6 найбільш високотехнологічних міст світу


Опубликованно 30.11.2019 00:00

6 найбільш високотехнологічних міст світу

Вуличні ліхтарі з надшвидкісним інтернетом, штаб-квартири найбільших IT-компаній, величезна кількість успішних технологічних стартапів, а ще віртуальні супермаркети і роботи, які заварюють каву, — все це є в самих інноваційних містах планети. Розповідаємо про шести мегаполісах, в яких зосереджені передові технології і яскраві уми зі всього світу.

Амстердам, Нідерланди

Фото: Carlos Sanchez/Global Look Press

Амстердам зарекомендував себе як серйозний гравець на міжнародній технологічної арені. Тут працюють понад 1,65 тис. технологічних компаній, у яких працюють 69 тис. осіб (це близько 13% всієї місцевої робочої сили). У столиці Нідерландів базуються штаб-квартири 170 міжнародних IT-компаній, які завжди раді новим талановитим спеціалістам. Саме тому багато іноземці переїжджають в Амстердам. А ще близько 90% жителів голландського мегаполісу говорять по-англійськи.

Цей технологічно орієнтований місто — ідеальне місце для стартапів. Тут чимало інкубаторів та акселераторів, які допомагають запускати і розвивати нові проекти. Крім того, в Амстердамі не заохочують переробки: більшу частину часу люди присвячують відпочинку і спілкуванню з родиною. Тільки 0,4% працівників проводять в офісах багато годин. Ще один бонус для іноземних IT-фахівців: перші вісім років вони можуть не платити податки з 30% зарплати. При цьому їх середній дохід становить €64,4 тис. в рік.

Сеул, Південна Корея

Фото: Vichan Poti/Global Look Press

Південнокорейський мегаполіс просочений інноваціями. Надшвидкісний Wi-Fi тут роздають навіть вуличні ліхтарі, інтелектуальні відеокамери публікують знімки в Twitter, а каву в кав'ярнях готують роботи. Окремої уваги заслуговує метро Сеула. Тут є ліфти для інвалідів, туалети, тактильна плитка, скляні перекриття між платформою і рейками. А під час очікування поїздів пасажири можуть замовити продукти у віртуальному супермаркеті, відсканувавши QR-код. При цьому вартість проїзду — всього $1,5.

Нерухомість в корейській столиці теж значно дешевше, ніж в інших світових мегаполісах. Середня вартість квартири тут становить $533 тис. І це при тому, що Південна Корея замикає п'ятірку найбільш сприятливих країн для ведення бізнесу. Крім того, вона б'є рекорди по кількості виданих патентів. У числі тих, хто регулярно подає заявки на патентне право, — технологічні конгломерати LG Electronics і Samsung Electronics. У 2017 році вони зареєстрували 7,6 тис. і 5,2 тис. розробок і технологій.

Лондон, Великобританія

Фото: Dinendra Haria/Global Look Press

Лондон — найбільший технологічний кластер Європи. Він стає все більш розвиненим світовим центром інновацій і творчості. Тільки за перше півріччя 2019 року місцеві технологічні компанії залучили інвестиції на суму понад $3,2 млрд. Стартап-сцена Лондона представлена кількома напрямками, включаючи штучний інтелект, роздрібні і фінансові технології, блокчейн. Якщо не брати в розрахунок Китай і США, у Великобританії створено більше технологічних стартапів, ніж у будь якій іншій країні світу.

А ще у Лондоні сконцентровано більше третини найбільш швидкозростаючих технологічних компаній Європи. Тут базуються офіси Barclays, BP, Monzo, Revolut, TransferWise, ASOS. Це не дивно: британці забезпечили всі умови для ведення бізнесу. Талановиті фахівці отримують гранти та податкові пільги від уряду, а ще тут можна швидко і недорого зареєструвати компанію. Для технологічних професіоналів також діє програма The Tech Nation Visa, яка спрощує переїзд в країну.

Нью-Йорк, США

Фото: Graham/Global Look Press

Нью-Йорк — це не тільки осередок банків і Бродвей. Американський мегаполіс вважається одним з найбільш інноваційних міст завдяки величезному обсягу венчурного капіталу і тисячам високопрофесійних фахівців, які стікаються сюди з усього світу. Технологічні корпорації і стартапи складають основну частину місцевої економіки. У Нью-Йорку знаходяться офіси WeWork, Verizon, IBM, Citigroup, Kickstarter, Twitter, Tumblr. А ще тут працює лабораторія Microsoft і бізнес-центр Google.

У місті створені всі необхідні умови для підтримки здорового балансу між роботою та особистим життям. Керівництво компаній проти переробок: тут встановлюють гнучкий робочий графік, регулярно організовують сімейні свята і закликають не відмовлятися від відпусток. Ціни на життя в Нью-Йорку відповідають статусу міста. Так, середня орендна плата на Манхеттені становить $3,2 тис. в місяць — це близько 82% від середньої американської зарплати. Житло в інших районах ненабагато дешевше.

Токіо, Японія

Фото: Moritz Wolf/Global Look Press

Хоча столиця Японії зовні не виглядає так само інноваційно, як інші міста з нашого списку, це один з найбільш технологічно просунутих міст планети. Токіо відомий своїми надшвидкісними пасажирськими поїздами, кращої робототехнікою, успіхами в 3D-моделюванні і передовим програмним забезпеченням. Місто притягує як зовсім молоді стартапи, так і всесвітньо відомі корпорації: SoftBank, Hitachi, Toshiba, Mitsubishi, Sony Corporation. Своїм статусом він зобов'язаний працьовитості місцевого населення.

Напередодні Олімпійських ігор — 2020 в Токіо запустили технологію розпізнавання осіб і інвестували великі кошти в штучний інтелект для транспорту, лікарень і фінансових служб. Цікаво, що в японській столиці переробляють близько 90% всіх відходів. В Європі цей показник становить 60%, у Росії — 7,5%. Контейнери для роздільного збору встановлені у всіх офісах, супермаркетах і вокзалах міста. Середня орендна плата за квартиру з двома спальнями в Токіо становить $1,9 тис.

Сан-Франциско, США

Фото: Hans Blossey/Global Look Press

Півострів Сан-Франциско в Каліфорнії — визнана світова столиця сучасних технологій. Економіка міста стрімко зросла, коли на південно-заході з'явилася Кремнієва долина. У цьому інноваційному кластері зосереджено безліч великих міжнародних компаній, зайнятих розробкою комп'ютерів, мікропроцесорів, програмного забезпечення, мобільних пристроїв і біотехнологій. Наприклад, тут знаходяться офіси Apple, Google, Facebook, HP, Intel, Amazon, Netflix, Tesla і інших гігантів.



Категория: Недвижимость