Загадка хрущовок: навіщо потрібно вікно між ванною і кухнею


Опубликованно 30.01.2020 00:38

Загадка хрущовок: навіщо потрібно вікно між ванною і кухнею

Світло у твоєму вікні

Далеко не всі жителі хрущовок знають, навіщо потрібно вікно між кухнею і ванною. В більшості типових квартир прибирали під час ремонту, в деяких залишали, а в інших зафарбовували в колір стін. Зараз цих вікон не роблять, але тоді архітектори були зобов'язані вносити їх в проект і реалізовувати у кожному новому будинку. Цікаво, що такі прорізи вважаються ознакою радянських п'ятиповерхівок, але насправді вони зустрічаються і в дореволюційних будинках. Наприклад, у романі Михайла Булгакова «Собаче серце» Кульок зачинився у ванній, а рятувати його довелося через те саме вікно з боку кухні. Будинок за адресою Прєчістєнка, 13, в якому розгорталися події, побудований в 1911 році.

Порятунок потопаючих

Це одна з версій про призначення заскленій частині стіни в старих будинках. Чимала частина побутових нещасних випадків відбувається саме у ванній кімнаті. Слизька підлога, вода і мінімум простору для маневру можуть стати причиною травм. Якщо людина замкнений зсередини, то набагато простіше допомогти йому, розбивши вікно з кухні, ніж зламавши двері. Остання, до речі, за проектом архітекторів відкривалася назовні, що ускладнює можливість виламати її в умовах тісного маленького передпокою.

Кадр з к/ф «Собаче серце» (Фото: kinopoisk.ru)

Порятунок від вибуху

Інша оригінальна версія полягає в тому, що вікно повинно було взяти на себе вибухову хвилю. У минулому не було суцільної електрифікації, квартири обладнали газовими котлами. Витік газу або неуважне поводження з них призводять до плачевних наслідків. Звідси з'явилася легенда, що в разі аварії потужна хвиля пройде через вікно, тим самим зберігши стіну між кухнею і санвузлом. Це міф, тому що сильний вибух без праці знесе тонку перегородку, і отвір її не врятує.

Боротьба з туберкульозом

Захворюваність туберкульозом на початку XX століття викликала епідемії. Збудником є паличка Коха, а темні вологі приміщення — оптимальне середовище для розвитку бактерій. Вони гинуть при впливі ультрафіолету, звідси з'явилася версія про боротьбу з хворобою. Але справа в тому, що у вікно ванної потрапляє мінімум прямих сонячних променів: вони відсіваються двома стеклами. До того ж часу інсоляції в квартирах, особливо на перших поверхах, закритих деревами, недостатньо для серйозної профілактики та лікування.

Психологічний фактор

Прихильники цієї версії стверджують, що вікно допомагало економити час і нерви. У вечірній час з кухні було видно, що у ванній хтось є. Тому іншим мешканцям не доводилося спілкуватися через двері і смикати ручку. Цей варіант схожий на правду, якщо говорити про багатонаселеної квартирі, комуналці або галасливих святах. Але тоді виходить, що вдень вікно не мало сенсу, і версія не витримує критики.

Додаткове освітлення

Ця гіпотеза максимально правдоподібна. До появи електрики доводилося запалювати свічку чи гасову лампу при вході в темну кімнату. Робити це кожен раз при відвідуванні санвузли було незручно: у денний час рятував слабке світло з вікна з боку кухні. В хрущовках часто бували перебої з електрикою, тому і тут отвір дозволяв продовжувати користуватися приміщенням без інших джерел світла. До того ж таке вікно дозволяє економити електроенергію.

Потрібно вікно між ванною і кухнею

Більшість власників квартир у старих будинках прибирають отвір під час ремонту, але дизайнери пропонують кілька цікавих варіантів. Якщо у вас немає необхідності закриватися у ванній кімнаті без вікон, можна залишити засклену частина для освітлення, оформивши її в сучасному стилі.

Фото: pinterest.com

Декоративний елемент

Якщо не бачите сенсу в освітленні подібним чином, можна зробити вікно частиною декору. Наприклад, вставити вітражне скло. Якщо прибрати скло, можна створити поглиблення, яке послужить полицею для ванного приладдя.

Фото: dbsbathrooms.co.uk

Додаткові функції

Раніше робили глухе скло, а зараз проріз між ванною і кухнею може служити для вентиляції приміщення, якщо немає витяжки. Відкривається вертикально пластикове вікно дозволить провітрити ванну, а развешенное після прання білизна швидше висохне.

Фото: houzz.co.uk

Іноді розмір вікна спеціально розширюють, так світла буде більше. Головне, щоб отвір залишався на рівні вище голови тих, хто знаходиться на кухні.

У старих будинках дуже маленькі ванні кімнати, а вікно в санвузлі допоможе зробити приміщення візуально більше.

Фото: pinterest.com



Категория: Недвижимость