Будні фрілансера: як влаштувати домашній офіс в однушке


Опубликованно 15.12.2019 00:06

Будні фрілансера: як влаштувати домашній офіс в однушке

Фріланс давно став повноцінним форматом організації життя. А кількість фахівців, що працюють віддалено, постійно зростає. Хтось щиро заздрить фрілансерам, а хтось розуміє: працювати вдома не так-то просто. Одна з головних проблем — збереження балансу між роботою та особистим життям.

Щоб підвищити продуктивність, забезпечити собі повноцінний відпочинок і почати отримувати задоволення від роботи, важливо правильно організувати домашній офіс. Розповідаємо про те, як це зробити, якщо площа вашої квартири не дозволяє влаштувати робочий кабінет в окремому приміщенні.

Грамотно зонируйте простір квартири

Займатися робочими проектами можна і в ліжку, і на м'якому дивані, і за обіднім столом. Але це дуже відволікає і знижує продуктивність. Головне в роботі з дому — чітко розмежувати робочу зону і територію відпочинку. Фрілансери нерідко розповідають про те, що працюють майже цілодобово і ніколи не відпочивають в повній мірі. Найчастіше це відбувається із-за неправильної організації простору квартири. Найважливіше завдання віддалених співробітників — навчитися відокремлювати роботу від особистого життя. Хтось вирішує її, вирушаючи в кафе або коворкінг. Це хороша альтернатива, але поблизу не завжди є такі заклади. Краще облаштувати зручне робоче місце у себе вдома. Воно буде надихати вас на плідну діяльність.

Фото: Michael Soledad/Unsplash

Виберіть місце, призначене тільки для роботи. Це необхідно для підтримання балансу між різними сферами життя. Крім того, завдяки такому підходу ваші робочі матеріали ніколи не загубляться і не змішаються з дитячими іграшками та особистими речами. Наприклад, якщо захочеться зробити перерву і подивитися фільм — насамперед покиньте робочий стіл і перейдіть в зону для відпочинку. Потрібно заздалегідь прикинути, скільки місця вам потрібно і що буде входити в зону офісу. Якщо для роботи потрібен лише ноутбук, буде цілком достатньо невеликий відкидний стільниці або висувного столика. Вибирайте зручну і безпечну для здоров'я меблі, бажано з натуральних матеріалів.

Використовуйте ніші і підвіконня

Місце для робочого столу можна знайти в будь-якій кімнаті і навіть на кухні. Для створення повноцінного домашнього офісу достатньо всього 45 див. Краще всього вибирати приміщення з великим вікном. Якщо ж світла мало, використовуйте світлодіодні лампи. Їх світло близький до природного, тому найбільш комфортний для очей. Власникам тісних квартир, де кожен «квадрат» на рахунку, варто звернути увагу на комори кімнати і стінні ніші, які можна перетворити на відмінні робочі місця. Головне — використовувати їх обробці світлі тони. Ще одне цікаве рішення для розміщення домашнього офісу — шафа-купе. Так ви не тільки заощадите простір, але і в будь-який момент зможете заховати робочу зону за розсувними дверима.

Фото: Gabriel Beaudry/Unsplash

Крім стола, в шафу-купе можна компактно вбудувати органайзери, папки та коробки для робочих матеріалів. Крім того, офіс можна розмістити на підвіконні. Для цього його необхідно розширити до розмірів стільниці. Якщо творчо підійти до переробки підвіконня, ви отримаєте те саме відсутню простір для роботи. Хтось встановлює робочий стіл на балконі або лоджії. Там багато природного світла і свіжого повітря, тому працювати в такій обстановці особливо приємно. Однак у цьому випадку можуть знадобитися додаткові вкладення. Наприклад, на утеплення і скління балкона. Якщо ви хочете уникнути витрат, можна відгородити частину кімнати ширмою, спеціальною перегородкою або невеликим стелажем.

Продумайте дизайн домашнього офісу

Велика перевага домашнього офісу в тому, що він може виглядати як завгодно. Робота стане більш продуктивною, якщо вам тут буде комфортно. Все обмежується тільки вашою фантазією і смаковими уподобаннями. Пофарбуйте стіну в області столу в несподіваний колір і прикрасьте її мотивуючими картинками, повісьте туди грифельну дошку для запису важливих ідей, купіть акваріум з рибками. Освіжити робочу зону відмінно допомагають живі квіти. При цьому важливо не переборщити з прикрасами — велика кількість декоративних елементів буде відволікати від роботи. Крім того, дуже важливо, щоб оформлення домашнього офісу не йшло врозріз із загальним інтер'єром кімнати. Підглянути цікаві ідеї можна на сайтах Pinterest або Tumblr.

Фото: Paige Cody/Unsplash

Якщо в процесі роботи ви проводите відеотрансляції і онлайн-зустрічі, продумайте задній фон. Він може стати частиною вашого фірмового стилю. Нехай це буде однотонна стіна нейтрального кольору: такий «задник» не відволікає увагу глядачів від спікера і тієї інформації, якою він ділиться. Якщо за вашою спиною не найвдаліший — купіть складаний фотофон або оформіть стіну красивими постерами. Фахівці також рекомендують звернути увагу на психологію кольору в інтер'єрі. Різні відтінки здатні по-різному впливати на нашу працездатність, настрій і самопочуття. Наприклад, білий тонізує і активізує органи зору, а синій — спонукає нестандартно мислити і стимулює творчий процес.

Перенесіть всі речі в одне місце

Сконцентрований і вдумливий робочий процес передбачає вільний доступ до всіх необхідних предметів, зарядних пристроїв та техніці. Щоб зайвий раз не відволікатися, додайте їх в одному місці. При цьому найбільш потрібні в роботі речі повинні знаходитись як можна ближче до центру робочої зони. Якщо ви часто робите документи, поставте принтер поруч зі столом, а не в сусідній кімнаті. Краще всього, якщо техніка буде багатофункціональною. Так ви не тільки додатково звільніть простір кімнати, але і заощадите свій час. Розвантажити робочу поверхню відмінно допомагають органайзери і невеликі полички. Повісьте його на стіну, а шухляди столу поставте кілька контейнерів для канцтоварів.

Фото: Annie Spratt/Unsplash

Замаскуйте дроти і кабелі

Сплутані дроти не тільки псують зовнішній вигляд кімнати, захаращують простір і створюють відчуття безладу, але і витрачають ваш час. Наприклад, якщо відійшов контакт одного з кабелів, розібратися в павутині проводів буде непросто. Крім того, вони несуть потенційну небезпеку. Сьогодні у продажу можна знайти безліч пристосувань, які допомагають замаскувати кабелі. Застібки-липучки легко збирають їх в компактні «пучки», а спеціальні фіксатори дозволяють закріпити в будь-якому зручному місці. Наприклад, з внутрішньої сторони стільниці. Крім того, багато робочі столи мають спеціальні вбудовані отвори для проводів. Якщо їх немає, можна купити стильний кабельний короб. А ще на контрастній стіні з проводів можна оформити нестандартне панно, яке прикрасить інтер'єр.

Фото: Alexandru Acea/Unsplash



Категория: Недвижимость