Коти і ананаси: самі незвичайні домашні забобони різних країн
Опубликованно 11.12.2019 00:20
У Росії багато побутових прикмет: не варто проходити під драбиною і розсипати сіль, а в нову квартиру першою повинна увійти кішка.
Є такі прикмети і за кордоном.
Сяючий японський туалет
Підтримувати чистоту в будинку — як правило, прийняте в кожній цивілізованій країні. Але деякі ставляться з особливою увагою до окремих частин квартири. Японці впевнені, що брудний унітаз відлякує удачу. Ідея прийшла з феншуй: вважається, що санвузол відповідає за водну стихію, яка символізує достаток. Прикмета настільки поширена, що великий виробник побутової хімії, компанія Lion, зібрав статистику. З'ясувалося, що річний дохід тих, хто збирається в туалеті кожен день, майже на 1 млн ієн вище, ніж у тих, хто цього не робить.
Підступний французький батон
У Франції трепетно ставляться до випічки. Знамениті французькі багети, виявляється, мають дві сторони, як медаль у відомій приказці. Опукла поверхня хліба символізує удачу, а плоска — нещастя. Французи кажуть, що, поклавши батон неправильно, плоскою стороною догори, можна закликати біду, хвороби і навіть смерть.
Залучає гроші кіт
Фарфорова фігурка манэки-неко — талісман, який можна побачити в багатьох магазинах, ресторанах і салонах Японії. Її називають кішкою, приманивающей удачу. У талісмана піднята одна лапка: якщо права, то в будинок або бізнес будуть приходити гроші, ліва — з'явиться багато гостей або покупців.
Змішане з невдачею пиво
Чехія славиться своїми пивоварнями та безліччю сортів цього напою. Важлива частина життя багатьох чехів не могла залишитися без прийме. Якщо ви плануєте відвідати чеський бар або домашню вечірку, то пам'ятайте: не можна наливати пиво в кухоль, де до цього був інший сорт. Жителі країни вірять, що це відлякає удачу.
Вдало котиться ананас
У Сінгапурі та на півдні Китаю поширений діалект хок-кьень. В ньому слово ong lai означає «ананас», а за звучанням нагадує фразу «швидка удача». У сінгапурців ананас виконує роль російського кота: він повинен першим з'явитися в новій квартирі. Щоб господарі напевно не обігнали плід на порозі, його прийнято не вносити, а викочувати, як куля в боулінгу.
Нещасливий відкритий парасольку
Уявіть: ви потрапили під дощ, але, на щастя, захопили з собою парасольку, тому дісталися до будинку сухим. Звернувши аксесуар при вході в квартиру, ви обов'язково розкриє його в приміщенні, щоб висушити. І приведете британців в жах. В Англії поширена прикмета, згідно з якою розкритий в будинку парасолька приваблює нещастя, вони буквально «хлинуть на сім'ю дощем». Де забобонні англійці сушать парасольки, з'ясувати не вдалося.
Убивчі бузкові квіти
Жовті тюльпани — вісники розлуки? Жителі Швеції підозріле ставлення росіян до цих кольорів не коментують, зате там поширена інша прикмета. Деякі з них вважають, що не можна приносити верес: це спричинить смерть когось із близьких.
Бідова жінка в новорічний ранок
Марновірство було поширене в Пенсільванії і Німеччині ще на початку XX століття, а багато хто вірить в нього і зараз. Вважається, що якщо першим гостем у новому році була жінка, то весь рік мешканців будинку будуть переслідувати невдачі. Якщо прийде чоловік, то рік буде щасливим. Також є прикмета, що якщо приймати ванну і переодягатися перед Різдвом, то можна провести свято в роздратованому стані.
Дзеркальні вікна в інший світ
Дзеркала з давніх часів наділяли містичними якостями, представляли порталами в паралельні світи. Прикмета про семи роках невдачі через розбитого дзеркала є в багатьох країнах. В Іспанії, крім неї, існує цікаве повір'я, яке забороняє загадувати бажання перед дзеркалом. Логіка проста: воно може відобразити бажане, зробивши його діаметрально протилежним. А в Нідерландах вважають, що не можна будувати гримаси в дзеркало, коли дзвонять церковні дзвони, інакше обличчя залишиться таким назавжди.
Щасливі перевернуті граблі
У Росії зустрічається забобон про те, що віник потрібно тримати ручкою вниз, інакше грошей не буде. А в Японії в святкові Дні півня прийнято купувати дерев'яні граблі кумадэ (щось середнє між віником і справжніми граблями). Декоративний інструмент перевертають прутами вгору, прикрашають кольоровими іграшками, масками богів, монетами та кульками, як новорічну ялинку. Талісман продають біля храмів, і покупці вішають його будинку на рівні голови. За повір'ям, він приносить щастя і удачу в починаннях.
Категория: Недвижимость