День в історії: Народження Мартіна Лютера Кінга і поява браузера


Опубликованно 14.03.2020 00:16

День в історії: Народження Мартіна Лютера Кінга і поява браузера

День народження Мартіна Лютера Кінга

Мартін Лютер Кінг народився 15 січня 1929 року в місті Атланта (штат Джорджія, США). Його батько був священиком баптистської церкви. Його сім'я жила в “чорному кварталі“ міста, жителі якого в основному представляли середній клас.

У 13 років Мартін поступив в ліцей при університеті Атланти, а в 15 років – в коледж Морхауз. У цей час він став членом Національної асоціації прогресу кольорового населення. Після рукоположення у церковнослужителі Кінг став помічником у свого батька.

У 1951 році він отримує ступінь бакалавра богослов'я теологічної семінарії Кроузера в Честері (Пенсільванія). У 1955 році після закінчення університету отримав ступінь доктора теології. Тоді ж Мартін Лютер Кінг став священиком баптистської церкви в місто Монтгомері (штат Алабама). Тут він приєднався до акцій боротьби за права чорношкірих.

У своїх проповідях та виступах він виступав за ненасильницькі заходи боротьби, оперував головним чином релігійними термінами і вдавався до релігійної фразеології, тим самим викликаючи захоплений духовний відгук у своєї аудиторії. У підсумку був прийнятий Акт про права.

За участь у ненасильницькій боротьбі проти расової дискримінації Кінг отримав Нобелівську премію миру.

Кінг був одружений і мав 4 дітей.

28 березня 1968 року Мартін Лютер Кінг очолив марш протесту робітників у Мемфісі (штат Теннессі, США), метою якого була підтримка страйкуючих робітників, а 4 квітня був смертельно поранений снайпером.

Його вбивця отримав 99 років ув'язнення. Кінг став першим темношкірим американцем, кому був встановлений бюст у Великій ротонді Капітолію у Вашингтоні, а з 1986 року третій понеділок січня в США відзначається як національне свято – день Мартіна Лютера Кінга.

Перший браузер

Бернерс-Лі Тім, творець World Wide Web, випустив веб-браузер - програму, яка дає можливість переглядати ресурси інтернету. Він називався WorldWideWeb і пізніше був перейменований в Nexus.

Але першим поширеним браузером з графічним інтерфейсом був NCSA Mosaic. Вихідний код цього одного з перших браузерів був відкритий, і деякі інші браузери (Netscape Navigator і Internet Explorer) взяли його за основу. Цей браузер мав свої недоліки, але майже всі вони були усунені у браузері Netscape Navigator (деякі співробітники компанії Netscape були з NCSA і брали участь у розробці Mosaic). Netscape випустила Netscape Navigator під різні операційні системи (UNIX, Windows, Mac OS) і домоглася помітного успіху, в тому числі і комерційного. Це спонукало компанію Microsoft випустити свій браузер Internet Explorer.

Місія Стардаст

15 січня 2006 року повернулася на Землю капсула апарату “Стардаст“, що містить зразки космічного речовини.

Реалізація проекту створення автоматичної міжпланетної станції для дослідження комети було почато у 1995 році в рамках програми NASA Discovery. Стардаст стала першою американською АМС, спеціально створеної для дослідження комети і доставки кометної речовини на Землю.

Космічний апарат був розроблений і виготовлений компанією Lockheed Martin Astronautics (LMA). Вартість робіт склала 128,4 млн доларів. Ще 37,2 млн доларів було витрачено на управління, яке здійснювалося Центром управління LMA за підтримки Лабораторії реактивного руху (JPL).

132 осередку повертається капсули апарату були заповнені аерогелем на основі діоксиду кремнію. Це речовина відрізняється наднизької щільністю, тому аерогель здатний загальмувати летять на високій швидкості частинки без їх перегріву, дозволяючи запобігти руйнування органічних молекул, якщо вони виявляться на цих частках.

8 лютого 1999 року о 17:16 АМС пройшла в 53 400 км від Місяця, а до 2 січня 2004 року апарат досяг своєї мети, зблизившись з комети 81P/Вільда (Вільда 2) на відстань 240 км. Була проведена детальна фотозйомка поверхні комети, зібрані зразки речовини з хвоста комети і проведені інші наукові дослідження.

Крім основного завдання, апарат виконував фотографування Місяця, а також 2 листопада 2002 року зблизився на відстань близько 3000 км з невеликим астероїдом (5535) Аннафранк, що знаходяться в Головному поясі астероїдів між Марсом і Юпітером, де зробив більше 70 фотознімків поверхні цього небесного тіла. Крім кометних частинок, апарат збирав зразки космічного пилу.

15 січня 2006 року капсула із зразками кометної речовини повернулася на Землю. На рекордній швидкості для повернутих апаратів — 12,9 км/з — вона увійшла в атмосферу Землі і успішно приземлилася в пустельній місцевості штату Юта.

Після розкриття капсули стало ясно, що місія виконана успішно — захоплено близько 30 великих і дрібних частинок кометної речовини.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували посадку на Титан і знайдений Лаокоон.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram.



Категория: Новости