6 речей, які заборонено викидати у відро
Опубликованно 10.12.2019 00:18
Не поспішайте викидати зламані навушники і прострочені ліки. Це неекологічно. Опиняючись на звалищі, вони починають виділяти токсичні речовини, які отруюють грунт, воду і повітря, наражаючи на небезпеку здоров'я людей. Речі з цієї збірки не можна викидати у звичайний контейнер — вони відносяться до категорії «небезпечних побутових відходів».
Розповідаємо про те, як правильно зберігати і утилізувати такий сміття.
Одноразові батарейки
Всього одна пальчикова батарейка здатна забруднити важкими металами двадцять «квадратів» ґрунту. В залежності від типу, до її складу можуть входити свинець, нікель, кадмій, літій і навіть ртуть. Ці метали погано впливають на людський організм. Наприклад, свинець викликає захворювання мозку і нервові розлади, а кадмій — накопичується в щитовидній залозі і провокує рак. За даними російського відділення «Грінпіс», кожен рік тільки в Москві на смітники потрапляє близько 15 млн. пальчикових батарейок. Щоб скоротити токсичні викиди, здавайте відпрацьовані батарейки на переробку. А ще краще — вибирайте техніку, в яку встановлюється акумулятор. Це не тільки безпечніше, але й допомагає заощадити гроші.
Акумулятори
На кожному акумуляторі є значок із зображенням перекресленого контейнера. Таким способом виробник попереджає нас про те, що їх не можна викидати у звичайний смітник. Віднесіть старі акумулятори в спеціальний екобокс, розташований в одному з пунктів прийому. Наприклад, вони є в Media Markt, IKEA та мережі магазинів «ВкусВилл». Звідти небезпечні відходи відправляються прямо на переробний завод. Сьогодні в Росії функціонують два підприємства, які займаються переробкою батарейок та акумуляторів: один — в Челябінську, інший — у Новосибірську. Зберігати старі акумулятори необхідно вдалині від вологи і джерел тепла. Відведіть для них окрему картонну коробку або пластиковий контейнер.
Ртутні термометри
Пари ртуті дуже отруйні. Вони потрапляють в легені, викликаючи ураження нервової системи і нирок, а також порушуючи роботу серця. Незважаючи на це, ртутні градусники досі зберігаються майже в кожній домашній аптечці. Якщо ви випадково розбили такий прилад — зв'яжіться з фахівцями МНС або зберіть ртуть самостійно за допомогою мідної монети. Якщо прилад в цілості, але перестав працювати — віднесіть його на знешкодження та утилізацію. Цим займаються ліцензовані компанії. Одні надають послуги безкоштовно, інші — за гроші. Детальніше про пункти прийому можна дізнатися на сайті екологічного руху «Роздільний збір». На заміну ртутному градусник краще придбати електронний або інфрачервоний.
Енергозберігаючі лампи
Люмінесцентні лампи допомагають заощадити до 80% електрики, але деякі вчені вважають, що вони негативно впливають на популяції тварин і можуть стати причиною виникнення раку. Крім того, такі лампи містять ртуть, тому належать до категорії небезпечних відходів і вимагають особливої утилізації. На жаль, в Росії до цих пір немає організованої системи збору використаних люмінесцентних ламп. Тому найчастіше вони потрапляють на звалища разом із звичайним сміттям, виділяючи ртуть і фосфор. Це не означає, що потрібно відмовитися від енергоефективних аналогів. Головне правило — не утилізувати старі лампи разом з іншими відходами. Адреси пунктів прийому енергозберігаючих ламп є на сайті «Грінпіс».
Невикористані ліки
Ліки не можна викидати у відро для сміття, ні змивати в унітаз. Вони потрапляють у грунт і грунтові води, створюючи екологічну небезпеку. За кордоном (наприклад, у Німеччині та Швеції) таблетки приймають в аптеках. У Росії така практика відсутня. Тому фахівці радять правильно готувати ліки до утилізації. Вийміть таблетки з блістерів, подрібніть їх в порошок і змішати з землею або наповнювачем для котячого туалету. Отриману суміш помістіть в скляну банку і щільно закрийте кришкою. Тільки після цього медикаменти можна викинути. Намагайтеся купувати стільки ліків, скільки потрібно для одужання. А якщо щось залишилося — передайте в «Аптекашеринг» або «Таблетки даром».
Електричні прилади
Кожен рік в Росії з'являється понад півтора мільйона тонн непотрібної побутової техніки, гаджетів і телефонів. При цьому на переробку надходить лише 5% всіх электроотходов, підрахували в «Грінпіс». При спалюванні вони отруюють атмосферу важкими металами та отруйними газами. Наприклад, дроти з полівінілхлориду виділяють хлор і небезпечні діоксини. Стару, але справну техніку, можна продати на одному з сайтів з оголошеннями, віднести до ломбарду, подарувати потребуючим, передати проектів «Звалище» або «Чумодан». Відслужили термін електроприлади приймають магазини побутової техніки (наприклад, «Ельдорадо» і «М. Відео»), сервісні центри Samsung, LG, волонтерський проект «Собиратор» і спеціальні екобокси.
Категория: Недвижимость