9 незвичайних бібліотек, в яких хочеться жити


Опубликованно 05.01.2020 00:02

9 незвичайних бібліотек, в яких хочеться жити

Архітектура та інтер'єри роблять ці книгосховища об'єктами захоплення і інтересу людей зі всього світу. В одних можна відчути дух історії, а в інших — погляд у майбутнє.

Ось кілька надихаючих прикладів таких будівель.

Бібліотека Ервіна Сабо (Будапешт, Угорщина)

Фото: wikimedia.org

Головна будівля бібліотеки знаходиться в історичному особняку XIX століття — палаці баронів Венкхейм. З 1931 року в старовинних залах стоять книжкові стелажі і столи для роботи з літературою. Заплативши невелику суму за разове відвідування, люди приходять сюди, щоб помилуватися багатими інтер'єрами кімнат у стилі рококо і необароко. Головною визначною пам'яткою бібліотеки вважається кімната для куріння, оббита темним деревом, з витими сходами нагору.

Бібліотека імені Сандро Пенны (Перуджа, Італія)

Фото: wikimedia.org

Бібліотеку у формі величезної літаючої тарілки відкрили у 2004 році в рідному місті відомого італійського поета Сандро Пенны. Фасад будинку облицьований напівпрозорим рожевим склом. Це створює баланс між штучним і природним освітленням у приміщеннях. Бібліотека працює цілодобово і надає читачам не лише книги, але і доступ до обширної фонотеці.

Катарська національна бібліотека (Доха, Катар)

Фото: qnl.qa

Проект данської архітектурного бюро OMA нагадує космічний корабель. Внутрішній простір — це одна велика кімната, яка служить одночасно і книгосховищем, і читальним залом. Закритих приміщень тут немає, тому з будь-якої точки видно панорама на всю бібліотеку площею 42 тис. кв. м. Книжкові полиці з білого мармуру підсвічуються і вентилюються.

Бібліотека Deichman Stovner (Осло, Норвегія)

Фото: aatvos.com

При реконструкції приміщень бібліотеки в 2017 році архітектори хотіли створити відчуття парку. В інтер'єрі з'явилися живі рослини, а в оздобленні використали багато деревини. Для створення потрібного ефекту сюди привезли кілька стовбурів в'язів з норвезького парку Тойен. Читачі бібліотеки можуть сидіти за робочими столами або розслаблятися в м'яких кріслах, а для дітей зроблена спеціальна зона, в якій маленькі кімнати сплетені з гілок дерев.

Cooking Library (Сеул, Південна Корея)

Фото: hyundaicard.com

Назва частково відображає концепцію бібліотеки: тут багато книг з рецептами. Але це не все. Приміщення поділене на кілька функціональних зон: крім залів з книжковими полицями в Cooking Library працює кафе, магазин і відкрита кухня, де проходять кулінарні майстер-класи. Лондонському архітектурному бюро вдалося створити в просторі атмосферу затишного будинку, де жодна з частин не заважає іншій, а читачі відчувають себе комфортно.

Публічна бібліотека Канзас-Сіті (Канзас, США)

Фото: wikimedia.org

Бібліотека розмістилася в приміщенні Першого національного банку в 2004 році. У пам'ять про минуле будівлі читальні зали оформили в стилі грошових сховищ і сейфів. Фасад бібліотеки довелося міняти через сусідство з паркуванням, яка сильно зіпсувала зовнішній вигляд установи. Стіна у вигляді величезної полиці з книгами вирішила проблему. За імена письменників, які зайняли місце на цій «полиці», проголосували читачі бібліотеки.

Бібліотека Александріна (Олександрія, Єгипет)

Фото: bibalex.org

Будівля стоїть на місці античної Олександрійської бібліотеки. Архітектурна конструкція у вигляді диска, оточеного басейном, означає одночасно схід знань і символ давньоєгипетського бога сонця Ра. Фонд Александрины — 8 млн книг. Крім читальних залів, найбільший з яких займає 70 тис. кв. м, в бібліотеці працюють конференц-зали, зони для слабозорих, чотири галереї, планетарій і лабораторія по реставрації стародавніх рукописів.

Бібліотека району Биньхай (Тяньцзінь, Китай)

Фото: TPG/Global Look Press

Стіни цієї бібліотеки до стелі закриті книжковими полицями хвилеподібної форми. У центрі приміщення розмістили величезний білий куля — це один з читальних залів. Стелажі служать для відвідувачів ступенями, сидінням і відкритим сховищем для мільйони книг. У п'ятиповерховому приміщенні, яке добре проглядається зовні, крім основного залу і сферичної аудиторії знаходяться офіси, комп'ютерні класи і сховище аудіо - та відеоматеріалів.

Міжнародна бібліотека для молоді (Мюнхен, Німеччина)

Фото: wikimedia.org

Мюнхенську бібліотеку називають «книжковим замком». З 1983 року вона дійсно влаштувалася в старовинному замку Блютенбург, побудованому в XV столітті. Тут знаходиться найбільше в світі зібрання дитячої літератури: 580 тис. книг на 80 мовах, виданих за останні 400 років. Цей список щорічно поповнюється новими виданнями, які ретельно відбирають фахівці з різних мов. У бібліотеці також проходять виставки, зустрічі з художниками та письменниками, організовуються відкриті дискусії про дитячій літературі.



Категория: Недвижимость