5 фільмів, які допоможуть зрозуміти та полюбити архітектуру
Опубликованно 07.12.2019 00:22
«Метрополіс» (1927)
Фільм німецького режисера Фріца Ланга — футуристична антиутопія, що оповідає про світ майбутнього, в якому людство жорстко сегрегировано. Німий фільм тривалістю 2,5 години визнано вершиною кіноекспресіонізму, до того ж він став найдорожчою у виробництві картиною свого часу. Тисячі акторів масовки довелося поголити наголо голови для зйомок однієї хвилинної сцени з Вавилонської вежею; десятихвилинну сцену з затопленням будинків робочих знімали півтора місяця. Архітектура відіграє величезне значення в картині. Художники витратили масу часу для створення макетів достовірного міста майбутнього, тому декорації фільму вражають і сучасного глядача. «Метрополіс» багато в чому задав тон сьогоднішньої кінофантастики — робот з картини надихнув Джорджа Лукаса на створення персонажа C-3PO в «Зоряних війнах», а автори «Супермена» Сігел і Шустер назвав Метрополісом місто, де живе його персонаж.
Фото: kinopoisk.ru
«Джерело» (1949)
Головні ролі в екранізації однойменного роману Айн Ренд виконали оскароносні актори Патрісія Ніл і Гері Купер, а одним з прототипів головного героя став знаменитий архітектор Френк Ллойд Райт, вісім робіт якого були визнані об'єктами всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Купер зіграв у фільмі ексцентричного архітектора Говарда Рорка, захопленого втіленням в життя своїх сміливих ідей. Рорк — типовий невизнаний геній. Довгий час його проекти відхиляються, так як клієнтам потрібно щось більш традиційне. Але в підсумку Говард все ж отримує замовлення, і йому доводиться вибирати між почуттями і кар'єрою.
Фото: kinopoisk.ru
«Презирство» (1963)
Фільм за однойменним романом Альберто Моравіа створив Жан-Люк Годар, а головну роль в картині виконала Бріджит Бардо. Головні сцени картини зняті на віллі Малапарте (Капрі, Італія), яка вважається одним з найцікавіших архітектурних проектів XX століття. Вона була побудована у 1937 році під керівництвом французького письменника і режисера Курцій Малапарте і вже при його житті стала культовим місцем для богеми. Тут гостювали Кокто і Камю, а Малапарте написав свої романи «Капут» і «Шкура». Письменник не любив називати будинок віллою, так як вважав це слово занадто буржуазним. Дотримувався комуністичних поглядом Малапарте волів назву «червоний будинок». Після своєї смерті він заповів передати віллу КНР, однак спадкоємці письменника і уряд Італії через суд оскаржили права на будівлю. У фільмі Годара вілла Малапарте — повноцінний герой оповідання. У 2017 році «червоний будинок» був вибраний в якості майданчика для рекламної компанії Saint Laurent. У ролику, знятому на віллі, по сходах на даху до неба піднімається супермодель Кейт Мосс.
Фото: kinopoisk.ru
«Скільки важить ваш будинок, містер Фостер?» (2011)
Цей документальний фільм розповідає про життя і проектах одного з найвпливовіших архітекторів сучасності Нормана Фостера. Він автор багатьох архітектурних шедеврів, серед яких Комерцбанк-Тауер у Франкфурті-на-Майні, будівля Рейхстагу в Берліні, торговий центр «Хан-Шатир» в Ппр-Султана, Віадук Мійо у Франції, стадіон «Уемблі», Вежа Мері-Екс і Сіті-холл у Лондоні. На створення останнього проекту Фостера надихнули роботи геніального російського інженера і архітектора Володимира Шухова, якого Норман вважає одним з найбільших в історії. Фільм «Скільки важить ваш будинок, містер Фостер?» — це історія простого хлопця з Манчестера, який завдяки своїй цілеспрямованості та таланту став людиною, що придумала стиль хай-тек і визначає шляхи розвитку архітектури майбутнього.
Фото: kinopoisk.ru
«Введення в архітектуру» (2012)
Корейська художній фільм режисера Лі Ен-джу. За сюжетом картини, в офіс 35-річного архітектора Син-Міна приходить жінка З-Ен. Головний герой не відразу розуміє, що перед ним його перша любов, яку він не бачив з коледжу, де вони обидва вивчали архітектуру. Зустріч пробуджує старі спогади і вже забуті почуття, і події фільму розгортаються в двох часах. «Введення в архітектуру» цікавий не тільки любовної фабулою, але й тим, що це один з небагатьох художніх фільмів, в якому дуже достовірно показана робота архітектора — від ідеї та обговорення проекту до макетування та будівництва.
Фото: kinopoisk.ru
Категория: Недвижимость