На ринку квартир Москви встановлений п'ятирічний антирекорд


Опубликованно 15.11.2019 00:10

На ринку квартир Москви встановлений п'ятирічний антирекорд

У Москві формується дефіцит новобудов з апартаментами: з початку року девелопери вивели на столичний ринок мінімум таких об'єктів за минулі п'ять років. У січні — червні почалися продажі всього в дев'яти об'єктах, що приблизно в півтора рази менше, ніж за той же період чотирьох минулих років. Для порівняння: за аналогічний період 2018 року на ринку з'явилося 16 комплексів апартаментів, 2017-го — 14, 2016-го — 13, 2015-го — 14, 2014-го — 12, підрахували в компанії «Метриум».

В результаті зниження девелоперської активності кількість квартир, представлених в Москві, за підсумками першого півріччя 2019 року зменшилася на 13%. При цьому їх частка в загальному обсязі пропозиції столичних новобудов збереглася на рівні останніх кількох років — 23%, або 9,7 тис. лотів, вказують у «Метриуме». Більша частина апартаментів раніше представлена в проектах бізнес-класу (45%). Чверть пропозиції зосереджена в комплексах масового сегмента (26%). Решта лотів припадає на класи преміум і елітний — 17% та 13% відповідно.

У першому півріччі 2019 року зниження девелоперської активності було характерно для всього ринку новобудов, при цьому найбільш помітним воно виявилося в сегменті квартир, зазначають в компанії Colliers Intrnational. Основна причина — прийняті зміни в механізмі фінансування будівництва, що позначилося на невизначеності на ринку для забудовників.

«Забудовники не стали виводити на ринок ряд нових проектів з-за неможливості реалізувати за старими правилами, перенісши їх на більш пізній термін. Надалі девелопери будуть заповнювати дефіцит пропозиції на ринку, поступово відкриваючи продажу в апарт-комплексах з ескроу-рахунки. При цьому на ринку апартаментів зберігається стабільна частка, яку займають елітні об'єкти в реконструйованих будівлях з реалізацією за схемами поза ДДУ», — вважає регіональний директор департаменту житлової нерухомості Colliers International Катерина Фонарьова. За її словами, цей сегмент більш стійкий щодо законодавчих змін на ринку на даний момент і надалі збереже значну долю в нових проектах на ринку.

Скорочення нової пропозиції вплинуло на попит: за оцінкою «Метриума», частка квартир в загальному обсязі угод знизилася з 12% до 8%. У відсутність доступного пропозиції на ринку квартир (така нерухомість традиційно дешевше квартир на 15-20%), покупці відклали угоди або перейшли на ринок квартир, констатують аналітики.

На початку літа стало відомо про намір Мінбуду Росії розробити план обліку квартир загальною статистикою обсягів будівництва житлової нерухомості. У відомстві розраховують, що це дозволить змінити статистику обсягів введення житла. За оцінкою заступника міністра будівництва і ЖКГ Микити Стасишина, обсяги житлового будівництва можуть зрости на 2,5 млн кв. м в рік.



Категория: Недвижимость