Уряд пішов у відставку: підсумки кабміну на будівництві і в ЖКГ


Опубликованно 21.01.2020 00:46

Уряд пішов у відставку: підсумки кабміну на будівництві і в ЖКГ

Уряд Росії пішов у відставку після оголошення послання президента Росії Володимира Путіна до Федеральних зборів. Про це заявив прем'єр-міністр Дмитро Медведєв після робочої зустрічі з президентом Володимиром Путіним.

За будівництво в кабінеті міністрів відповідало дві людини. Віталій Мутко в останньому складі уряду (з 18 травня 2018 року) займав посаду заступника голови уряду Росії з питань будівництва та регіонального розвитку. Профільне відомство — Міністерство будівництва і житлово-комунального господарства україни (Мінбуд) — з 18 травня 2018 року очолює Володимир Якушев. У разі відставки уряд продовжує діяти до сформування нового складу.

Розповідаємо, що встигли зробити за час своєї роботи в уряді і міністерстві Мутко і Якушев.

Реформа пайового будівництва

У 2018 році в Росії була запущена реформа пайового будівництва, яка стала головним напрямком роботи для профільного міністерства. 1 липня 2019 року всі забудовники перейшли на нову схему роботи — через ескроу-рахунку. Девелопери більше не можуть безпосередньо отримувати гроші пайовиків. Кошти повинні зберігатися на спеціальних ескроу-рахунки в акредитованих банках.

Для завершення робіт за старою схемою інвестор зобов'язаний укласти не менше 10% договорів пайової участі (ДДУ) в споруджуваному об'єкті. При цьому готовність об'єкта повинна становити не менше 30%. Але в ряді випадків вона може бути знижена до 15%, якщо в рамках реалізації проекту зводяться соціальні об'єкти, і до 6%, якщо добудовується проблемний об'єкт.

За оцінкою влади, до 2024 року російські банки можуть направити на фінансування будівництва житла близько 15 трлн руб.

Міністр будівництва та житлово-комунального господарства РФ Володимир Якушев (Фото: Олександр Щербак/ТАСС)

Біографія Володимира Якушева

Народився в 1968 році в Нефтекамске. У 1993 році закінчив Тюменський державний університет за спеціальністю «правознавство». У 1995 році очолив Ямало-Ненецький філія Західно-Сибірського комерційного банку, в 1998 році призначений президентом «Запсибкомбанка». Три роки потому перейшов в уряд Тюменської області, де став заступником губернатора Сергія Собяніна. У 2005-2018 роках — губернатор Тюменської області. У 2018 році призначений міністром будівництва і ЖКГ в уряді Дмитра Медведєва.

Нацпроект «Житло і міське середовище»

Національний проект «Житло та міське середовище» сформований у рамках травневих указів Путіна 2018 року. Згідно з документом, до 2024 року щорічний обсяг житлового будівництва в країні повинен досягати 120 млн кв. м. За результатами його реалізації планується покращувати житлові умови близько 5 млн сімей в рік. Мінбуд відповідав також за підвищення доступності житла за рахунок іпотеки, ставка за якою повинна стати менш 8%.

Серед інших завдань, сформульованих в нацпроекті, — підвищення комфортності та індексу якості міського середовища на 30%, скорочення кількості міст з несприятливою середовищем в два рази, а також створення механізму прямої участі громадян у формуванні комфортного міського середовища. До 2024 року в цей процес має бути залучена третина всіх росіян.

Обсяги будівництва

За підсумками 2019 року в Росії введено близько 80 млн кв. м житла проти 75 млн кв. м в 2018-м. При цьому цільовий показник введення не був досягнутий: згідно з паспортом нацпроекту, в минулому році в країні повинні були побудувати більше 80 млн кв. м. Для порівняння: у кризовому 2015 році в Росії ввели 85 млн кв. м. В наступні роки була зафіксована знижувальна тенденція.

Незважаючи на зростаючі темпи будівництва, Якушев очікував зниження обсягу введення житла в російських містах в 2021-2022 роках із-за скорочення дозволів на будівництво. При цьому, за оцінкою міністра, реформа пайового будівництва не вплинула на введення житлової нерухомості і в 2019-2020 роках він буде рости.

Віце-прем'єр РФ Віталій Мутко (у центрі) під час Всеросійського форуму «Розвиток малих міст та історичних поселень» на Нижегородської ярмарку (Фото: Прес-служба Віталія Мутко/ТАСС)

Біографія Віталія Мутко

Віталій Мутко народився 8 грудня 1958 року в Краснодарському краї. Він заочно, будучи на посаді голови Кіровської райради, без відриву від роботи закінчив знаходиться на території Кіровського району Ленінградський інститут водного транспорту за спеціальністю «інженер-механік на суднових машинах» (1987). Заочно, будучи президентом футбольного клубу «Зеніт», закінчив юридичний факультет Санкт-Петербурзького державного університету (1999).

З 2003 по 2008 рік був членом Ради Федерації. З 2008 по 2012 обіймав посаду міністра спорту, туризму і молодіжної політики Росії. У 2016 році був призначений на посаду голови уряду Росії з питань спорту, туризму і молодіжної політики. З 18 травня 2018 року по сьогоднішній день обіймав посаду заступника голови уряду Росії з питань будівництва та регіонального розвитку.

Аварія: паводки в Іркутській області

Мутко курирував вирішення проблем громадян, які постраждали в червні 2019 року після паводку в Іркутській області. Тоді в результаті повені загинули 25 людей. Повінь підтопила понад 11 тис. житлових будинків, зруйнував і пошкодив 22 мосту, а також 49 ділянок доріг. Суму заподіяної шкоди влади попередньо оцінили в 29 млрд руб.

Путін доручив віце-прем'єру Мутко довести до 100% виплати постраждалим від повені в Іркутській області. Віце-прем'єр неодноразово відвідував Тулун, стежив за ходом проведення відновлювальних робіт і особисто зустрічався з постраждалими громадянами.

Віце-прем'єр РФ Віталій Мутко (у центрі), який очолив комісію з ліквідації наслідків повені в Іркутській області, прибув для оцінки шкоди житловим будинкам, інфраструктурі і соціальних об'єктів, постраждалим від затоплення районах Приангарья (Фото: Прес-служба Віталія Мутко/ТАСС)

Аварійне житло

У 2019 році В Росії почала діяти нова програма розселення аварійних будинків (визнані такими після 2012 року), яка стане безстроковою. Головне нововведення програми — у власників квартир у таких будинках з'явилася можливість самостійно знести і реконструювати будівлі, а потім зводити на їх місці нові багатоповерхівки.

При розселенні суб'єкти зможуть за рахунок коштів Фонду сприяння реформуванню ЖКГ надавати власникам квартир в аварійних будинках субсидії на придбання житлової нерухомості або компенсувати відсотки по іпотеці.

Мінбуд планує збільшити кількість расселяемого аварійного житла до 2020 року. Планується з 1 млн «квадратів» аварійного житлового фонду розселяти щорічно, заявляв раніше Якушев. За оцінкою міністра, у Росії близько 1 млн чоловік проживають у будинках, вже визнаних аварійними.



Категория: Недвижимость