7 найбільш ефективних енергозберігаючих рішень для дому


Опубликованно 28.11.2019 08:58

7 найбільш ефективних енергозберігаючих рішень для дому

Відповідальне ставлення до природних ресурсів і енергозбереження — не тільки один із самих популярних світових трендів. Це найважливіший крок на шляху подолання назрівання екологічної кризи.

Наші рекомендації допоможуть зупинити безконтрольну витрату води і електрики, зберігши при цьому тепло і затишок у вашому будинку. До речі, з допомогою інноваційних технологій ресурсозбереження та нескладних екологічних звичок можна удвічі зменшити рахунки за комунальні послуги — розповідаємо як.

Світлодіодні лампи

Штучне світло робить будинок безпечніше і затишніше, особливо в дощові осінні та зимові вечори. При цьому люстри і лампи забирають близько 30% всієї електроенергії в квартирі. Щоб знизити її витрата, замініть класичні лампи розжарювання світлодіодними аналогами. По-перше, вони споживають на 80% менше електроенергії. По-друге, більш довговічні — світлодіод прослужить кілька років. Крім того, дуже важливо максимально використовувати денне світло. Наприклад, миття вікон підвищує світлопропускання приблизно на 20%. Ще один спосіб зробити квартиру світліше — вибрати правильну довжину карнизів. Вони повинні бути довшими віконного прорізу не менше ніж на 25 см з кожної сторони. Тоді штори не будуть закривати частину вікна і не зменшать кількість надходить денного світла.

Аератор для крана

З появою водопроводу відпала необхідність носити воду у відрах з колодязів і річок. Як наслідок, у нас з'явилася можливість безконтрольно її витрачати. Почніть дбайливіше ставитися до природи: регулюйте напір води, щільно закручуйте крани відразу після використання і не забувайте вимикати воду, коли чистите зуби. Правильні звички — це не єдиний спосіб зберегти водні ресурси планети. У кілька разів скоротити їх витрати допомагають посудомийні машини та економічні моделі змішувачів. Якщо ви не готові міняти сантехніку, купіть насадку-аератор. Зазвичай через відкритий кран йде близько 15 л води в хвилину, але з цим пристроєм її витрата скорочується до 6-8 л. При цьому напір майже не змінюється — він вирівнюється за рахунок насичення рідини киснем.

Екологічна прання

Економити електрику допомагає екологічна прання. Спробуйте рідше користуватися машинкою: завантажуйте її по максимуму (але не перевантажуйте) і не запускайте повний двогодинний цикл. Экоактивисты радять також зробити вибір на користь природної сушки білизни на мотузці. Якщо на одязі немає видимих забруднень і її потрібно тільки освіжити, досить швидкого прання на 15-30 хвилин при 30 градусах. Сучасні порошки видаляють плями і запахи навіть в трохи теплій воді, при цьому зниження температури всього на 10 градусів економить до 40% електрики. Правда, в сезон застуд прати білизну все-таки краще при температурі не нижче 60 градусів — гаряча вода забезпечить необхідну дезінфекцію. До речі, деякі виробники сьогодні працюють над створенням пральних машин, яким не потрібна вода.

Побутова техніка з режимом ECO

Не вся сучасна побутова техніка витрачає багато електроенергії. В наступний раз при покупці холодильника або телевізора уточнюйте у продавця, до якого класу енергоефективності відноситься прилад. В ідеалі вам потрібна маркування А+++. Така техніка відчутно дорожче класичних аналогів, але споживає на 30-40% менше енергоресурсів. У результаті різниця в ціні окупається завдяки більш низьким рахунках за електрику. Зверніть увагу: ваші побутові прилади теж можуть мати спеціальний режим ECO. Про його наявність свідчить кнопка із зображенням зеленого паростка. Після активації экорежима прилад починає споживати на 15-20% менше електрики. І не забувайте вимикати техніку з мережі, коли залишаєте квартиру: навіть у режимі очікування вона витрачає електроенергію.

Акумулятори замість батарейок

Всього одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 20 кв. м ґрунту і 400 л води. При цьому кожен рік тільки в Москві на смітники потрапляє близько 15 млн батарейок. До їх складу входять небезпечні сполуки, які негативно впливають на людський організм. Щоб скоротити токсичні викиди, зекономити сімейний бюджет і зберегти енергоресурси, вибирайте техніку на акумуляторах. А замість звичайних одноразових батарейок купуйте більш просунуті і безпечні акумуляторні — їх можна перезаряджати до 1,5 тис. разів. Використані джерела живлення не лінуйтеся відносити в спеціальні екобокси. Вони є в «М. Відео», «ОБІ», «ІКЕА», «ВкусВилле».

Роздільний збір сміття

Роздільний збір та переробка сміття не тільки бережуть наше здоров'я, але і економлять природні ресурси, даючи їм друге життя. А головне — це під силу кожному. На переробку можна здати деякі види пластику, макулатуру, упаковку тетрапак, скло, метал, непотрібну стару одяг і взуття. Щоб почати збирати сміття роздільно, не потрібно заводити кілька окремих урн. Досить двох пакетів: один — під вторсировину, другий — під неперерабатываемые і харчові відходи. Сортувати зібране вторсировину за категоріями можна прямо в пункті збору. При цьому звертайте увагу на маркування пластику. Вона виглядає як три стрілки у формі трикутника, всередині яких знаходиться число, що позначає тип пластика. І обов'язково очищайте упаковку від залишків їжі — її приймають тільки в чистому вигляді.

Теплі килими і щільні штори

Зберегти тепло в будинку і рідше користуватись обігрівачем дозволяють килими з густим щільним ворсом і важкі штори. Вони блокують потоки холодного повітря, завдяки чому можна значно знизити втрати тепла. При цьому важливо не закривати радіатори опалення довгими шторами: заправте їх за батареї або закріпіть спеціальними підхватами. До речі, щільний текстиль стане в нагоді не тільки в холодну пору року. Влітку такі штори надійно захистять будинок від палючих сонячних променів — і ви будете рідше включати кондиціонер. Спробуйте змінити колірну гамму квартири на більш «теплий». Додайте в інтер'єр хутряні накидки, вовняні пледи, декоративні свічки, дерев'яні та в'язані аксесуари. Таким чином ви обдурите зір і змусите організм відчувати тепло.



Категория: Недвижимость