Росреестр роз'яснив, в яких операціях з нерухомістю потрібно нотаріус
Опубликованно 07.11.2019 00:06
У Росії деякі види операцій з нерухомістю вимагають нотаріального посвідчення. Серед них операції, пов'язані з розпорядженням майном на умовах піклування, відчуження нерухомості неповнолітніх або обмежених в дієздатності громадян. Про це йдеться у повідомлення Росреестра.
Нотаріального засвідчення також вимагають угоди, якщо заява та документи надаються поштовим відправленням або по довіреності. Такі правила поширюються на договори уступки вимоги і переведення боргу по нотаріально засвідченій угоді, а також угоди про зміну і розірвання нотаріально посвідченого договору, наголошується в прес-релізі.
З 31 липня 2019 року відбулися зміни в правила реєстрації нерухомості. Тепер нотаріально завіряти угоди (відчуження або іпотеки) з частками у праві спільної власності не обов'язково, якщо її проводять всі власники часток по одній угоді. Такий же порядок діє щодо договорів про іпотеку часток у праві спільної власності, що укладаються з банками.
У Держдумі обговорюється проект закону про дистанційних операціях з нерухомістю, які можуть здійснювати через нотаріуса. Якщо документ ухвалять, то покупець і продавець, які перебувають у різних містах, зможуть віддалено оформити потрібні документи. Посвідчення договору буде проходити в режимі онлайн, через спеціально розроблений для цього захищений канал зв'язку нотаріусів.
Категория: Недвижимость