5 порад, як підготувати до здачі «бабусину» квартиру
Опубликованно 02.12.2019 00:30
«Бабусин» ремонт асоціюється з недоглянутої квартирою, де стоїть стара, неохайна меблі і зберігається різний непотріб. Дорого здати занедбане приміщення складно, а витрачатися на серйозний ремонт і нову обстановку не завжди є сили і засоби.
Щоб зробити стару квартиру затишною і стильною, можна скористатися порадами експертів і освіжити інтер'єр з мінімальними зусиллями.
Прибрати зайве
Деякі власники використовують вільну квартиру як комору. В результаті майбутні мешканці відчувають себе гостями в чужому неохайному будинку, де їм нікуди поставити власні речі. Крім того, засмічена квартира погано виглядає на фото і відштовхує потенційних орендарів. Постарайтеся вивезти все зайве і навести порядок. Не забудьте розібрати балкон і комору — там зберігається найбільше речей, про які встигли забути. Можливо, варто освіжити або заново пофарбувати балкон (наприклад, в пастельні тони в стилі прованс), а комору провітрити, відремонтувати старі полки або зробити нові. Непотрібні речі в хорошому стані обов'язково викидати — їх можна здати або відвезти на склад. Вартість послуги складського зберігання власники квартир включають в орендну плату.
Привести в порядок підлоги і стіни
Старий паркет в хорошому стані можна заново обробити лаком. Якщо дерево розсипається, поміняйте покриття на ламінат або плитку під дерево світлих тонів. Такі матеріали охайно і стильно виглядають, і їм потрібно мінімум догляду.
Часто «бабусин» ремонт передбачає шпалери в квіточку, які за багато років вицвіли, порвалися і забруднилися. Їх можна замінити шпалерами під фарбування, а можна очистити стіни до цегли або бетону і потім пофарбувати або покрити спеціальним лаком — тоді вийде сучасне модне простір в стилі лофт.
Освіжити старі речі
Добротні меблі, випущена в Польщі, Чехословаччині, Румунії або НДР, заслуговує шансу на друге життя: відполіруйте і покрийте лаком дерев'яні поверхні, поміняйте оббивку на кріслах, канапах та кріслах. Відреставрована меблі незвично і стильно виглядає на тлі фарбованих стін.
Якщо займатися ремонтом і перетяжкою немає часу і бажання, виручать красиві подушки, покривала і постільна білизна. «Бабусині» мереживні скатертини і серветки впишуться в інтер'єр, якщо їх відбілити, а на стіл поставити сучасну однотонну посуд.
Не всі килими радянської епохи варто викидати — дороге вовняне виріб можна почистити і постелити на підлогу або повісити на стіну. Зараз килими в будинку стали частиною затишного домашнього інтер'єру. Якщо збережені речі не годяться для оновленої квартири, можна підібрати сучасне покриття.
Подбати про кухні та ванної
Враження від кухні найчастіше псує старий стіна. Постарайтеся оновити кухонні меблі або хоча б фасади. Краще всього вибрати світлі матові матеріали — так простір виглядає більше, нарядно і чистіше.
Старий непрацюючий радянський холодильник дизайнери радять відмити, пофарбувати в яскравий колір і використовувати як додатковий шафа.
Ванна кімната — ще одне приміщення, яке може відштовхнути потенційних мешканців, якщо там брудно і давно не було ремонту. Почніть з протигрибкової обробки, щоб позбутися від цвілі. Потім варто ретельно вимити або замінити сантехніку, оновити покриття ванни і відремонтувати крани. Стелі можна побілити або замовити натяжні. Приміщення буде виглядати більш чистим і охайним, якщо зняти радянську плитку і покласти нову, світлу або білий, або хоча б освіжити затірку швів. Не забудьте повісити нові штори, покласти килимки. Можна поставити симпатичні мильниці і підставки для зубних щіток.
Додати затишних деталей
Іноді власники переживають, що мешканці будуть свердлити стіни, після чого залишаться діри або непотрібні гачки. Можна подбати про це заздалегідь — розвісити рамки різних розмірів, куди орендарі зможуть вставити власні постери та фото або передбачити гачки для картин. Домашнього затишку і додадуть свіжості стильні подушки і покривала, світлі штори, вази декоративні свічки.
Категория: Недвижимость