Верховний суд роз'яснив порядок розподілу майна при розлученні


Опубликованно 14.01.2020 00:32

Верховний суд роз'яснив порядок розподілу майна при розлученні

Подружжя має право включати в шлюбний договір своє особисте майно для наступного розділу. До такого висновку прийшла колегія Верховного суду (ВС) по цивільних справах, повідомляє «Российская газета».

Роз'яснення ВС знадобилися після низки судів нижчих інстанцій. У Геленджікскій міський суд Краснодарського краю з позовом до колишньої дружини звернувся чоловік. Він заявив, що подружжя уклали шлюбний договір, в якому вказали, що в разі розлучення їх спільно придбана дорога квартира є власністю дружини. Ще одна квартира, подешевше, у разі розлучення дістається у власність чоловіка. Крім того, в договорі зазначено, що при розлученні дружина отримає гроші — 700 тис. руб. в якості компенсації. Він зазначив, що всі ці умови ставлять його в невигідне становище і позбавляють спільно нажитого майна, говориться в замітці.

У позові він підкреслив, що дорога квартира, яка за шлюбним договором дісталася дружині, не є спільною власністю, оскільки придбана на його особисті гроші. Тому він попросив визнати їх договір недійсним, оскільки у нього включено майно, яке не є спільним. Суд першої інстанції прийшов до висновку, що документи, за якими розділене майно колишньої родини, відповідають закону, і відхилив позов, уточнюється в матеріалі.

Чоловік з таким рішенням не погодився і звернувся Краснодарський крайовий суд, який постановив, що в договір включено майно, яке не є спільно нажитим, а цього, на думку суду, робити не можна. Крайовий суд постановив, що розділ майна недійсний, а також стягнув на користь колишнього чоловіка 700 тис. рублів, випливає з публікації.

Тоді колишня дружина звернулася зі скаргою до Верховного суду, який постановив, що на момент укладення угоди право власності на квартиру було зареєстровано чоловіком на підставі договору участі в пайовому будівництві, причому реєстрація була зроблена в період шлюбу. ВС уточнив, що подружжя мають право за власним розсудом не тільки змінювати режим нажитого у шлюбі майна, а також включати до шлюбного договору будь-які, що не суперечать закону умови. ВС підкреслив, що сторони вправі включати у договір про розділ своє особисте майно, тому угоду визнано чинним, пояснюється в замітці.

Верховний суд роз'яснив правила розподілу землі при розлученні Все майно, придбане в шлюбі, є спільною, незалежно від того, хто вносив гроші, постановив ВС.



Категория: Недвижимость