5 книг, які допоможуть полюбити прибирання
Опубликованно 28.12.2019 00:06
Расхламленіе і наведення порядку в будинку — новий модний тренд. Вважається, що прибирання допомагає скинути напругу, добре заспокоює нерви і вивільняє творчу енергію. Але як бути тим, хто не любить прибирати? Виявляється, є відмінний спосіб перетворити домашні клопоти в приємне проведення часу.
Для цього достатньо прочитати кілька «правильних» книг. Їх автори — консультанти по наведенню порядку, тренери і навіть буддійські ченці. Вони розповідають про те, як жити усвідомлено і не захаращувати простір зайвими речами. А головне — де знайти мотивацію на прибирання.
«Магічна прибирання», Марі Кондо
Книга «Магічна прибирання. Японське мистецтво наведення порядку в будинку і в житті» стала світовим бестселером ще в 2014 році. Вона вчить розлучатися з зайвими речами і допомагає перетворити прибирання на інструмент самопізнання. В будинку слід залишити тільки те, що приносить радість, впевнена японка Марі Кондо. За її словами, всі люди схильні до надмірностей. Знайти внутрішню гармонію, зосередитися на собі і своїх бажаннях і навчитися приймати рішення більш розважливо допомагає расхламленіе — про це її книга.
Фото: ozon.ru
Автор виділяє чотири складові ідеального порядку: складати речі правильно, зберігати вертикально, прибирати в одне місце і ділити простір на прямокутні секції. Темою організації простору Кондо захопилася ще в п'ять років. З часом це хобі перетворилося у справу всього життя — вона створила власний консультаційний бізнес по прибиранню. А на початку року на каналі Netflix вийшло реаліті-шоу «Прибирання з Марі Кондо». Правда, нещодавно тренер зізналася, що розчарувалася в своїх «магічних» методи: з появою дітей підтримувати ідеальний порядок стало дуже складно.
«Легке прибирання за методом Флай-леді», Марла Сіллі
Марла Сіллі вчить позбавлятися від хаосу не тільки житло, але і в голові. У 1999 році вона розробила філософію прибирання FlyLady, одержала визнання серед мільйонів жінок по всьому світу. FLY розшифровується як Finally love yourself, що в перекладі означає «нарешті полюбити себе». Суть системи полягає в тому, щоб приділяти прибиранню не більше 15 хвилин в день, при цьому підтримуючи в будинку ідеальний порядок. А головне — знаходити час для турботи про себе, пити багато води і практикувати афірмації.
Фото: ozon.ru
Книга Марли Сіллі «Легке прибирання за методом Флай-леді: свобода від хаосу» — це ще один світовий бестселер. У ній автор розповідає про те, як виробити прості і в той же час дуже ефективні звички, які перетворять прибирання в приємне заняття. Переможниця мотлоху і хаосу пропонує ділити будинок на п'ять зон і присвячувати прибиранню однієї з них по кілька хвилин на день протягом тижня. За словами Сіллі, якщо чітко слідувати її системі, вихідні будуть вільними від домашніх справ, а квартира — завжди затишною і чистою.
«Разгреби свій срач», Рейчел Хоффман
Книга «Разгреби свій срач. Як перестати ненавидіти прибирання і полюбити свій будинок» відмінно підходить для людей з щільним робочим графіком. В ній Рейчел Хоффман у зухвалій і іронічній манері розповідає про те, де знайти сили і натхнення, щоб нарешті піднятися з дивана і почати приводити квартиру в порядок. Автор ділиться простими і дієвими рекомендаціями, які допоможуть налаштувати графік прибирання під ритм вашого життя, перемогти в собі внутрішнього перфекціоніста і без жалю позбутися від непотрібних речей.
Фото: ozon.ru
На думку Хоффман, не варто дотримуватися принципу «все або нічого». Краще скористатися методом 20/10. З ним ви забудете про генеральних прибираннях. Письменниця пропонує розбивати побутові завдання на 20-хвилинні відрізки. Наприклад, цього часу вистачить, щоб помити посуд і почистити раковину. Кількість підходів залежить від обсягу роботи і ваших можливостей, але між кожним з них потрібно робити 10-хвилинні перерви. В кінці книги ви знайдете зручні покрокові інструкції і списки, щоб ні про що не забути.
«Будинок життя», Лу Вей
Лу Вей — один з найбільш відомих в Китаї дизайнерів інтер'єрів. Її «Будинок для життя: як у маленькому просторі зберігати максимум речей» однаково підійде як тим, хто планує облаштувати нову квартиру, так і тим, хто хоче більш ефективно використовувати наявний простір. У книзі викладено суть авторської методики наведення порядку Лу Вей. Дизайнер вважає, що 80% всіх речей в будинку повинні бути приховані від очей. Наприклад, для цього чудово підходять вбудовані шафи-стінки і системи горизонтального зберігання.
Фото: ozon.ru
У полі зору Лу радить залишити тільки ті речі, які використовуються щодня. Згідно з її методикою, чим менше площа житла, тим більше місця потрібно виділити для зберігання речей. Так, у самих маленьких квартирах цей показник може досягати 40%. У цій книзі є все — від правильної розстановки меблів і списків базових речей до психологічних установок проти імпульсивних покупок. Крім того, текст доповнено веселими коментарями і картинками, які допомагають краще зрозуміти систему Лу Вей.
«Прибирання в стилі дзен», Шуке Мацумото
Чернець з буддійського храму Комиодзи в Токіо пропонує по-новому поглянути на прибирання. За його словами, це не просто механічний процес позбавлення від сміття, а духовна практика. Вона дозволяє зосередитися на поточному моменті, встановити контакт з природою і зробити своє серце чистіше. Повна назва книги — «Прибирання в стилі дзен. Метод наведення порядку без зусиль і стресу від буддійського ченця». Шуке Мацумото розповідає про простих техніках, які допоможуть навести порядок не тільки в будинку, але і в думках.
Фото: oz.by
Категория: Недвижимость