Що робити зі старими радянськими кінотеатрами


Опубликованно 29.01.2020 00:38

Що робити зі старими радянськими кінотеатрами

+ підписуйтесь на YouTube-канал

Текстова версія

Давайте поговоримо про те, що робити з будівлями колишніх радянських кінотеатрів у Москві. Прямо зараз у столиці триває масштабна програма по створенню на місці таких застарілих будівель сучасних районів центрів.

Для початку я покажу кілька фото. Ось так кінотеатр під назвою «Таджикистан» в московському районі Строгіно виглядав у 1980-х роках. Це був справжній центр культурного життя району, всім подобалося.

Кінотеатр «Таджикистан» в Строгіно в 1982 році (Фото: Кошовий Віктор/Фотохроніка ТАСС)

Ось так цей же кінотеатр виглядав вже в 1990-х. Замість кіно — барахолка. Всі 2000-е будівля простояла порожнім і незатребуваним, в 2015 році його знесли...

А ось так найближчим часом буде виглядати будинок, що місто сьогодні будує на цьому місці — це вже культурно-дозвіллєвий центр, а не просто кінотеатр. Ми побували і на цьому будмайданчику — ось яким буде новий районний центр.

Проект районного центру в Строгіно (Фото: mos.ru)

Артем Грицюк, заступник генерального директора з будівництва соціальних об'єктів КП УГС:

— Цей культурно-дозвіллєвий центр, який побудований на місці знесення колишнього кінотеатру «Таджикистан», розділений на дві зони — видовищну і клубну. У видовищній зоні розташований великий зал на 510 посадкових місць, що дасть можливість проведення міських заходів, кінопоказів, театральних постановок і різних танцювальних шоу. Також обладнані різні студії для розвитку жителів будь-якого віку — як дітей, так і пенсіонерів, в тому числі в рамках програми «Московське довголіття». Є також бібліотека, музичні класи для групових та індивідуальних занять, зали для поглибленого вивчення іноземної мови, математики.

Подібні приклади — як з колишнім кінотеатром «Таджикистан» в Строгіно — це в принципі привід поговорити про подібні об'єкти нерухомості.

У радянський час кінотеатри зводилися у кожному районі Москви. Будівлі часто будувалися за типовими проектами, це були дуже важливі місця для жителів районів.

Проте з часом глядач потягнувся за якісним звуком і красивою картинкою в сучасні мультиплекси, і радянська спадщина прийшло в занепад. У кращому випадку районні кінотеатри стали використовувати як ресторани або нічні клуби, під ринки і офіси... В гіршому вони закривалися, і будівлі простоювали десятиліттями. Сьогодні вони, на жаль, практично не використовуються за призначенням.

Так, їх шкода, багато проводили у них своє дитинство, але реально — що з ними робити сьогодні? Ось, що про цю програму розповів головних архітектор Москви Сергій Кузнєцов.

Сергій Кузнєцов, головних архітектор Москви:

— У нас є велика програма, де інвестор притягнутий, але місто робить і сам. Але в основному ідея скрізь — розвинути зі старого формату радянських кінотеатрів (які, як ми знаємо, як кінотеатри не можуть сьогодні працювати із-за того, що вже багатозальники і мультиплекси весь ринок забрали) у що-то з громадською навантаженням і з суспільно корисною функцією.

Виходячи саме з цієї логіки з 2017 року в Москві діє програма по перебудові застарілих радянських кінотеатрів у сучасні районні центри. Частково ці кінотеатри були розпродані, частково — все ще знаходяться у власності міста. Перспективу у такому підході побачив і бізнес — якщо зробити сучасний продукт, який сьогодні буде затребуваний москвичами також, як ці ж самі кінотеатри, але в 1980-х роках, то від цього виграють всі.

Вид на багатофункціональний громадський центр крокової доступності «Ангара» на бульварі Чонгарском (Фото: Олександр Щербак/ТАСС)

Григорій Печерський, керуючий партнер ADG Group:

— Ми з вами знаходимося на місці колишнього кінотеатру «Ангара», де ми звели сучасний районний центр, який теж називається «Ангара». Це те місце, яке люди історично пам'ятають як місце для проведення дозвілля, проведення свого вільного часу. [При виборі формату] ми від цього і відштовхувалися. Ми вивчили детально, що ж людям в районі не вистачає, які потреби у них є для проведення дозвілля... Сьогодні ви можете побачити буквально місяць тому відкритий районний центр «Ангара», який включає в себе досить велику кількість можливостей по проведенню дозвілля. Тут є фудхол, є ресторани на першому поверсі, ну і звичайно є реитейл, який потрібен людям досить регулярно. Тут досить широкі можливості для проведення дозвілля дітьми. Наприклад, для зовсім маленьких дітей це гірка з пісочницею, це курси робототехніки для більш старших дітей, це школа циркового та гімнастичного мистецтва для абсолютно різних віків. І звичайно кінотеатр, який спрямований на розвагу всієї родини.

Тепер про тему, яка прямо зараз активно розвивається в суспільстві, — це питання про знесення кинотаетра «Соловей» на Червоної Пресні. Нагадаю, цей 24-зальний кінокомплекс був побудований в 1989 році в стилі радянського модернізму. В 1990-е, правда, будівля трохи оновили, по моді тих років зробили «євроремонт», закрили фасади плиткою. Восени 2018 року стало відомо, що власник будівлі АТ «Кіноцентр» вирішив знести «Соловей» і побудувати на цьому місці новий культурно-розважальний комплекс з готелем. Ось як цю тему в інтерв'ю РБК коментував міністр культури Володимир Мединський.

Володимир Мединський, міністр культури Росії:

— Там непроста ситуація: справа в тому, що всі дозвільні документи на інвестиційний проект на цьому місці були узгоджені задовго до Собяніна і пройшли всі встановлені законом процедури. Тому приватні власники у своєму праві. Інша справа, що уряд Москви прислухається до думки москвичів, і, наскільки я знаю, ведуться переговори про те, щоб система показу авторського кіно в центрі Москви в тому чи іншому вигляді збереглася.

Вид на будівлю кіноцентру «Соловей» на Червоної Пресні. Росія. Москва. Глядачі у фойє кіноцентру «Соловей» на Червоній Пресні перед останнім заходом (Фото: Сергій Фадеїчев/ТАСС)

Ми з'їздили до «Соловію», щоб поговорити з представниками власника цього будинку.

Артем Чистяков, член ради директорів АТ «Кіноцентр»:

— Основна причина [знесення], що поточний будівлі кіноцентру не відповідає вимогам безпеки, і усунути всі порушення в принципі взагалі фізично неможливо. Тому тут простіше знести сам цей кіноцентр і звести нову будівлю. Нова будівля буде зведена з культурно-розважальним центром, будуть передбачені п'ять кінозалів, два з яких будуть віддані виключно для демонстрації дитячого контенту, дитячого кіно. Буде реалізований також дитячий реабілітаційний центр, спортивний центр. Загальна площа цих локацій складе близько 6 тис. кв. м Також буде на другому поверсі реалізована велика виставкова галерея. Буде надана можливість для проведення кінофорумів, заходів, і гості зможуть зупинятися в нашому готельному комплексі.

Що можна сказати підбиваючи підсумок — безвідносно історії про «Соловей»? Так, старі радянські кінотеатри шкода, але час не стоїть на місці. Буде краще, якщо наші діти запам'ятають, як проводили час у нових районах центрах, а не поруч зі старими і закритими кінотеатрами.

Дивіться також

Відкриття СЦД позначиться на економіці міста

Місто: як підключити будинок до комунікацій

Браїлів, Коммунарка, Архангельське: куди прийдуть нові гілки метро

Скільки коштує трафік на Московській кільцевій автодорозі

Займатися будівельним бізнесом в Росії стало максимально просто

Навіщо в Москві будують чергове транспортне кільце

Як Big Data і BIM змінюють Москви



Категория: Недвижимость