Податки та пільги: які закони про нерухомості набирають чинності у 2020 році
Опубликованно 27.03.2020 00:00
З 1 січня 2020 року набирають чинності кілька законів про нерухомість, які істотно змінять життя росіян. Вони стосуються оподаткування, пільг при продажу квартир, вилучення житла і нового порядку встановлення лічильників.
Розповідаємо, як зміниться ринок нерухомості в 2020 році.
Податкова пільга при продажу житла
З 1 січня 2019 року вступає в силу закон, згідно з яким громадяни зможуть не платити прибутковий податок з продажу єдиного житла, якщо воно було у їх власності більше трьох років. Раніше ця пільга діяла для житлової нерухомості, що перебуває у власності більше п'яти років.
Для того щоб підпасти під дію нового закону, у власника не повинно бути ніякого іншого жилого приміщення або частки у праві власності на житло.
Пільга також діє, якщо росіянин продав один об'єкт нерухомості і купив інший. При цьому має виконуватися умова, що нове житло придбали протягом 90 днів до того, як за старим об'єкту зареєстрували перехід права власності до покупця.
Зміна розрахунку податку на майно
З Нового року податок на майно фізичних осіб у всіх регіонах, крім Севастополя, продовжить розраховуватися за кадастрової вартості об'єктів. Для усіх житлових будинків, квартир і кімнат діє неоподатковуваний вирахування в розмірі кадастрової вартості для 50 кв. м, 20 кв. м та 10 кв. м відповідно. Даний закон був прийнятий в 2018 році.
У перші три роки після вступу документа в силу при розрахунку податку застосовуються понижуючі коефіцієнти: у перший — 0,2, у другій — 0,4 і в третій — 0,6. Починаючи з третього року застосування в регіоні кадастрової вартості сума податку не може зрости більш ніж на 10%. Виняток становлять об'єкти торгово-офісного призначення.
З 2020 року також вступає в силу закон, згідно з якою для громадян, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей, податкові відрахування збільшені на 7 кв. м житлового будинку та 5 кв. м по квартирі або кімнаті на кожну неповнолітню дитину.
Заборона на вилучення житла
З нового року набуває чинності закон, який виключає можливість витребування у добросовісних набувачів житла з боку органів публічної влади у разі, якщо покупці покладалися на відомості з Єдиного державного реєстру нерухомості.
Згідно із законом, механізм правового захисту поширюється в тому числі на добросовісних набувачів, які отримали житлове приміщення безоплатно, наприклад в порядку дарування або успадкування. У документі уточнюється, що добросовісними набувачами передбачена можливість отримання компенсації за втрачену нерухомість у розмірі кадастрової вартості або заподіяної у зв'язку з цим реального збитку.
Обов'язкова установка розумних лічильників
З липня 2020 року вступає в силу закон про необхідності встановлювати інтелектуальні прилади обліку електроенергії при нових підключеннях або заміні старих лічильників. З липня 2020 року обов'язки з обліку електрики в багатоповерхівках будуть покладатися на гарантують постачальників (ними є основні енергозбутової компанії регіонів), а для інших споживачів — на електромережеві компанії.
Організації, які не зможуть забезпечити облік з допомогою розумних лічильників до 2023 року, будуть оштрафовані. Витрати на обслуговування систем обліку нового типу будуть включені в тариф за електроенергію.
Категория: Недвижимость