6 способів оновити ванну без зайвих витрат


Опубликованно 01.04.2020 00:04

6 способів оновити ванну без зайвих витрат

Перед Новим роком багато намагаються привести будинок в порядок, щоб квартира виглядала чистою і ошатною. Але якщо у ванній кімнаті давно не було ремонту, то генерального прибирання може виявитися недостатньо.

Проте є способи швидко перетворити ванну без серйозних зусиль і витрат.

Оновити затірку швів

Насамперед варто очистити потемнілі шви між плитками. Для цього підійде миючий засіб, суміш соди з оцтом або розчин олії чайного дерева. Залишки потрісканою затирання варто видалити шпателем і заповнити поглиблення новим розчином. Затирочні суміші яскравих квітів створять ефект косметичного ремонту. Має сенс оновлювати затірку раз у півроку, щоб у швах не з'являлася цвіль, а ванна виглядала чистою і доглянутою.

Фото: Onne Beauty/Unsplash

Освіжити плитку

Сколені або тріснуті плитки легко замінити новими, прибравши затірку і акуратно видаляючи пошкоджені кахлі. Спробуйте пофарбувати старий кахель, використовуючи спеціальну грунтовку, розписати частина плиток за трафаретом або прикрасити вініловими наклейками. Стіни без кахлю можна розфарбувати під цеглу або викласти мозаїку з уламків старого покриття, а на підлозі зробити малюнок під камінь або розпис в марокканському стилі. Великий орнамент на плитці або стінах візуально зробить приміщення більше.

Пофарбувати ванну і умивальник

Ванну зовні можна покрити фарбою по металу з допомогою валика або з балончика. Точно так же легко освіжити зовнішню поверхню раковини і унітазу, пофарбувати труби і полотенцесушитель. Щоб приміщення виглядало стильно і незвично, спробуйте пофарбувати стелю в тон раковини і ванни.

Шви між стіною, ванною і умивальником варто заново обробити санітарним силіконом по тій же технології, що і простір між плитками: видалити залишки речовини, продезінфікувати шви і заново залити герметиком.

Фото: Fran Hogan/Unsplash

Використовувати світло і дзеркала

Щоб оновити ванну, можна підібрати нестандартні енергозберігаючі лампи — наприклад, у формі свічок або спіралей, а замість одного стельового плафона встановити кілька незвичайних світильників.

Відблисками і хромовані поверхні роблять приміщення просторіше і світліше. Спробуйте підібрати дзеркало, яке повністю займе вільний простір над умивальником. Якщо є можливість, додайте у ванній додаткове дзеркало або прикріпіть відображають плитки на стелю.

Попрацювати з простором

Маленькі ванні частіше виглядають захаращеними, навіть після збирання. Тому варто спробувати інакше використовувати простір. Наприклад, повісити над дверима полку, де можна зберігати запаси туалетного паперу, шампунів, побутової хімії та інших речей, які не потрібні щодня.

Постарайтеся замінити масивні шафи з дверцятами під раковиною відкритими полицями або навісними тумбами — кімната буде виглядати просторіше. Акуратно складіть рушники, а пляшки і банки з косметикою та миючими засобами приберіть в однакові коробки або кошика.

Фото: House Method/Unsplash

Яскраві аксесуари і нестандартний декор

Спробуйте встановити незвичайні змішувачі, тримачі для рушників, мильниці, вази, ароматичні свічки. Крім того, з осколків старої плитки можна зробити раму для дзеркала, мозаїчне панно або підставки під склянки для зубних щіток і шампуні. Яскраві рушники і килими додадуть колірних акцентів. А якщо купити кілька штор для ванної з різним малюнком, то можна міняти інтер'єр залежно від настрою або сезону.

Там, де простір дозволяє, поставте горщики з декоративними рослинами. Для цього підійдуть кімнатний бамбук, сансевієрія, хлорофітум, циперус (папірус), монстера і два види орхідей — фаленопсис і пафиопедилум (венерин черевичок).

Фото: Lisa Moyneur/Unsplash



Категория: Недвижимость