Що не так з будинками в США: 10 побутових «дивацтв»
Опубликованно 31.12.2019 00:34
Типові американські будинки і квартири сильно відрізняються від наших. Більше того, до деяких місцевих особливостей емігрували росіяни не можуть звикнути навіть через довгі роки життя в Сполучених Штатах. Наприклад, одні не готові миритися з відсутністю стельових люстр. Інші нарікають на невелику товщину стін і недовговічність будинків. А треті відмовляються користуватися американської сантехнікою.
Розповідаємо про десять побутових особливості, які відрізняють типове американське житло від російського.
Відсутність центрального опалення
Центральне опалення — небачена розкіш для США. І це незважаючи на те, що саме американці першими випробували системне опалення. Багатоквартирні будинки тут обладнані власними котельнями, а приватні котеджі «зігріваються» за рахунок кондиціонерів, камінів, стельових електричних панелей і газових повітронагрівачів. Відносно м'який клімат на більшій частині території країни дозволяє американцям обходитися без дорогого центрального опалення і раціонально використовувати енергоресурси. Температура в будинках зазвичай не перевищує 18-20 градусів. До речі, централізованої подачі гарячої води тут теж немає. Вода гріється в електричних або газових бойлерів, і її вистачає на 10-15 хвилин.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від Heather Strommen (@sweetshadylane) 24 Лис 2019 в 6:29 PST
Вулична взуття замість тапочок
Як і в ряді інших країн, в Сполучених Штатах вважається нормальним ходити вдома у вуличному взутті. Тут важко знайти настільки звичні нам тапочки або шкільну «змінку». Справа не тільки в традиціях — люди майже не контактують з джерелами бруду. Жителі невеликих міст пересуваються на особистій машині або таксі (одна з дверей в будинку зазвичай веде прямо в гараж). А в мегаполісах є добре продумана система водовідведення. До того ж тротуари і дороги там регулярно обробляють екологічними миючими засобами. Якщо у нас проходити в черевиках далі коридору вважається поганим тоном, то американці без зайвих церемоній залазять у них прямо на ліжко. Вуличне взуття вони знімають тільки тоді, коли йдуть у душ.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від IGDAILYMEDIA (@igdailyshoes) 9 Серп 2019 о 9:32 PDT
Будинки без передпокою
Більшість американських будинків відрізняються солідної площею. Тут є місце для декількох спалень, ванних кімнат і просторих гардеробних. А ось звичні для росіян холи та коридори біля вхідних дверей американці не визнають. Замість традиційної передпокою в будинках розташовуються вітальня з обідньою зоною і сходи, ведуча на другий поверх. При цьому вуличні двері в деяких приватних американських будинках мають великі скляні вставки і більше нагадують російські міжкімнатні двері. На думку місцевих жителів, біля входу в будинок цілком достатньо поставити містку полицю для взуття і шафа для верхнього одягу. До речі, вони віддають перевагу стильним і практичним built-in closet — вбудованим системам зберігання.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від Jennifer (@pbandp) 26 Кві 2019 в 6:29 PDT
Глибокі «фермерські» раковини
Традиційні американські раковини нагадують невеликі ванни. Вони приблизно вдвічі ширше і втричі глибше типовою російської мийки. Завдяки цій особливості можна розставляти гори брудного посуду, що залишилися після сімейного застілля, по всій кухні. У «фермерську» раковину можна помістити все за раз. Крім того, всі американські раковини обладнані диспоузером — подрібнювачем побутових відходів. Цей прилад встановлюється в злив мийки і за секунди подрібнює залишки їжі в порошкоподібну масу, яка змивається в каналізацію разом з водою. По-перше, це зручно — в будинку немає неприємного запаху сміттєвого відра. По-друге, дуже екологічно. До 80% побутового сміття становлять небезпечні для природи харчові відходи.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від Frank Ruggieri (@frankruggieri) 18 Січ 2017 о 1:32 PST
Вікна з підйомними стулками
Створюється враження, що жителів США зовсім не хвилює той факт, що перехожі можуть спостерігати за їх життям з боку вулиці. На вікнах тут майже не зустрінеш тюль або штори. А якщо вони все ж висять в будинку, то виконують виключно декоративну функцію. Щоб сховатися від яскравих сонячних променів, людям досить пластикових жалюзі. Ще одна особливість американського побуту — одношарові вікна іншої конструкції. Стулки тут не відчиняються всередину, як у росіян, а піднімаються вгору. Крім того, вони не мають виступаючих ручок. З одного боку, це економить простір, а вікна не ляскають від вітру. З іншого — їх важче мити. А якщо захочете виглянути на вулицю, доведеться просовувати голову між стулками.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від Andrea ?tvrtn??kov? (@dekoraceinterieru) 3 Черв 2019 в 11:53 PDT
Тонкі стіни з фанери
Вікна в американських будинках не мають підвіконь. А тому поставити до вікна пару горщиків з квітами навіть при великому бажанні не вийде. Це пов'язано з маленькою товщиною стін: як правило, вона не перевищує 20-30 див. Більшість котеджів побудовано з фанери і дощок, між якими прокладено утеплювач. Усередині стіни обшиті гіпсокартоном і покриті фактурною штукатуркою, що замінює шпалери. Таке житло обходиться дешевше, а будівництво йде в рази швидше — його збирають як конструктор. Однак рамно-фанерні котеджі не можна назвати довговічними. Середній термін їхньої служби — 30-40 років. Ще один неприємний чинник — висока чутливість. З іншого боку, такі будинки безпечніше під час ураганів і землетрусів.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від French Peonies (@french.peonies) 23 Лис 2019 о 6:22 PST
Ванна і туалет суміщені
Приїжджають в Росію американських туристів зазвичай приводять в подив наші роздільні санвузли. Їх bathroom завжди включає три невід'ємні складові: унітаз, умивальник, ванну (душову кабінку). У великих приватних будинках зазвичай є кілька санвузлів. А ще в американських ванних кімнатах прийнято зберігати ліки. При цьому туди ніколи не поставлять пральну машину. Якщо будинок багатоквартирний, в підвалі знаходиться загальна пральня. Кожна прання коштує $3-4. Там же встановлені великі електросушарки для білизни — американці не визнають машинки з вбудованою сушкою. У приватних котеджах все це обладнання розміщується в підвалі.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від Agata Komar (@versalka.interiorsandlifestyle) 26 Гру 2018 в 1:33 PST
Нерухомий душ без шланга
Багато європейці і росіяни не можуть звикнути до американського душу. Це коротка міцно вмонтована в стіну нерухома «рогулька». Швидко прийняти душ, не намочивши волосся, у вас ніяк не вийде. До того ж з такою сантехнікою проблематично мити ванну, а для купання малюків купують ковші. За словами співвітчизників, що емігрували, їм дуже не вистачає знімного душа на гнучкому шланзі. При будівництві власного житла приїжджі просять встановити європейську сантехніку. Хоча у місцевих господарських магазинах можна знайти спеціальні прикручивающиеся шланги. Інша складність у тому, що тиск і температура води регулюються однією ручкою. Чим сильніше ви відкриваєте кран, тим гарячішою буде вода.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від HJ (@hare_journal) 7 Березня 2016 о 7:11 PST
Різниця у підрахунку кімнат
Американські уявлення про великих і маленьких будинках сильно відрізняються від російських. Не варто намагатися пояснити жителю Сполучених Штатів, скільки кімнат у вашій квартирі. Описувати нерухомість тут прийнято за кількістю спалень — інші кімнати загального користування в розрахунок не йдуть. Це пояснюється тим, що вітальня в американських будинках найчастіше не відокремлена від кухні і обідньої зони. Якщо сім'я має «апартаменти з трьома спальнями», значить, в цій квартирі, крім трьох окремих спалень, буде як мінімум вітальня-їдальня. Так, російська двокімнатна квартира в США вважалася б «односпаленной» (one-bedroom apartment), трикімнатна — «двухспаленной» (two-bedroom), а «однушка» — студією.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від VMEUDecor (@vmeu_decor) 14 Кві 2019 о 7:11 PDT
Стелі без люстр
По-іншому в американських будинках підходять і до освітлення житла. Місцеві жителі люблять, коли навколо багато світла. При цьому у всьому будинку може не бути жодної люстри. Простір висвітлюється за допомогою безлічі настільних і настінних світильників. Крім того, великою популярністю користуються підлогові лампи-торшери. А ось світло під стелею тут зустрічається дуже рідко. Як правило, тільки в санвузлах або у вітальні, над обіднім столом. Монтаж стельової проводки під люстру — це додаткова функція, яку при бажанні можна замовити у забудовника. Правда, за це доведеться чимало доплатити. Та й знайти фахівця, який би зумів акуратно змонтувати таку електропроводку, в Сполучених Штатах не завжди просто.
Подивитися цю публікацію в Instagram
Публікація від American Home Decor & Painting (@americanhomedecornpainting) 6 Лис 2019 о 6:55 PST
Категория: Недвижимость