Як отримати безкоштовну землю на Далекому Сході
Опубликованно 16.03.2020 00:40
З лютого 2020 року програму «Далекосхідний гектар» поширили на Бурятію і Забайкальський край. З 1 серпня 2020 року безкоштовну землю зможуть отримати жителі всіх регіонів Росії. Всього сьогодні у цій програмі беруть участь 11 регіонів ДФО.
Розповідаємо, як і в яких регіонах на Далекому Сході можна безкоштовно отримати землю.
Скільки землі дадуть
Одна людина може отримати один ділянка площею не більше 1 га. Можна подати колективну заяву (не більше десяти осіб), наприклад всією родиною. Таким чином, максимальна площа землі, яка надається безкоштовно по колективній заявці, становить 10 га. Ділянка можна отримати в Чукотському автономному окрузі, Амурської, Магаданської, Сахалінської і Єврейської автономних областях, Забайкальському, Камчатському, Приморському та Хабаровському краях, республіках Бурятія і Саха (Якутія).
На який термін надається земля
Спочатку земельна ділянка надається на п'ять років. Причому протягом першого року заявнику необхідно визначитися з видом використання ділянки, через три роки — задекларувати його освоєння. Після п'яти років безоплатного користування ділянку можна отримати у власність або оформити тривалу оренду на 49 років (це стосується лісових ділянок — їх можна оформити у власність). Однак якщо протягом п'яти років користувач не починає освоювати землю, то він автоматично втрачає на неї право.
Як використовувати ділянку
Ділянка дозволено використовувати для будь-якого виду діяльності, що не суперечить законодавству. Наприклад, можна побудувати будинок, відкрити туристичний проект, зайнятися сільським господарством або підприємництвом.
Заходи підтримки
Існує ряд заходів підтримки володарів земельних ділянок в ДФО. Серед найбільш популярних — гранти на підтримку створення та ведення господарства, на розвиток сімейної тваринницької ферми або власного бізнесу, а також микрозаймы і пільгове кредитування. Розмір підтримки варіюється від 8,5 млн до 244 млн руб.
Оформлення договору
Для оформлення заяви на безкоштовне отримання земельної ділянки в ДФО необхідно мати обліковий запис на порталі Держпослуг, через яку можна авторизуватися на сайті «НаДальнийВосток.РФ». Потім потрібно вибрати межі ділянки на публічній кадастровій карті та направити заяву. Можна бронювати відразу декілька земельних ділянок, щоб порівняти і вибрати найбільш підходящий.
У середньому заява буде розглядатися 33 робочих дні. При позитивній відповіді договір надсилається в особистий кабінет на сайті «НаДальнийВосток.РФ». У разі відмови заявнику запропонують скорегувати межі ділянки або нададуть альтернативні варіанти.
Договір про безоплатне надання ділянки в користування треба підписати протягом 30 днів надати до уповноважених органів (можна зробити дистанційно). Після цього документ відправлять на реєстрацію в Росреестр.
«Далекосхідний гектар» в цифрах
Програма «Далекосхідний гектар» була запущена 1 червня 2016 року. З початку запуску програми можливістю безкоштовно отримати землю скористалися понад 77 тис. чоловік по всій країні. Понад 2 тис. учасників програми скористалися заходами підтримки для освоєння земельних ділянок.
Категория: Недвижимость