9 неймовірних островів, де живуть ляльки, кролики і племена-вбивці


Опубликованно 27.03.2020 00:00

9 неймовірних островів, де живуть ляльки, кролики і племена-вбивці

Північний Сентінел і первісне плем'я

Фото: wikimedia.com

Сучасним людям, важко уявити, що в XXI столітті десь живуть племена, які протистоять будь-яких контактів з іноземцями. Сентинельцы оселилися на одному з островів у Бенгальській затоці понад 60 тис. років тому, і з тих пір в їх устрій мало що змінилося. Аборигени не вміють добувати вогонь: замість цього у них налагоджена складна система зберігання гарячих вугілля і головешок в глиняних посудинах. Плем'я не пускає нікого на острів, хоч і знаходиться під індійським протекторатом. Уряд визнає фактичну суверенність народу і відмовляється втручатися в справи сентинельцев. Відвідувати острів заборонено; всупереч забороні в 2018 році туди вирушив місіонер Джон Аллен Чау. Він хотів налагодити контакт і долучити аборигенів до християнства, але вручити подарунки на знак дружби не встиг — його убили стрілою на березі. Рибалки, які доставили Чау острів, були арештовані і засуджені.

Острів Тасиро і тисячі кішок

Фото: johnnytimes.com

У світі складно знайти територію, на якій так багато кішок, як на японському острові Тасиро. Офіційно він є частиною міста Ісіномакі. Колись тут було створено шовкове виробництво, і місцеві жителі постійно боролися з щурами, які знищували шовкопряда. Кішки, завезені на острів, почали винищувати щурів, у результаті населення вшановує їх як богів. На Тасиро два селища — Нитода і Оодомари, в центрі острова розташований храм кішок. Ввезення собак суворо заборонено. Більшість місцевого населення старше 70 років, молоді люди переїжджають на материк, щоб вчитися і працювати. Світ дізнався про острові в 2000-х роках, завдяки фотографіями та описами в блогах випадкових туристів. Тасиро миттєво привернув увагу любителів оригінальних подорожей, і тепер місцеві жителі заробляють туризмом. Після цунамі в 2011 році більшість кішок вижили, а люди всього світу жертвували гроші на відновлення острова.

Острів-примара Хасіма

Фото: wikimedia.com

Розташований в 15 км від Нагасакі острів з висоти нагадує військовий корабель. Менше півкілометра в довжину і близько 200 м в ширину, він був заселений в 1810 році, коли там знайшли вугілля. Японці забудували острів шахтами і військовими заводами; тут було 30 будинків, 2 лікарні, 25 магазинів і школа. Хасіму визнали самим густонаселеним місцем на планеті — там жили понад 5 тис. військовополонених з сім'ями на 1 кв. км. В 1974 році вугільні шахти закрили, і люди поїхали з острова протягом пари тижнів. Так колись населений пункт перетворився на місто-привид, а уряд Японії заборонив його відвідувати. Пізніше переглянули ставлення до спадщини минулого: у 2012 році тут знімали 23-й фільм про Джеймса Бонда, а в 2015 році Хасіму включили в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зараз його дозволено відвідувати туристам, але тільки в строго визначених частинах, так як більшість об'єктів знаходяться в аварійному стані і небезпечні для життя.

Острів Дьявик і алмазні копальні

Фото: riotinto.com

Канадська територія в 220 км від Північного полярного кола відома неймовірною кількістю алмазів — 2,9 карат на 1 т руди. Камені виявили в 90-ті роки, а рудник побудували в 2003 році. Інженерам довелося звести дамбу довжиною 4 км, щоб стримувати холодні води озера Гра, в якій розташований острів. Крім воронки, на Дьявике з'явилися будинки для працівників, офіси, склади, переробні заводи і аеропорт. Кар'єри стали одним з найдорожчих в світі промислових проектів. Важливою умовою розробки залишається екологічний фактор: будівництво та видобуток повинні мінімально впливати на природу, в тому числі не забруднювати найчистіше канадське озеро.

Біг-Мейджор-Кей і плаваючі свині

Фото: wikimedia.com

Одна з найпопулярніших екскурсій на Багамах — подорож на невеликий Острів свиней. Там немає місцевого населення, зате живуть плямисті свині. Найцікавіше, що вони вміють плавати. Зоологи досі сперечаються про те, як тварини з'явилися на острові в Атлантичному океані. За однією з теорій, колонія влаштувалася тут в результаті корабельної аварії, в якому врятувалися тільки поросята, зуміли доплисти до берега і надалі розмножилися. За іншою — свиней завезли пірати, це був їх продовольчий запас, але самі корсари загинули в морі і не повернулися. Деякі припускають, що поросят закинули спеціально для залучення туристів (до того ж на сусідньому острові Стэниел-Кей живуть люди, у яких є ферми). У будь-якому випадку у відпочиваючих тепер є унікальний шанс погодувати проплывающую повз свиню, не вилазячи з човна.

Окуносима і пухнасті кролики

Фото: visithiroshima.net

Є ще один оригінальний острів, населений дикими тваринами. Він знаходиться у Внутрішньому Японському морі; тут живуть дуже товариські кролики. На острові і навколо нього розташовано близько десятка невеликих фортів, побудованих в Першу світову війну. У роки Другої світової війни на Окуносиме велася розробка хімічної зброї, тому острів був секретним і його видаляли з карт. За однією з теорій, вчені завезли кроликів для експериментів, а після того, як проект був закритий, їх випустили на волю. У 1988 році на острові відкрили Музей отруйних речовин, пізніше зробили поле для гольфу, побудували готель для туристів і кемпінг. Гостей просять захопити на острів капусту і моркву, які люблять тварини. Суворо заборонено полювання на кроликів, а також провезення кішок і собак. Офіційно туристам не можна заходити на територію зруйнованих хімічних заводів, а охорони немає, і деякі ризикують, прогулюючись по руїнах.

Ла-Ісла-де-лас-Мунекас і зловісні ляльки

Фото: wikimedia.com

Для любителів полоскотати нерви є більш безпечні, але не менш страхітливі розваги. Наприклад, екскурсія на мексиканський Острів ляльок. Відлюдник Хуліан Сантана Баррера багато років збирав викинуті іграшки і розвішував їх на деревах. Колишній рибалка пішов з сім'ї і переїхав в хатину на острові заради цього хобі, коли одного разу знайшов ляльку на місці, де потонула дівчинка. Він вирішив, що душа дитини залишилася укладеної в іграшці. Місцеві жителі вважали острів проклятих, але змирилися з дивним заняттям Хулиана і навіть приносили йому поламаних ляльок. У 2001 році відлюдник потонув на тому ж місці, де знайшов першу іграшку, а його колекція залишилася на деревах. З роками ляльки темніли, бруднилися і руйнувалися, чому більшість з них виглядає як герої фільмів жахів. Зараз острів доступний для туристів, за 800 песо вас доставлять на човні від причалу Xochimilco. Фото - і відеозйомка заборонені, але коштують досить дорого — від 5 тис. песо.

Норт-Бротер і неслава

Фото: wikimedia.com

Не всі загадкові острови знаходяться далеко від цивілізації. «Північний Брат» розташований всього в 350 м від материка в протоці Іст-Рівер і відноситься до території Нью-Йорка. Його протяжність — менше 400 м, і зараз острів безлюдний і закритий для відвідувань. У 1885 році тут побудували лікарню для хворих віспою, щоб ізолювати пацієнтів від здорових людей. Саме там провела останні 20 років життя знаменита Тифозна Мері — носій безсимптомного черевного тифу, яким домробітниця заразила близько 50 осіб. У 1904 році біля берегів острова затонув пароплав, в результаті корабельної аварії загинули більше тисячі пасажирів. Під час Другої світової війни на Норт-Бротер жили ветерани, а в 50-х роках там побудували клініку для наркозалежних. Заклад закрили в 1963 році з-за скарг пацієнтів, які в більшості поверталися до наркотиків, як тільки покидали лікарню.

Острови Урос і очерет замість землі

Фото: wikimedia.com

Тітікака — найвисокогірніше озеро в світі площею більше 8 кв. км. На його берегах серед двох десятків річок живуть народи кечуа і аймара. В озері близько 40 островів, одні з них належать Болівії, а інші — Перу. Кожен славиться оригінальною історією. Наприклад, Такиле у 2005 році співробітники ЮНЕСКО назвали «шедевром усної і нематеріальної спадщини людства». Але найбільш привабливими для туристів залишаються Урос — кілька десятків рукотворних островів, які створили індіанці, використавши очерет в якості підлоги. За легендою плем'я урос був змушений бігти з території біля озера з-за переслідувань Пачакутека Юпанки, рятуючись на гігантських плотах-островах. До речі, очерет вони використовували повсюдно: робили з нього вдома, посуд і човни. Зараз на острови привозять туристів, а місцеві жителі розважають їх народними танцями, грають на етнічних інструментах і продають текстиль.



Категория: Недвижимость