Екоремонт: нюанси, вибір матеріалів та приклади


Опубликованно 01.12.2019 00:22

Екоремонт: нюанси, вибір матеріалів та приклади

Підлоги

Найекологічнішим підлоговим покриттям вважається паркет, але він коштує дорожче більшості поширених варіантів. Ламінат вважається найбільш популярним покриттям і при цьому відрізняється непоганою зносостійкістю і невисокою ціною. Проте в його склад входять смоли, які випаровуються при нагріванні і шкідливі для здоров'я. Уважно вивчіть склад ламінату, зараз багато виробників замість токсичних смол додають в покриття натуральні речовини; це робить матеріал менш токсичним, але коштувати такий варіант буде дорожче.

Фото: archzine.fr

Шпалери

При покупці шпалер керуйтеся тим же правилом — склад важливіше всього. Багато хто віддає перевагу стійким вініловим шпалерам, але вони містять формальдегід, який випаровується в мінімальних дозах. Флізелінові шпалери теж довговічні, вони не містять шкідливих речовин, але і не пропускають повітря. Тому краще обклеїти ними стіни у вітальні або на кухні, а для спальні та дитячої кімнати фахівці радять віддавати перевагу паперовим, бамбукових шпалер або покриття з пробки. Окрему увагу приділіть використовуваного клею: найкраще підійде органічний на казеїновій або крохмальній основі.

Фото: smalldesignideas.com

Фарба

Якщо не плануєте клеїти шпалери, стіни можна пофарбувати. Цей варіант простіше і довговічніше, але вимагає попереднього вирівнювання і не терпить дрібних вад поверхні. Екологічна фарба не містить фталатів, канцерогенного формальдегіду, гасу, стиролу, етилбензолу і важких металів. Краще віддавати перевагу складами на водній основі. Безпечну продукцію маркують экосертификатами, наприклад EU Ecolabel, «Північний лебідь», «Листок життя», «Блакитний ангел». Це означає, що у такий фарби перевірили не тільки склад, але і процес виробництва та утилізації.

Фото: haymespaint.com

Стеля

Натяжні стелі, як і раніше популярні, вони не вимагають вирівнювання, побілки та фарбування. Тканинні не завдають шкоди здоров'ю, але їх виробництво часто неекологічно. При цьому багато ПВХ-поверхні шкідливі за рахунок вмісту толуолу, хлору і фенолу, які виділяються при нагріванні. На таку стелю плівка монтується герметично, тому він «не дихає», значить, приміщення потрібно частіше провітрювати. Хоча ця порада стане в нагоді в кожній міській квартирі, хороша циркуляція повітря доступна тільки в дерев'яних будинках. І все ж тканинні натяжні стелі є найбільш екологічним варіантом порівняно з гіпсокартонними, при конструкції яких багато пилу, а при подальшому фарбуванні у повітря потрапляють токсини. У будь-якому випадку, вимагайте у виробника сертифікат якості продукції, за яким вона повинна відповідати європейським нормам.

Фото: secureservercdn.net

Меблі

«Екологічність» одно «натуральність», тому деякі вважають двері та меблі з ДСП підходящої під екостандарт. ДСП — це стружка (тирса) і інші пресовані деревні відходи. Проблема в тому, що їх склеюють токсичними смолами, які випаровуються, якщо зовнішня поверхня із захисним шаром відколюється. На відміну від меблів та дверей з натурального дерева, ДСП-варіанти значно дешевше, але їх не варто купувати для нагріваються приміщень (кухні або сонячної сторони кімнати).

Фото: pinterest.com

Побутова техніка

Дбайливе ставлення до природи та свого здоров'я — це не тільки відмова від пластику та недовговічних речей, але також і економія ресурсів. Багато виробників випускають техніку з вбудованим экорежимом, який дозволяє витрачати менше води і електроенергії. У 2018 році фахівці Роскачества провели дослідження посудомийних машин. Вони вивчили 92 моделі від виробників Electrolux, Bosch, Siemens, K?ppersbusch, Candy і інших. За результатами звіту, використання экорежима економить в середньому до 23% енергії і 21% води. До речі, ручне миття посуду вимагає близько 150-300 л води в день, в той час як посудомийна машина витрачає 7-20 л.

Фото: new-retail.ru

Освітлення

Вибір світильників для экопространства проводиться за аналогією з меблями та технікою: вивчайте склад і витрати на електроенергію. Краще віддати перевагу місцевим освітлення — для вечірнього читання не потрібно включати люстру на стелі, досить підлогової лампи або настінних джерел світла. А вдень може бути достатньо природного освітлення залежно від розташування вікон. Окремо варто подбати про енергозберігаючих лампах: світлодіодні споживають менше енергії, тому окупляться, незважаючи на високі ціни. Люмінесцентні лампи можуть отруїти простір парами ртуті, а галогенні відносяться до низького класу енергоефективності.

Фото: aliexpress.com

Рослини і декор

Незалежно від колірної палітри (хоча эковарианты, як правило, мають на увазі спокійні природні тони) для экоинтерьера потрібно вибирати натуральні дихаючі тканини і предмети обстановки з каменю і дерева. Экоквартира немислима без живих рослин. До того ж, згідно з дослідженням, забруднене повітря стає причиною зниження продуктивності, погіршення діяльності мозку і появи когнітивних розладів. Існує маса оригінальних варіантів озеленення. Наприклад, якщо у вас мало горизонтальних поверхонь, то насичувати повітря киснем можуть фитостены — вертикальні горщики-рамки з автополиву.

Фото: etsy.com



Категория: Недвижимость