Огляд району Лефортово: екологія, історія і ціни на житло


Опубликованно 19.03.2020 00:14

Огляд району Лефортово: екологія, історія і ціни на житло

Ще кілька десятиліть тому Лефортово був промисловим районом — половину його території займали промзони. Сьогодні його називають «кращим районом в Південно-Східному окрузі» через близькість до центру, транспортну доступність та ряд висококласних девелоперських проектів.

Відео: Телеканал РБК

Текстова версія

Гнат Бушухин, головний редактор «РБК-Нерухомість»:

— Привіт, це «РБК-Нерухомість» і наш традиційний огляд житлових районів столиці. І прямо зараз розповімо все, що знаємо про Лефортово.

Почнемо з опису району, і де він знаходиться. Район Лефортово розташований у Південно-Східному адміністративному окрузі столиці. На Заході він по набережній річки Яуза межує з Таганским районом ЦАО, а на сході до нього примикають [райони] Соколина гора і Перово. Вважається одним з найстаріших адміністративних утворень Москви. Ріелтори називають його одним з кращих в ЮВАО столиці — завдяки близькості до центру він упорядкований і добре забезпечений необхідною для життя інфраструктурою.

Що стосується інфраструктури — транспортний каркас району забезпечують станції метро «Авіамоторна». Звідси до Кільцевої лінії метро, буквально рукою подати.

В межах району також знаходиться станція МЦЯ «Андроновка» і будується станція Великої кільцевої лінії (БКЛ) «Лефортово». Її вестибюлі розташуються на території скверу біля кінотеатру «Супутник» поблизу Солдатської та Готівковій вулиць. Відкрити станцію в мерії планують вже у 2020 році.

Важлива тема в нашому огляді — екологія. Весь XX століття район Лефортово був індустріальним — до 1990-х років тут було багато промзон. Сьогодні діючих підприємств у районі практично не залишилося, колишні виробничі майданчики активно забудовуються. Як це позначається на екологічній ситуації — про це поговорили в компанії Ecostandard, яка займається екологічною експертизою.

Сергій Сисоєв, керівник відділу екологічної експертизи Ecostandard Group:

— У Москві є певна тенденція — з року в рік набирає обертів, і це безумовно екологічно корисно, — в плані редевелопмента старих промислових територій заводів, які не використовують. Якщо ми говоримо про Лефортово, це [територія колишнього заводу] «Серп і молот».

Звичайно, все це з точки зору екології сприятливо впливає на розвиток і самого району. Інфраструктурно на території [поліпшується] та ж сама відеоекологія — те, що у тебе з вікна видно не якийсь закинутий завод, незрозуміло в якому-то як, в незрозумілому статусі, а присутні якісь зелені масиви, певне озеленення, клумби, з дитячими майданчиками, ігровими зонами і так далі.

В районі Лефортово є Лефортовський парк. На жаль, він не такий великий за площею, але, проте, там є водойми. І в будь-якому разі це для даного району, безумовно, плюс.

А що з житлом, скільки коштують квартири в цьому районі міста? На це питання нам відповіли в агентстві нерухомості «БЕСТ-Невострой». Ріелтори називають Лефортово — перспективним районом для середнього класу. Почнемо з вторинного житла.

Ірина Доброхотова, голова ради директорів «БЕСТ-Новострой»:

— Вторинний ринок Лефортово представлений дуже широко. В основному «панеллю», блоковими будинками, є «сталінки», і середня ціна становить 182 тис. за 1 кв. м.

— Тобто це нижче, ніж в середньому по Москві? Такий середній район?

— Ви знаєте, трохи нижче, я б сказала. Він вже по багатьом параметрам — завдяки своїм плюсів і близькому розташуванню до ЦАО, — вже якісь проекти наздоганяє. Можна навіть комфорт-класу порівнювати з цінами бізнес-класу [в інших районах].

— Скільки коштують новобудови в Лефортово?

— Новобудови в районі в середньому 230 тис. за 1 кв. м.

— А як можна по ринку новобудов порівняти цей район з сусідніми? Як він розвивається?

— Я вважаю, у цього району великі перспективи. Якщо подивитися на карту, ми побачимо вісім готових перспективних майданчиків, які вже готові до [девелоперської] розробці.

— Тут може бути будівництво, тут, тут, тут.

— Ось ці два комплексу біля метро будуть. Тут в районі на сьогоднішній момент реновації немає, тільки два майданчики для реновації

— По реновації всього два майданчики?

— Так. Тому, всі мешканці, які хочуть залишитися в своєму районі, вони будуть купувати ось ці нові будуються ЖК...

— Цікаво. А що стосується ціни, є прогноз конкретно в цьому районі, вона буде рости?

— Я думаю, що буде зростати. Не набагато, але точно стабільно, і точно не буде падати. Ви подивіться скільки майданчиків — вони всі вийдуть на ринок, [забудовники] будуть придумувати як район зробити ще більш привабливим... І нас найголовніше — це дорожні розв'язки, завдяки яким можна швидко дістатися в будь-яку точку Москви. І я думаю, що ціна буде не поступатися іншим районам, — Південно-Захід, Захід — які здавна вважалися більш перспективними. На сьогоднішній день навіть якщо подивитися на них ні на Лефортово, то ми не побачимо різниці.

Перспективним для життя Лефортово роблять забудовники, які забудовують колишні виробничі території в рамках масштабної міської програми реорганізації промзон. Найбільша з таких промзон — територія колишнього заводу «Серп і молот». Цей майданчик розвиває компанія «Донбуд», девелопер зводить тут житловий квартал «Символ».

Квартал «Символ» займає територію площею близько 60 га на межі ЦАО Москви: звідси менше 5 км до Кремля, 1,5 км до Садового кільця, менше 1 кмдо набережній річки Яузи і до Лефортовського парку. У кварталі крім житла, зводиться соціальна, комерційна і рекреаційна інфраструктура. Ключовий елемент проекту — проходить через весь район центральний публічний парк «Зелена річка». В цілому масштабне озеленення в кварталі займе близько 40% території.

Який вплив «Символ» має на Лефортово — нам розповів Олексій Ляльков, що представляє компанію-девелопера

Олексій Ляльков, керівник проектів компанії «Донбуд»:

— Олексій, я правильно розумію, що ще кілька років тому тут була промзона?

— Так, ми почали будівництво, знесення будівель десь в 2015-2016-хх роках.

— І ось зараз з'явився такий житловий квартал?

— Так, за ці чотири роки ми побудували і ввели в експлуатацію дев'ять будинків.

— Ми з вами рухаємося по зеленому маршруту. Що це?

— Справа в тому, що нашу концепцію розробляла англійська компанія, і як би «червоною ниткою» по всій забудові пройшов парк. Він близько 2 км завдовжки і проходить через всі будинки, які будуть розташовані на колишньої заводської території.

— Цей парк тільки для мешканців кварталу?

— Ні, це міський парк, він відкритого доступу для всіх жителів міста Москви. Сюди можна зайти з міських вулиць, пройти наскрізь і вийти в іншій частині кварталу.

— До речі, а що з соціальною інфраструктурою в кварталі?

— На території кварталу були запроектовані дитячі садки, школи. Зараз у другій черзі будівництва ми починаємо будівництво великої школи на 1225 учнів та дитячого садка на 330 місць. У 2022-2023 роках дитячий садок і школа будуть запущені в експлуатацію.

— Поговорили про соціалку, транспорт, озеленення... А з точки зору архітектури — вписався цей квартал у Лефортово?

— Швидше ми створюємо новий стиль Лефортово. Це сучасні будинки, це останнє слово в архітектурі. З урахуванням світового досвіду у нас задіяні при розробці концепції провідні світові архітектурні бюро і провідні російські архітектурні бюро. Вони проектували квартал, включаючи в себе і самі вдома, і парк, і дороги, і внутрішнє оздоблення будинків. Тому ми створюємо новий образ Лефортово.

Цю програму ми почали словами, що «Лефортово — один з найстаріших в Москві». Вважається, що район був заснований в 1699 році. Представляючи цей район нам залишилося поговорити саме про історію. Денис Ромодин–відомий москвавед, науковий співробітник Музею Москви

Денис Ромодин, науковий співробітник Музею Москви:

— Лефортово дійсно один з найстаріших районів Москви?

— Дійсно, Лефортово — один з найстаріших районів Москви. І треба сказати, що ось ця старовина — вона, на жаль, зараз не читається, вся вона спочиває, зберігається в якихось будівлях, які вимагають зараз реставрації. Це така Атлантида, яка пішла, а може бути, і повернеться.

— Лефортово, звідки назва?

— Назва пов'язана з Францією. З Лефортом — сподвижником Петра Першого, який фактично цей район перетворив в чудовий зразок прото-Петербурга. І фактично Петербург починався як перший європейський квартал в Москві. З абсолютно іншим життям, з європейської життям. Такий можна сказати, європейський новий місто, який виник у патріархальній Москві.

Сьогодні в Лефортово можна подивитися Катерининський палац, який чудово зберігся, в якому зараз розташовані казарми. І власне, знамениті казарми, в честь яких названо Красноказарменная вулиця. Це і містечко Московського енергетичного інституту — яскравий зразок авангарду. І звичайно, це стара частина Лефортово біля Бауманської, де можна побачити спадщина ще XVIII століття.

В Лефортово збереглося кілька архітектурних артефактів різних епох. Від XVIII століття в районі зберігся Катерининський палац і Лефортовський парк — побудований в 1703 році він взагалі вважається першим регулярним парком в Росії. Радянської домінантою району став так званий «Генеральський дім» на шосе Ентузіастів. Будинок зберігся до наших днів і асоціюється у москвичів (особливо автомобілістів) з районом Лефортово.

Ось таке воно-сучасне Лефортово. Цей московський район змінюється з кожною історичною епохою.



Категория: Недвижимость