Самі незвичайні книжкові магазини у світі


Опубликованно 03.12.2019 00:30

Самі незвичайні книжкові магазини у світі

Livraria Lello e Irm?o, Порту, Португалія

Цей книжковий магазин — один з найвідоміших у світі і головна визначна пам'ятка Порту. Lello відкрився в 1906 році в будинку, який побудували спеціально під продаж книг. Фасад спроектований в стилі неомануэлино з великим написом над входом «Лелль і брат» — на честь перших власників підприємства. Усередині магазин оббитий деревом, книжкові полиці прикрашені різьбленими елементами і фігурками письменників. Головний акцент цього місця — гвинтові сходи з червоними сходами на другий поверх. Є думка, що Lello став прообразом магазину чарівних книг «Флориш і Блоттс» у фантастичному романі Джоан Роулінг про Гаррі Поттера. Сюди відома письменниця заходила, коли працювала викладачем англійської мови в Португалії. У кількох епізодах фільму про маленького чарівника інтер'єри магазину теж з'являються. Lello так популярний серед туристів, що власники бізнесу ввели плату за відвідування. Ваучер, який купують для входу можна використовувати в рахунок плати за книги. Тут продається художня та наукова література португальських авторів та видання французькою та англійською мовами.

Фото: wikimedia.org

Selexyz Dominicanen, Маастрихт, Нідерланди

Домініканська церква з 700-річною історією була закрита для релігійних обрядів при Наполеона Бонапарта в XVIII столітті і служила в якості складського приміщення, спортклубу, кафе і автосалону. У 2006 році приміщення купила компанія Selexyz, яка задумала відкрити тут книжковий магазин. Перед установкою устаткування будівлю відреставрували, частково відновивши фрески на стінах і стелі. Щоб центральний неф залишався прохідним, триповерховий стелаж для книг розмістили не по центру, а збоку — у ряду колон між центральним і бічним проходами, а технічні приміщення та обладнання сховали в підземний поверх. На другому ярусі, де раніше розміщувався хор, встановили невеликі стелажі з кріслами. У вівтарній зоні розташувався бар з великим столом у вигляді хреста. У 2007 році дизайнерське бюро, яке працювало над створенням цього магазину, отримав премію Lensvelt de Architect Interior Prize за кращий проект інтер'єру.

Фото: Kevin Gessner/Flickr

El Ateneo Grand Splendid, Буенос-Айрес, Аргентина

Один з найбільших книжкових магазинів в Латинській Америці відкрився на початку 2000-х на місці колишнього театру. У цій якості він пропрацював трохи менше десяти років на початку XX століття, а потім приміщення пристосували під кінотеатр. У відкритому книжковому магазині інтер'єр театру зберегли повністю: сцена з оксамитовою завісою, ложі і балкони з золотою ліпниною, розпису італійського художника Назарено Орланді на стелі — все залишили на місці. Прибрали тільки крісла, замість яких встановили книжкові стелажі, стільці та лавки для покупців. Єдине, що порушує звичний вигляд театру в інтер'єрі, — ескалатор, ведучий на нижній поверх. На сцені працює літературне кафе і грає жива музика. Багато аргентинців приходять в магазин як в бібліотеку, аби почитати книги безкоштовно.

Фото: wikimedia.org

C?rture?ti Carusel, Бухарест, Румунія

Будівля XIX століття будівлі на початку 1900-х належало родині грецького банкіра, але в роки комунізму було конфісковано у власників. У 1950-і тут відкрили книжковий магазин, який згодом прийшов в запустіння. Через 50 років онукові банкіра вдалося повернути права на будинок. Після цього в будівлі розпочався капітальний ремонт для відкриття нового книжкового магазину. У перекладі на російську він називається «Карусель світла». Відчуття світла в магазині досягається за рахунок великої кількості білого в інтер'єрі і безлічі ламп. Гвинтові сходи і вигнуті балкони поверхів, які обвивають приміщення по периметру, створюють ефект динамічного простору, працює як годинниковий механізм. Сьогодні книжковий магазин став одним з головних культурних об'єктів міста — тут проходять світські заходи, концерти і лекції з мистецтва. У приміщенні шість поверхів, на нижньому відкрили зал з медіатекою, на першому проходять виставки сучасного мистецтва, а на останньому працює кафе.

Фото: carturesticarusel.ro

Munro's Books, Вікторія, Канада

Книжковий магазин в будівлі колишнього Королівського банку Канади відкрив у 1984 році чоловік знаменитої письменниці і лауреата Нобелівської премії по літературі Еліс Манро. Джим і Еліс почали вести книжковий бізнес в 1960-х і свій перший магазин запустили в іншому місці, але міняли локації кілька разів. Будинок, в якому сьогодні знаходиться Munro's Books, Джим купував вже з новою дружиною і художницею по текстилю Кароль Сабистон. Цей будинок побудували в 1909 році за проектом місцевого архітектора Томаса Хупера в неокласичному стилі. У 1950-х інтер'єри модернізували, тому власникам знадобилося багато часу, щоб повернути приміщень початковий вигляд. Після закінчення ремонтних робіт на стінах знову з'явилася ліпнина, вітражі, мозаїки початку століття, а якість реставрації високо оцінили канадські архітектори. В оформленні Джиму допомагала дружина. Її гобелени, присвячені чотирьом порам року, прикрашають стіни книжкового магазину досі.

Фото: MunrosBooks/Twitter



Категория: Недвижимость