Астрономи з тривогою стежать за запуском супутників Ілона Маска
Опубликованно 09.01.2020 00:30
Компанія SpaceX планує запуск другої черги супутників мегаконстелляции Starlink сьогодні, у понеділок 11 листопада, а астрономи тим часом з тривогою очікують цього запуску, не знаючи точно, що тепер їм буде видно на нічному небі – зірки і галактики або супутники компанії SpaceX замість них.
Коли авіакосмічна фірма запустила першу чергу своєю орбітальної угруповання інтернет-супутників Starlink у травні, астрономи-любителі відразу зрозуміли, що ці об'єкти в небі є неймовірно яскравими. Професійні астрономи були стурбовані тим, що супутники будуть заважати проведенню наукових спостережень, а також аматорських спостережень зірок.
Коли астрономічне співтовариство висловило невдоволення, засновник і виконавчий директор компанії SpaceX Ілон Маск запевнив громадськість у тому, що після того, як супутники займуть своє остаточне місце на орбіті, їх яскравість в небі стане набагато нижче. Джонатан Макдауелл (Jonathan McDowell), астрофізик з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру, США, перевірив це твердження Маска за підтримки спільноти астрономів-любителів і встановив, що насправді яскравість супутників все одно залишилася досить високою (зоряна величина від 4 до 7), настільки високою, що їх без зусиль можна побачити на небі в аматорський телескоп.
У перший раз фірма SpaceX запустила всього лише 30 супутників, проте в кінцевому рахунку планується розмістити на орбіті десятки тисяч таких апаратів. Макдауелл підкреслює серйозність проблеми і закликає уряд США докладним чином вивчити всі її аспекти, перш ніж видавати дозволи на такі запуски.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Ілон Маск хоче запустити понад 40 тисяч супутників Starlink.
Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.
Категория: Новости