Затишок по-японськи: 6 принципів вабі-сабі в інтер'єрі


Опубликованно 26.02.2020 00:08

Затишок по-японськи: 6 принципів вабі-сабі в інтер'єрі

«РБК-Нерухомість» вже розповідала про затишний датський хюгге і способи його втілення в інтер'єрі. У жителів Країни висхідного сонця є свій рецепт щастя — вабі-сабі. Це давня японська філософія, яка вчить приймати життя з усіма його недосконалостями, бачити красу в простих речах і цінувати природний хід часу.

В основі інтер'єрного тренда вабі-сабі — ергономічність, екологічність і відмову від демонстративної розкоші. В буквальному перекладі «вабі сабі» означає «скромна краса». М'яті простирадла, потерта дерев'яна стільниця і маленька порцелянова чашка, покрита сіточкою дрібних тріщин, — ось що по-справжньому чудово, впевнені японці.

Принцип № 1. Краса — в простоті

Створюючи інтер'єр за принципами вабі-сабі, можна забути про ціну, віці і бренд вашої меблів. Цей спосіб відмінно підходить для всіх тих, хто втомився від нескінченного споживання і світу «одноразової культури». Краса прихована в ході часу і унікальної історії кожного предмета, вважають японці. А тому в такому інтер'єрі особливо цінуються ті речі, які передаються з покоління в покоління. Чим більше подряпин на стільниці — тим краще.

Інтер'єр, виконаний у цьому стилі, навряд чи буде нагадувати картинки з дизайнерських журналів. За словами японців, знайти духовне багатство і безтурботність можна тільки через відсторонення від матеріального світу. Тому будинок у дусі вабі-сабі наповнений скромними і простими речами. Головна вимога до оселі — в ньому має бути комфортно і приємно. А ще такий інтер'єр завжди відображає життєві цінності своїх власників.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Принцип № 2. Функціональна незавершеність

Стиль вабі-сабі заснований на ідеї краси недосконалості. Ваш будинок не повинен бути ідеальним. Навпаки, чим більше асиметричних і нерівних предметів з вадами, тим краще. Такий ефект незавершеності дозволяє в будь-який момент вносити зміни в інтер'єр. Наприклад, перефарбовувати стіни, переважувати картини або оновлювати текстиль. Інша особливість японського стилю — інтер'єр повинен відображати поточний час року.

Вабі-сабі цінує недосконалість, але не сприймає хаос. Тому інтер'єр, організований в цьому стилі, відрізняється помірністю, минималистичностью і лаконічним дизайном. Позбавтеся від всіх зайвих і функціональних предметів. Наприклад, їх можна віднести в благодійні організації або на переробку. Таким чином ви не тільки наповніть житло гармонією і легкістю, але і звільните простір для того, що по-справжньому любите.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Принцип № 3. Увага до деталей

Інтер'єрний стиль вабі-сабі дозволяє бути самим собою. Він пропагує автентичність і не вимагає великих вкладень. Вабі-сабі складається з дбайливо відібраних елементів, які викликають ностальгію і приносять максимум користі. Не купуйте нове тільки для того, щоб заповнити звільнилося простір. Краще використовувати те, що вже є. Наприклад, глиняний горщик з нерівними краями відмінно впишеться в такий інтер'єр.

Покладіть на стіл улюблену потерту книжку, а на стул — вовняний плед ручної в'язки. Якщо таких речей немає, можна заглянути на блошиний ринок. Там напевно знайдеться кілька незвичайних старих стільців і відповідний декор, який передасть атмосферу японського стилю. Закохуючись у мінімалізм і недосконалість, ми вже не відчуваємо потреби в нових речах. В результаті ми не тільки економимо гроші, але й дбаємо про екологію.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Принцип № 4. Органічні матеріали

До споживання пластику і синтетики жителі Японії підходять з великою відповідальністю. Тому в інтер'єрному стилі вабі-сабі використовуються в основному натуральні та органічні матеріали. Ви можете поставити у вітальню стіл з цільного грубо обробленого масиву, повісити в спальню штори з бавовни або прикрасити кухонні стелажі плетеними кошиками. Вибирайте ті матеріали, які дарують приємні тактильні відчуття.

Будь-які імітації і підробки тут неприпустимі, але замість розкішного горіха завжди можна використовувати більш доступну соснову деревину. Для японського інтер'єру також характерна велика кількість природного світла та повітря. Віддайте перевагу простим і легким шторам з натуральних тканин. Найкраще стиль вабі-сабі передають природні відтінки — бежевий, сірий, молочний. Це правило стосується не тільки штор, але і всього інтер'єру.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Принцип № 5. Правильно оформлена передпокій

Оформлення передпокою японці приділяють особливу увагу. Цю зону вони ще називають гэнкан. Вважається, що саме тут починається атмосфера затишку, спокою і комфорту. А ще традиційний гэнкан служить своєрідним перехідним бар'єром між вулицею і особистим простором господарів будинку. Щоб ваша прихожа відповідала вимогам стилю вабі-сабі, насамперед приберіть подалі всю ту взуття і одяг, що не відповідає сезону.

Фахівці також радять підготувати для гостей кілька пар домашніх капців. Перед входом у житло японці завжди надягають змінне взуття, а вуличну поміщають в спеціальний взуттєву шафу гетабако. Тут же вони залишають пальто і мокрі парасольки. Інтер'єр класичної японської передпокою відрізняє природне освітлення і простий мінімалістичний дизайн з практичними дерев'яними елементами. Іноді тут ставлять квіти.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Принцип № 6. Осіння меланхолія

В основі стилю вабі-сабі — художній естетичний мінімалізм з природними мотивами. Японці прагнуть зберігати міцну зв'язок зі світом, а тому для прикраси будинків часто використовують кімнатні рослини. Головне — дотримувати помірність. Інтер'єр повинен залишатися простим. На відміну від європейців, жителі Країни висхідного сонця воліють непомітну красу. Щоб краще уявити її, згадайте японські сади каменів.

Для житла в дусі вабі-сабі не підійдуть яскраві букети і пишні кімнатні квіти. Замість них використовуйте різні композиції із засушених квітів, гербарії, ікебани або рослини з гладким листям простої форми. З вабі-сабі також добре поєднується традиційний японський бонсай, бамбук, орхідея і камелія. До речі, щоб оживити інтер'єр, буде цілком достатньо одного зеленого стебла в керамічній або скляній вазі ручної роботи.

Подивитися цю публікацію в Instagram



Категория: Недвижимость