Не те, чим здається: оптичні ілюзії в інтер'єрі


Опубликованно 18.12.2019 00:40

Не те, чим здається: оптичні ілюзії в інтер'єрі

Навіщо потрібні оптичні ілюзії

Гра з кольором і світлом — одна з важливих завдань дизайнера в роботі з інтер'єром. Якщо ви хочете збільшити площу кімнати, але не готові займатися капітальним ремонтом або зносом стін, можна вдатися до візуальним хитрощів. Наприклад, світлі тони здатні розширювати простір; в інтер'єрі тотал уайт кімната здається значно вище і просторіше. Ефект тромплей (з французької — оптична ілюзія) часто спрямований не на збільшення площі, а на створення оригінальних акцентів, які запам'ятаються гостям.

Зміщене простір

Тромплей дозволяє перетворити плоску поверхню в об'ємну за допомогою кольору. Прийом не новий: дизайнери і власники квартир активно використовували фотошпалери в 90-ті роки. Але сучасні варіанти оформлення не мають нічого спільного з фотографією пляжної доріжки або лісу на стіні за диваном. Тепер це вивірений малюнок, для якого потрібно мінімум матеріалів, але максимум просторового мислення. Так змінюється сприйняття звичайного прямого коридору завдяки яскраво-жовтим малюнком, що проходить по стінах, стелі та меблів.

Фото: pinterest.com

З такого ракурсу тромплей здається прямими розширюються променями, але подивіться, як він виглядає під іншим кутом. Тільки чітка геометрія і вивірені кути заломлення дозволяють досягти потрібного ефекту.

Фото: pinterest.com

Любителі поп-арту можуть додати в інтер'єр ще більше контрастних елементів, поєднаних один з одним. На цій фотографії дизайнери пофарбували підлогу, стіни та меблі в білий колір з хаотичними чорними лініями. У такій кімнаті складно зорієнтуватися, але вона точно здивує кожного, хто входить. Враховуйте, що занадто яскраві і геометрично складні проекти швидко набридають тим, хто бачить їх кожен день; при виборі візуальних ілюзій краще обмежитися однією креативною ідеєю в межах кімнати.

Фото: financoff.com

Будинок в квартирі

Фотошпалери теж не варто списувати з рахунків, тим більш сучасні методи друку дозволяють досягти більшої реалістичності і створити картини не тільки на папері, але і, наприклад, кахлі. Мрієте про вінтажній дерев'яній стіні або цегляній кладці в типовій квартирі — використовуйте 3D-технологію. Так можна кардинально змінити інтер'єр, перетворивши хрущовку в заміський будинок.

Фото: jwwalls.com

Або стати власником особистої бібліотеки в маленькій квартирі. На цьому зображенні проект російських дизайнерів студії Sukharev Design. Простір зонували за допомогою перегородки, відокремивши спальне та робоче місця. При цьому «кабінет» не виглядає похмурим закутком завдяки намальованим книжкових полиць.

Фото: houser.su

Лайтбокс у вікні

Для посилення перспективи, яку дають фотошпалери, можна встановити світловий короб з великоформатної печаткою. Він створює ілюзію панорамного вікна, що особливо актуально в приміщеннях, де мало природного світла. Враховуйте, що лайтбокси роблять від стіни до стіни, і вони «з'їдають» кілька сантиметрів простору. З цієї причини світлові короби найчастіше монтують для виставкових просторів і ресторанів, а не в невеликих міських квартирах.

Фото: pinterest.com

Гори у ванній

Щоб інтер'єр був цільним, потрібно продумати перегукуються з малюнками елементи. У цьому прикладі дизайнер взяв за основу фотокартину з засніженими горами і додав відповідні по тону підлогу, стільниці і раковини. Дзеркала на протилежних стінах візуально розширюють простір, відображаючи картину, а дерев'яні елементи і стеля доповнюють мотив.

Фото: happymodern.ru

Двері в таємну кімнату

Якщо кімната прохідна і з неї ведуть кілька дверей, це візуально зменшує простір і воно втрачає цілісність. Рішення — приховані виходи в алюмінієвому коробі без наличників. Вони не виступають за межі стіни і зазвичай позиціонуються виробником як «двері під фарбування». Нанесіть на двері малюнок або наклейте шпалери: це дозволить виходу злитися із стіною і його буде видавати тільки ручка. Іноді достатньо пофарбувати двері та стіну в один тон, але можна піти далі і створити складну композицію з паралельних ліній і дзеркал. Головне — запам'ятати, де розташована двері.

Фото: pinterest.com

Ще один цікавий варіант — зробити її частиною шафи. З боків розташовані полиці для одягу, а в центрі — замаскований прохід в іншу кімнату, який не видно стороннім.

Фото: estag.fimagenes.com

Літаюча меблі

Дизайнери створюють запам'ятовуються деталі за допомогою дзеркал і скла. Встановлене на протилежній стіні від входу дзеркало візуально подовжує кімнату вдвічі (цей прийом часто використовують для маленьких передпокоїв). Скляні перегородки дозволяють зробити простір світліше і стильно зонувати маленьку квартиру. Для великих приміщень скляний тромплей — це спосіб здивувати і збити з пантелику. Наприклад, підвісити полиці «в повітрі», закріпивши її на дзеркальній стіні, яка обійдеться в 60 тис. крб.

Фото: vashezerkalo.ru



Категория: Недвижимость