Галасливі сусіди: як в Держдумі запропонували боротися з порушниками тиші
Опубликованно 01.03.2020 00:28
У Росії може з'явитися федеральний закон про тишу, який буде поширено на всі регіони. Відповідні поправки в Кпап і Житловий кодекс, які посилюють покарання для галасливих сусідів, розробили депутати Держдуми.
Розповідаємо, за що можуть покарати, що таке шум згідно з юридичним нормам і як боротися з галасливими сусідами.
Закон про тишуЩо пропонують законодавці
Сьогодні в кожному регіоні самостійно приймаються закони про тишу», визначаються рамки нічного часу та періоди для проведення ремонтних та інших гучних робіт. Тому депутати запропонували федеральний закон, який буде діяти по всій Росії. Документом пропонується виписувати штрафи гучним мешканцям та юридичним особам за систематичне порушення тиші — тобто більше двох разів в місяць. Власники приміщень також будуть нести відповідальність за орендарів. Законопроект передбачає поправки в Кпап і Житловий кодекс, планують внести до Держдуми до кінця весняної сесії.
ШтрафиСкільки заплатять за шум
Депутати запропонували заборонити шуміти в житлових будинках з 23:00 до 07:00. Фізособи за порушення тиші, згідно з поправками, заплатять штраф в розмірі від 5 тис. до 50 тис. рублів, а юридичні особи — від 50 тис. до 150 тис. руб. Також депутати запропонували закривати кафе або інші заклади при недотриманні правил 90 днів.
ШумЧим регулюється це поняття
Під словом «шум» розуміються будь-які звуки, які перевищують максимально допустимий рівень: у денний час — 55 дБА в нічний час — 45 дБА (розд. VI Санпін 2.1.2.2645-10), пояснили в юридичній компанії НЮС «Амулекс». У допустимих нормах є винятки у вигляді шуму від дій, спрямованих на запобігання правопорушень, ліквідацію наслідків аварій, стихійних лих, інших надзвичайних ситуацій, дій, чинених при відправленні релігійних культів у рамках канонічних вимог відповідних конфесій і т. д. Плач дитини, звук поточної води або кроків під поняття «шум» також не підпадають.
Закон в МосквіЯк сьогодні регулюється тиша
Сьогодні в Москві ці норми регулюються законом Москви від 12.07.2002 № 42 «Про дотримання спокою громадян і тиші в нічний час в місті Москві», Федеральним законом від 30.03.1999 N 52-ФЗ «ПРО санітарно-епідеміологічне благополуччя населення» (п. 3 ст. 23), постановою Уряду РФ від 21.01.2006 N 25 «Про затвердження Правил користування житловими приміщеннями» (п. 6 Правил) та Житловим кодексом (ч. 4 ст. 17 і ч. 4 ст. 30). За порушення часу проведення ремонтних робіт, перепланувань/перебудов і за шум у нічний час передбачена адміністративна відповідальність згідно ст. 13.3 Кпап р. Москви, і ст. 6.3,6.4. КоАП РФ. Згідно цим нормам сьогодні в столиці шуміти можна з 23:00 до 07:00, а проводити ремонт — з 19:00 до 09:00 та у вихідні (неділя) та святкові дні. Штрафи для громадян становлять від 1 тис. до 2 тис. рублів, для посадових осіб — від 4 тис. до 8 тис. рублів, а для юросіб — від 40 до 80 тис. руб.
Як боротисяКуди скаржитися на шум у будинку
У першу чергу потрібно виявити, звідки йде шум, і спробувати врегулювати це питання з сусідами самостійно. У разі невдалих переговорів з недбайливими сусідами боротьбу за дотримання тиші і спокою можна вести тільки через владні структури, оскільки громадяни самостійно застосувати заходи відповідальності до порушника не можуть, говорить керівник департаменту контролю якості НЮС «Амулекс» Нурида Ібрагімова. За її словами, існує кілька видів відповідальності, до якої можна залучити недбайливих сусідів, перша — адміністративна і друга — громадянська.
«Якщо рішенням стало притягнути до адміністративної відповідальності, то достатньо буде викликати співробітників поліції, які повинні прибути на місце події негайно, скласти протокол про правопорушення і припинити порушення», — говорить юрист. У разі виявлення порушень справа про адміністративне правопорушення розглядається територіальним Управлінням Росспоживнагляду, в який також можуть звернутися громадяни. Однак, за її словами, на практиці далеко не завжди вдається правильно визначити джерело шуму, а співробітники поліції приїжджають надто пізно, щоб зафіксувати правопорушення.
Для залучення галасливих сусідів до цивільної відповідальності постраждалі для захисту своїх інтересів має право звернутися до суду з вимогою про стягнення компенсації моральної шкоди. У такому разі необхідні докази того, що сусіди порушували тишу, а також можуть знадобитися дані з вимірювання рівня шуму. Але це дуже тривалий і витратний спосіб вирішення проблеми, яким здебільшого ніхто не користується, резюмує Ібрагімова.
Категория: Недвижимость