«Москва не гумова»: 10 яскравих цитат Марата Хуснуллина
Опубликованно 23.01.2020 00:22
Марат Хуснуллін став віце-прем'єром федерального уряду. До цього він з грудня 2010 року працював у Москві, очолюючи Стройкомплекс. Хуснуллін — яскравий і харизматичний чоловік, який активно спілкувався з пресою.
Згадуємо найяскравіші цитати Хуснуллина за час його кар'єри в столиці.
Про доступність житла
На VII Московському форумі лідерів ринку нерухомості MREF 2013
«Теза про доступне житло для Москви, на жаль, не працює. Будівництво доступного житла в місті не можна допускати стратегічно. І це неможливо навіть фізично, якщо ми цього захочемо»
Прес-реліз, 2019 рік
«Доступність житла — один із ключових факторів розвитку Москви як світового мегаполісу. На мою думку, ціна не повинна зростати більше рівня інфляції <...> Це [високий зростання вартості житла, що випереджає рівень інфляції] призвело до того, що багато москвичів, в першу чергу молодь, не могли придбати квартиру в місті і виїхали в інші регіони. Зараз перед нами стоїть завдання зробити житло більш доступним і повернути москвичів в своє місто»
Фото: ИТАР-ТАСС/ Артем Геодакян
Про партію
«Ведомости», 2013 рік
«Ви думаєте, в Пекіні з населенням будуть обговорювати реконструкцію Ленінського проспекту? Партія прийняла рішення — і все! Всі пішли будувати»
Про транспорт
«Коммерсантъ» / «Дощ», 2013 рік
«За кількістю автомобілів на душу населення ми перегнали всі мегаполіси світу, крім Нью-Йорка. У нас сьогодні 380 автомобілів на 1 тис. жителів. Той же Лондон не дотягує до 300, Париж — на рівні 260, Пекін — на рівні 200-220. Задовольнити всі машини паркувальними місцями в Москві неможливо. Москва не гумова»
З коментаря в Twitter, 2019 рік
«Привіт! Америкоси намагалися нас вчити, наприклад Вукан Вучек [американський урбаніст, професор Пенсільванського університету. — Прим. ред.], розвитку громадського транспорту. Я йому задав просте питання: «Де в Америці 70% городян користуються громадським транспортом, як у Москві?» Ніде! Нехай приїжджають — навчимо, як ми це зробили!»
Фото: Сергій Бобильов/ТАСС
Про кризу
«Інтерфакс», 2015 рік
«Хочу сказати, що у нас в будівництві ніякої кризи немає. Всі гроші, передбачені міської інвестиційної програмою, виділяються вчасно, а при необхідності можемо використовувати і ліміти майбутніх років»
Про реновацію
РБК, 2017 рік
«Столицею реновації умовно можна назвати район Кузьминки — 284 будинку, мешканці усього мікрорайону підтримали програму реновації»
Прес-реліз, 2019 рік
«У сьогоднішньому класифікаторі стандартів житла те, що ми побудуємо за програмою реновації, — це не економ і навіть не комфорт-клас — це повноцінні будинки бізнес-класу»
Фото: ИТАР-ТАСС/ Зураб Джавахадзе
Про здоров'я
«РІА Нерухомість», 2019 рік
«Опрацьовуючи нові піші маршрути до ТПУ, ми звернули увагу на новий підхід активно застосовується у великих містах світу — так званий напрямок urban health. Сенс подібних програм полягає в тому, що зупинка громадського транспорту спеціально планується від місць роботи або житла не максимально близько, наприклад в 500 м, а трохи далі — в 700-800 м, щоб стимулювати людей більше рухатися. Таким чином, нормативи транспортної пішої доступності збільшуються, але при цьому створюються зручні пішохідні доріжки, обов'язково доповнені велосипедними доріжками. Розумна, цікава ідея, і ми зараз дивимося, де її можна застосувати у нас. Абсолютно точно, вона нам підходить для нових територій Москви»
Про хобі
«Вечірня Москва»
«Робота, напевно, — це моє улюблене хобі. І я працюю із задоволенням. А коли є вільний час, як правило, в неділю, граю у волейбол, їжджу на природу. Якщо у відпустці, намагаюся знайти час покататися на лижах. Але при цьому теж думаю про роботу. Особливо, коли їду кудись в інші країни, дивлюся, як і чим живуть їхні міста. З 27 провідних мегаполісів світу я був у 24. І можу сказати, Москва — один з найкращих мегаполісів у світі»
Категория: Недвижимость