Не тільки ялинка: 10 кумедних новорічних традицій зі всього світу
Опубликованно 14.03.2020 00:44
Сінгапур, ялинка в листопаді
Коли ви ставите ялинку? Більшість жителів нашої країни прикрашають дерево в останніх числах грудня, деякі роблять це на початку місяця. Суворих часових рамок немає: у кого-то новорічний антураж зберігається протягом святкового тижня, інші залишають його до лютого. На островах Південно-Східної Азії ставлять ялинку 16 листопада, а прибирають вже 1 січня. За таким же графіком прикрашають центральні вулиці Сінгапуру, такі як Orchard Road.
Японія, бамбук і зливу
Японці не наряджають ялинку в будинку. Більшість традиційних новорічних прикрас залишаються на вулицях і у вітринах, які прикрашають одразу після Хеллоуїна, а знімають оздоблення 26 грудня. У приміщенні японці ставлять три гілки: бамбукову — щоб так само швидко росли діти, соснову — щоб усі члени сім'ї жили довго, сливову — щоб у господарів були міцні союзники у справах. Будинок прикрашають паперовими фігурками в техніці орігамі та кульками з рисового борошна, розфарбованими в різні кольори.
Фото: Ian Pham/Unsplash
Кіпр, свято в темряві
Новорічна традиція жителів острова схожа на Годину Землі, що проводиться в світі навесні. Тільки у другому випадку світло вимикають на 60 хвилин на знак бажання зберегти природу. А греки роблять це рівно опівночі на час, поки годинник б'є 12. Так жителі Кіпру прощаються зі старим роком і вірять, що темрява принесе їм удачу.
Болгарія, палички для дітей
Напередодні Нового року жителі країни купують кизилові палички, а 1 січня діти вітають рідних, злегка вдаряючи ними по людині. Болгари теж вимикають світло опівночі, це «час поцілунків», яке триває три хвилини. А ще там корисно чхати за новорічним столом — вважається, що це до великої удачі.
Данія, розбиті тарілки
У данців є традиція бити посуд про двері друзів напередодні Нового року. Чим більше осколків на ганку, тим більше друзів у господарів, а разом з ними в новому році зростає і кількість удачі. Спочатку за традицією передбачалося жбурляти тарілки про двері з розмаху, але останнім часом ідея зазнала зміни, щоб уникнути псування будинку і нещасних випадків. Багато сучасні жителі Данії заздалегідь б'ють тарілки, а осколки висипають на ґанку сусідів.
Фото: Chuttersnap/Unsplash
Ірландія, розкриті двері
Напередодні Нового року ірландці навстіж відкривають вхідні двері. Будь-який гість може зайти, його посадять на почесне місце за святковим столом і пригостять вином «За мир у цьому домі і в усьому світі». Відвідувач повинен увійти через передні двері, а вийти через задні, це приверне удачу. За півгодини до півночі багато жителів Ірландії виходять на центральну площу, щоб співати, танцювати і веселитися.
Куба, прогулянка з валізою
Перед святом кубинці наповнюють водою різний посуд, а рівно опівночі виливають її з вікон на вулицю. Вважається, що це зробить приходить рік ясним і чистим, як вода. До речі, годинник тут б'є тільки 11 разів, в останню секунду вони «відпочивають» разом з жителями країни, зустрічаючи свято. А ті, хто бажає в наступаючому році подорожувати, повинні взяти валізу і напередодні свята прогулятися з ним по околицях району.
Італія, літаюча меблі
Якщо залишитися мокрим у новорічну ніч на Кіпрі як мінімум неприємно, то в Італії можна серйозно постраждати від падіння важкого предмета напередодні свята. Справа в тому, що італійці викидають старі речі прямо з вікон. Причому старими можуть виявитися як чоботи, так і громіздка меблі. Жителі країни вірять, що це приносить удачу.
Аргентина, вулиця в папері
Стара аргентинська традиція закликає працівників діловій частині країни — центру Буенос-Айреса — викидати з вікон бланки, звіти і непотрібні відомості. Вже до середини останнього робочого дня вулиця усипана папером. Головне — не викинути документи, які знадобляться в наступному році.
Еквадор, опудало на ґанку
Категория: Недвижимость