10 речей у будинку, які геть позбавляють його затишку
Опубликованно 12.03.2020 00:06
Житло повинно бути не тільки теплим і комфортним, але і затишним. Сучасні квартири наповнені предметами, які ми вважаємо корисними або принаймні нешкідливі. Проте деякі з них можуть безнадійно зіпсувати навіть самий стильний інтер'єр. А ще такі речі змушують нас частіше робити прибирання.
Пляшки з миючим засобом, старі іграшки, прасувальні дошки і поліетиленові пакети — це лише мала частина того, що не варто залишати на увазі. Розповідаємо, з якими речами варто попрощатися, щоб зберегти баланс між побутом і естетикою вашого будинку.
Дешевий пластиковий декор
Вази, квіткові горщики, декоративні штори з намистин, рами для дзеркал, муляжі фруктів і інші елементи з пластику виглядають яскраво, але не надто естетично. Вони «здешевлюють» навіть самий сучасний ремонт. Подібні прикраси більш доречні в закладах громадського харчування. Крім того, сам по собі пластик неекологічний. Він погано пропускає повітря і виділяє токсичні речовини при горінні. В інтер'єрі виглядають набагато доречніше натуральні матеріали: дерево, бамбук, глина, камінь. Замініть дешеву пластикову вазу кричущого кольору скляної — вигляд буде зовсім інший.
Тренажери та спортінвентар
Важкі стаціонарні тренажери здатні зіпсувати будь-яку квартиру, особливо якщо мова йде про старих залізних агрегатах радянського часу. Якщо бігова доріжка більше року стоїть без діла, а ви підходите до неї тільки для того, щоб протерти пил, пора звільнити місце для чогось корисного. Замість занять на тренажері спробуйте кілька разів в місяць ходити в басейн і частіше гуляти на свіжому повітрі. Спортінвентар можна продати чи подарувати йому друге життя, віддавши на повторну переробку. Ви здивуєтеся, наскільки легше стане «дихати». А головне — будинок буде затишніше.
Фото: Rattakarn/Pixabay
Посуд з тріщинами і сколами
Посуд зі сколами, тріщинами, фарбою та іншими дефектами можна викидати без жалю. Навіть якщо ушкодження несерйозне і улюблені тарілки з чашками все ще придатні до використання. По-перше, така посуд виглядає непривабливо і видає неохайність господарів. По-друге, її неприємно використовувати (плюс можна поранитися). По-третє, тріщини і сколи — це осередок солей важких металів і хвороботворних бактерій, які знижують імунітет. Крім того, у багатьох народів існує прикмета, згідно з якою зберігати тріснутий посуд в будинку — до нещастя.
Колекція пакетів
Ящик, забитий пакетами, — класика для будь-якої кухні. Ми продовжуємо купувати нові пакети і накопичуємо старі в надії, що вони коли-небудь стануть нам у нагоді. В результаті наша запасливість і ощадливість обертаються безладом. Складіть пакети в невелику коробку і почніть поступово від них позбавлятися. Наприклад, замість нових можна використовувати вже наявні пакети (поки не порвуться), а в зношених викидати сміття. Коли запаси закінчаться, сумку купіть-шопер або авоську. Так ви заощадите гроші і подбаєте про природу. Час розкладання пластику — кілька сотень років.
Фото: Daniel Romero/Unsplash
Старі іграшки
Полинявшие іграшки, нудяться на полицях або в коробках, у сучасному інтер'єрі виглядають громіздко і недоречно. Щоб зробити будинок затишніше, залиште тільки найдорожчі серцю речі. Решту можна віднести на фрімаркет, передати в благодійний фонд або подарувати друзям, у яких є діти. Якщо сил розлучитися з улюбленими плюшевими зайцями та ведмедиками немає, заховайте їх у шафу. Ось побачите, кімната стане набагато затишніше. Інший варіант — зробити з іграшок стильний декор. Так, старі машинки можна покрити золотою фарбою і використовувати в якості рами для дзеркал.
Розкидана взуття
Якщо не повертати кожен раз черевики на місце, дуже скоро передпокій перетвориться на подобу звалища. Такий безлад не тільки виглядає неохайно і займає додатковий простір, але і скорочує термін служби взуття. Крім того, якщо складувати туфлі у двері, в коридорі буде багато бруду, яка поступово розійдеться по всій квартирі. Якщо у вас немає вбиральні, раціонально організувати простір і довше підтримувати чистоту допоможе місткий шафка або спеціальний органайзер для взуття. Складіть туди сезонний взуття, залишивши тільки те, що носите найчастіше.
Фото: Jakob Owens/Unsplash
Перевантажена в передпокої вішалка
Зона передпокої — перше, що бачать ваші гості. Це свого роду візитна картка квартири: вона формує перше враження. Якщо коридор перевантажений куртками, головними уборами і різними дрібницями, весь будинок буде здаватися неакуратним. При цьому чим більше він захаращений, тим важче знаходити потрібні речі. Рішення є: зведіть кількість предметів в передпокої до мінімуму. Щоб не піддаватися спокусі, купіть компактну вішалку з меншою кількістю гачків. Крім того, дизайнери радять не клеїти в передпокої світлі шпалери. Вони швидко стають сірими і брудними.
Дошка для прасування
Багато людей за звичкою використовують цей девайс замість шафи — прасувальна дошка стоїть посередині кімнати, завалена цілою горою речей. Це не тільки позбавляє будинок затишку, але і «з'їдає» корисний простір. Дизайнери рекомендують «ховати» прасувальну дошку в інтер'єрі. Для цього існує безліч нестандартних рішень. Наприклад, для зберігання дошки можна виділити невеликий вертикальний відсік в гардеробі (його краще планувати на етапі проектування шафи). А у багатьох виробників кухонних меблів передбачена спеціальна секція для вбудовування прасувальної дошки.
Фото: Filip Mroz/Unsplash
Засоби для миття посуду
Чистячі засоби та інші засоби для миття посуду повинні бути під рукою, але не обов'язково зберігати їх на увазі. Це погано впливає на загальне сприйняття інтер'єру. Яскраві губки можна сховати під раковину або поміняти на аналоги нейтральних кольорів, а миючий засіб — перелити з пляшок кислотних відтінків в акуратні дизайнерські диспенсери. Це створить враження охайності і чистоти, а головне — допоможе зберегти гармонію в інтер'єрі. Те ж стосується ванної кімнати: шампуні, гелі та інші уходовые кошти краще прибрати в закриті ящики і діставати у міру потреби.
Старий текстиль
Категория: Недвижимость