ФКП дала рекомендації по захисту від шахраїв при купівлі житла
Опубликованно 13.11.2019 00:36
Для того щоб убезпечити себе від шахрайства при покупці житлової нерухомості, слід уважно вивчити документи, на підставі яких виникло право власності. Відповідні рекомендації дали експерти Федеральної кадастрової палати (ФКП), повідомляє «Российская газета».
Необхідно уважно вивчати свідоцтво про право на спадщину, договір передачі у власність, договір купівлі-продажу або дарування. Продавець може надати покупцеві свідоцтво реєстрації права власності, яке видавалося до 2015 року. Однак цей документ говорить лише про те, що квартира, будинок або дача перебували у власності продавця на ту дату, яка у ньому зазначена, а на поточний момент власник може бути зовсім іншим, говориться в замітці.
Підтвердити, хто є власником житла в даний час, може тільки виписка з Єдиного державного об'єкта нерухомості (ЕГРН). Таку виписку може замовити потенційний покупець в підрозділах Кадастрової палати. Виписка з реєстру нерухомості містить дані, актуальні на дату її видачі. У зв'язку з цим рекомендується замовляти її як можна ближче до дати потенційної угоди, випливає з публікації.
Рекомендується також отримати нотаріально завірена згода чоловіка чи дружини власника перед покупкою, хоча відсутність такого документа не перешкоджає угоді. Необхідно уточнити, чи немає зареєстрованих прав на відповідний об'єкт у колишнього подружжя або інших родичів, а також звернути увагу на наявність прав на даний об'єкт у неповнолітніх, радять експерти.
У випадку, якщо продавець діє від імені власника нерухомості за дорученням, необхідно проявити особливу пильність, так як саме таку схему найчастіше вибирають шахраї. Необхідно провести перевірку справжності довіреності на сайті Нотаріальної палати, йдеться в статті.
Росреестр раніше рекомендував москвичам перевіряти виписки з ЕГРН на справжність. Така міра необхідна у зв'язку виявленням інтернет-ресурсів, які повністю або частково дублюють інформацію офіційного сайту відомства.
Категория: Недвижимость