8 готелів, «зіграли» в кіно


Опубликованно 17.01.2020 00:22

8 готелів, «зіграли» в кіно

Деякі готелі стали впізнаваними багато в чому завдяки фільмам, в яких вони «зіграли не останню роль. Ці місця все ще зберігають неповторну атмосферу і пам'ятають улюблених кіногероїв. До речі, в будь-то з них можна оселитися і сьогодні. Наприклад, в токійському готелі Park Hyatt Tokyo, в якому Білл Мюррей фліртував зі Скарлетт Йоханссон. Або в московському готелі «Метрополь», де застуджений Федір Бондарчук в образі майора НКВС всю ніч танцював танго.

Найяскравіші «кіношні» готелі — у нашій підбірці.

Готель Del Coronado («У джазі тільки дівчата», 1959), Коронадо, США

Кінострічка Біллі Вайлдера очолює список 100 кращих американських комедій за версією AFI. За сюжетом, ховаючись від злочинців, музиканти Джо і Джері змушені переодягнутися в сукні і приєднатися до жіночого джаз-банду. Разом з дівчатами вони вирушають на гастролі до Флориди — у вигаданий готель Seminole-Ritz. Для зйомок режисер шукав не просто гарне місце. Йому потрібен був готель «з історією» — дія комедії відбувається в 1929 році. Його вибір припав на каліфорнійський готель Del Coronado, розташований у вікторіанському будинку 1888 року на березі Тихого океану. Протягом тижня тут відзняли все зовнішні сцени, а розкішні інтер'єри пізніше відтворили в павільйонах кіностудії. Незважаючи на це, більшість туристів переконані: лобі, номери і банкетний зал — теж Del Coronado.

Фото: hoteldel.com

Готель «Росія» («Міміно», 1977), Москва, Росія

Готель «Росія» — один з найяскравіших символів радянської Москви. Саме тут проходили зйомки знаменитого фільму «Міміно». Для цього у Георгія Данелії були всього добу — команда встигла зняти сцени в ресторані і в номері. На наступний день «Росію» закрили на спецобслуговування, а вже ввечері там почалася сильна пожежа, винуватців якого так і не знайшли. За словами режисера, їм дуже пощастило. Якщо б «Міміно» знімали в той день, Данелию і його помічників напевно звинуватили б в загорянні — вони підключали обладнання до електромережі. Закінчувати зйомки довелося на «Мосфільмі». Павільйон обклеїли тими ж шпалерами, але цього виявилося мало — в кадр вже потрапила фіранка з «Росії». Міліція нікого не пускала в будівлю, але режисер знайшов вихід: він заплатив швейцара, щоб той викрав штору.

Фото: wikimedia.org

Готель Timberline Lodge («Сяйво», 1980), Гавернмент-Кемп, США

«Сяйво» Стенлі Кубрика — екранізація однойменної повісті Стівена Кінга. Дія фільму розгортається в горах Колорадо, де знаходиться занесений снігами і відрізаний від решти світу готель «Оверлук». Письменник Джек Торренс разом з дружиною і маленьким сином вирушає туди, щоб доглянути за будинком під час «мертвого» сезону. Для зйомки панорамних сцен режисер вибрав мінімалістичний готель Timberline Lodge 1938 року, розташований у підніжжя вулкана Маунт Худ у штаті Орегон. Лабіринт з живоплоту побудували на аеродромі поряд з англійської студією Elstree Studios, а інтер'єри готелю створили в її павільйонах. До речі, вони не мають нічого спільного з реальною внутрішньою обстановкою і обробкою Timberline Lodge — їх скопіювали з готелю Ahwahnee в Йосеміті-Віллідж.

Фото: timberlinelodge.com

Готель Park Hyatt Tokyo («Труднощі перекладу», 2003), Токіо, Японія

Режисер Софія Коппола так полюбила японський готель Park Hyatt Tokyo, що вирішила «поселити» туди героїв своєї мелодрами «Труднощі перекладу». Правда, генеральний директор Малкольм Томпсон не відразу підтримав цю ідею. Готель не потребував реклами, а на малобюджетний проект Копполи ніхто не покладав особливих надій. «Це одне з моїх улюблених місць у світі. Токіо такий неспокійний, але всередині готелю дуже тихо», — говорить режисер. Після прочитання сценарію керівництво Park Hyatt Tokyo дозволило провести зйомки, але з обмеженнями. Копполі заборонили приводити в готель велику команду, а сцени у зонах можна було знімати лише вночі. Пам'ятайте бар, де познайомилися герої Скарлетт Йоханссон і Білла Мюррея? Завдяки фільму прибуток цього закладу зросла приблизно на 60-70%.

Фото: hyatt.com

Готель «Космос» («Денний дозор», 2005), Москва, Росія

Готель «Космос» побудували в 1979 році — спеціально до Олімпійських ігор. А в честь її відкриття в готельному залі конгресів відбувся великий спільний концерт Джо Дассена і Алли Пугачової. З часом це 25-поверхова будівля у формі підкови стало однією з візитних карток Москви. Нинішньої російської молоді «Космос» більше відомий зйомок в «Денний дозор» Тимура Бекмамбетова. Тут розташовувався штаб всіх темних сил. Мабуть, найефектніша готельна сцена — поїздка відьми Аліси Донниковой на червоній Mazda RX-8 прямо по фасаду будівлі. Насправді Жанна Фріске їздила по землі, а епізод «доводили до розуму» за допомогою комп'ютерної графіки. Сцену, в якій вампір Костя випадає з вікна «Космосу», теж знімали в павільйоні кіностудії — на зеленому тлі.

Фото: hotelcosmos.ru

Бутік-готель Relais Bourgondisch Cruyce («Залягти на дно в Брюгге», 2008), Брюгге, Бельгія

Ідея створити знаменитий фільм прийшла до Мартіна Макдонаху після поїздки в Брюгге. Ірландський драматург був зачарований атмосферою бельгійського містечка. З одного боку, він відчув там глибокий захват, з іншого — неймовірну нудьгу. Звідси і різне ставлення до Брюгге героїв Брендана Глісона і Коліна Фаррелла. Для зйомки Макдонах вибрав стильний бутик-готель Relais Bourgondisch Cruyce, розташований біля води в історичному центрі міста. Це триповерхова будівля з дерева та цегли з красивими вітражними вікнами і 16 затишними номерами. За сюжетом в одному з них оселилися два невдалих кілера. За середньовічними фасадами готелю — вишукані і романтичні інтер'єри з антикваріатом і розкішними меблями. Не дивно, що ціна за одну ніч тут стартує від €195.

Фото: relaisbourgondischcruyce.be

Готель Le Bristol («Північ у Парижі», 2011), Париж, Франція

Романтичний фільм Вуді Аллена «Північ у Парижі» визнаний найкасовішим проектом в біографії режисера. Світові збори фільму перевищили $151 млн. Відпочиваючи у Франції зі своєю нареченою, головний герой містичним чином переноситься в минуле — це відбувається щоночі. В результаті він не тільки знайомиться зі своїми кумирами, але й заводить роман з подругою Коко Шанель. Сам Вуді Аллен, як і герої його фільму, на час зйомок зупинявся у готелі Le Bristol. Сьогодні це майже такий же символ французької столиці, як і Ейфелева вежа. Елегантний восьмиповерховий будинок з фасадом у стилі ар-деко, антикварними меблями і «мішленівськими» ресторанами розташований на мальовничій вулиці Фобур-Сент-Оноре. Для зйомок режисер використав панорамний люкс з видом на паризькі даху і сад.

Фото: wikimedia.org

Готель «Метрополь» («Шпигун», 2012), Москва, Росія

Московський «Метрополь» веде свою історію з кінця XIX століття. Ініціатор його створення — меценат Сава Мамонтов. Він планував побудувати не просто готель, а новий суспільно-культурний центр з величезним театром і виставковими залами. Але із-за арешту Мамонтів не зміг втілити цю ідею, і під скляним атріумом «Метрополя» замість театральної сцени з'явився ресторан. У 2011 році він на кілька днів перетворився на майданчик для зйомок фільму «Шпигун» Олексія Андріанова. Зал задекорували під 1941 рік, накрили столи з справжньою їжею, запросили костюмовану масовку і оркестр. Правда, працювати акторам дозволили лише з десятої вечора до п'ятої ранку. Завдання ускладнювала застуда Федора Бондарчука і скляний дах «Метрополя» — через неї світло довелося виставляти з ювелірною точністю.

Фото: metropol-moscow.ru



Категория: Недвижимость