Facebook розповість правду про щеплення
Опубликованно 01.12.2019 00:28
У відповідь на пошукові запити, що стосуються вакцинації, соціальна мережа Facebook почала першим результатом видачі показувати посилання на сторінку ВООЗ з інформацією про вакцинації, повідомляє CNN. У разі, якщо запит прийшов з США, видається посилання на сторінку Центрів по контролю і профілактиці захворювань США. У соціальній мережі Instagram, що належить Facebook, видається вікно з посиланням на сторінку ВООЗ.
Відмова від вакцинації дітей в останні роки набув таких масштабів, що на проблему почали звертати увагу міжнародні організації та уряди різних країн. За даними ВООЗ із-за відмови від щеплень захворюваність на кір в Європі в 2016-2018 роках зросла в 14 разів, а кількість смертей від цієї хвороби — у п'ять разів. На початку цього року ВООЗ назвала відмову від вакцинації в числі 10 головних загроз здоров'ю людства.
Недостовірної інформації про щеплення в інтернеті стає все більше, тому на початку 2019 року спочатку один з конгресменів, а потім Американська медична асоціація розіслала листи директорам найбільших інтернет-компаній США. У ньому компанії запитували, що вони роблять для боротьби з дезінформацією на своїх сайтах. Після цього YouTube прибрав рекламу з антипрививочных відео і каналів; компанія Amazon видалила фільми з дезінформацією про щеплення зі свого стримингового сервісу, і перестала продавати деякі книги відповідної тематики. Компанія Facebook пессимизировала сторінки груп противників вакцинації в пошуковій видачі і перестав їх рекомендувати користувачам.
Минулого тижня сервіс Pinterest у відповідь на пошукові запити про вакцинації та вакцин почав видавати тільки інформацію від організацій охорони здоров'я, або обмежуватися дисклеймером. Про це стало відомо в середу, 28 серпня. Тепер до Pinterest приєдналася соціальна мережа Facebook. З 4 вересня у відповідь на запити про вакцинації першої рядком пошукова видача стала показувати посилання, що веде на сторінку ВООЗ з інформацією про щеплення. Якщо пошуковий запит прийшов з США, спочатку видається адреса сторінки Центрів по контролю і профілактиці захворювань. Поки видача працює тільки для англомовних запитів. Користувачам Instagram у відповідь на запит видається вікно з відповідним посиланням.
Цікаво, що найбільше скептицизму по відношенню до вакцин та вакцинації демонструють європейці і японці. Згідно з торішнім опитуванням лише половина мешканців Європи і 39 відсотків японців вважають вакцини безпечними. А найбільше довіряють інформації про вакцини та вакцинації жителі країн Східної Африки та Південно-Східної Азії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що антипрививочников порівняли з п'яними водіями.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.
Категория: Новости