кілька років. Індустріальний шик простий у виконанні і не потребує великих грошових витрат. Один з основних прийомів цього стилю — необроблена цегляна, дерев'яна або бетонна стіна. Бабусин комод і стара ліжко відмінно впишуться в атмосферу лофту. Таким чином, можна не витрачатися на обробку і фарбування стін, а в деяких випадках і на нові меблі. Виступи і неакуратна обробка зіграють на руку власнику. До речі, якщо під час ремонту в цегляному будинку або квартирі прибрати старий шар штукатурки, то можна не тільки зробити цікавий акцент на стіні, але і заощадити кілька сантиметрів площі кімнати.
Маленькі хитрощі
Економія на дрібницях допоможе зробити якісний ремонт, зберігши при цьому значну суму грошей. Можна користуватися послугами будівельних магазинів, багато з них надають безкоштовні консультації по монтажу і вимірам. Кріпильні інструменти вигідніше брати поштучно: купити десять шурупів набагато економніше, ніж пачку з 200 штук. Слідкуйте за акціями та знижками, не бійтеся брати уцінені товари, багато з них стають дешевшими за найменших подряпин, які не впливають на якість. При цьому не варто забувати, що скупий платить двічі, тому краще наймати професійних майстрів по електриці і сантехніці, щоб уникнути витрат у зв'язку з наступними поломками.
Категория: Недвижимость