День в історії: Підстава Intel і створення Тетрису
Опубликованно 14.11.2019 00:38
Відкриття полонію
Елемент відкритий у 1898 році чоловіками П'єром Кюрі і Марією Склодовської-Кюрі в уранової смоляної руді. Про відкриття вони вперше повідомили 18 липня на засіданні Паризької академії наук у доповіді під назвою «Про новий радіоактивному речовині, що міститься в смоляній обманці». Елемент був названий на честь батьківщини Марії Склодовської-Кюрі — Польщі (лат. Polonia).
У 1902 році німецький вчений Вільгельм Марквальд відкрив новий елемент. Він назвав його радиотеллур. Кюрі, прочитавши замітку про відкриття, повідомила, що це — елемент полоній, відкритий ними чотирма роками раніше. Марквальд не погодився з такою оцінкою, заявивши, що полоній і радиотеллур — різні елементи. Після ряду експериментів з елементом подружжя Кюрі довели, що полоній і радиотеллур володіють одним і тим же періодом напіврозпаду. Марквальд був змушений визнати свою помилку.
Перший зразок полонія, що містить 0,1 мг цього елемента, був виділений в 1910 році.
Зареєстрована компанія «NM Electronics», незабаром перейменована в «Intel»
18 липня 1968 року американські інженери Роберт Нойс і Гордон Мур, отримавши тримільйонний «кредит довіри» під «декларацію про наміри» розгорнути розробки великих інтегральних схем (ВІС), зареєстрували компанію під назвою «NM Electronics».
Компанія Нойса і Мура спочатку займалася випуском статичної оперативної пам'яті. Незабаром компанію перейменували в «Intel» (по перших складах терміна «integrated electronics»). Конкуренція з боку японських виробників пам'яті змусила її зосередитися на випуску мікропроцесорів. У 1971 році був випущений перший мікропроцесор, а до початку 1980-х років компанія стала найбільшим у світі виробником процесорів.
Сьогодні компанія «Intel» — найбільший в світі виробник мікропроцесорів, а також випускає напівпровідникові компоненти для промислового та мережевого обладнання.
За всю історію компанії не обійшлося і без гучних скандалів. У 1994 році в процесорах Pentium була виявлена помилка в операціях з плаваючою точкою, і при величезному бажанні будь-який користувач міг викликати її. Компанія запропонувала замінити процесори за свій рахунок. Ця історія сприятливо позначився на популярності компанії. Інцидент широко висвітлювали в пресі і навіть ті люди, у яких не було комп'ютерів, дізналися нові слова і терміни Intel, Pentium, Celeron з новин та реклами.
А в 2007 році спалахнув скандал, пов'язаний з расизмом. Вийшла реклама Core 2 Duo, де 6 афроамериканців поклонялися білим чоловікам. Була піднята такий галас, що представникам компанії довелося публічно вибачитися на корпоративному сайті.
Створено перший Тетріс
Одна з найпопулярніших ігор в історії була створена маловідомим російським програмістом Олексієм Пажитновым. Він працював в Обчислювальному Центрі при Академії Наук СРСР і займався вивченням проблем штучного інтелекту, комп'ютерною графікою і питаннями комп'ютерного розпізнавання голосу.
В основу ідеї «Тетріса» була покладена американська головоломка «Pentomino Puzzle», придумана математиком Соломоном Голомб. Вона складалася з п'яти квадратів (пентомино – від грец. «пента» – п'ять) і ставила завданням правильно розташувати в коробці геометричні фігури.
Плануючи створити комп'ютерний варіант «Пентомино», Пажитнов успішно доповнив ідею: збирати фігурки належало в реальному часі, і за задумом під час падіння вони повинні були перевертатися.
Однак можливості тогочасних ЕОМ виявилися занадто слабкими для втілення нової ідеї, оскільки для комп'ютерного «Пентаміно» не вистачало ресурсів. Тоді Пажитнов скоротив кількість блоків, з яких складалися падаючі фігурки, до чотирьох. Так народилося «Тетрамино» (від грец. «тетра» – чотири). Скорочена назва «Тетріс» прижилося трохи пізніше.
Протягом двох місяців була створена перша графічна кольорова версія Тетрису, яка мала управлінням і дрібними приємностями, зразок таблиці рекордів. Перша комп'ютерна версія цієї гри з'явилася 6 червня 1984 року. Скопіювавши іграшку на дискети, Олексій і його товариші поширили її по своєму НДІ. А 18 липня 1985 року з'явилося перше електронний пристрій для гри в «Тетріс».
Незабаром гра стала відомою в СРСР. «Тетрису» присудили кілька нагород Американської Асоціації Розробників Програмного Забезпечення: як краще споживчому софту, найкращою оригінальною розробкою і найкращою розважальною програмою.
За 20 років існування всі види «Тетріса» (включаючи офіційну статистику, електронні пристрої та нелегальні продажі) розійшлися по світу фантастичним тиражем, який оцінюють у чверть мільярда примірників. Подібної популярності не вдавалося досягти жодної електронній грі.
Нагадаємо, днем раніше ми згадували першу в Європі гірську залізницю і эмоджи.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.
Категория: Новости