6 оригінальних ідей використання комори
Опубликованно 04.04.2020 00:30
Така мініатюрна кімната є практично у всіх типових квартирах з досить скромними площами. Як правило, там складують старі речі, які шкода викидати. Хтось і зовсім позбавляється від комори, щоб збільшити площу суміжних кімнат. Але, виявляється, це приміщення теж можна зробити красивим і зручним. Наприклад, воно підходить для організації затишного робочого кабінету, невеликої майстерні, домашньої бібліотеки і навіть міні-оранжереї. Ось кілька практичних ідей, які допоможуть перетворити «темну кімнату» в по-справжньому корисне місце, де не тільки зручно зберігати необхідні речі, але і приємно проводити час.
Домашній офіс
Цей варіант відмінно підходить для фрілансерів, так як дозволяє чітко розмежувати робочу зону і територію відпочинку. Навіть з маленької комори може вийти дуже стильний і затишний куточок, який включає все необхідне і надихає на плідну діяльність. А щоб сховати нагадування про робочі справи до наступного дня, достатньо просто закрити двері в «кабінет». Насамперед, слід розчистити простір комори і викинути все непотрібне. Наступний етап — монтаж світильників і проводки. Оскільки в підсобних приміщеннях зазвичай відсутні вікна, важливо заздалегідь продумати систему освітлення. Центральної люстри недостатньо: замість неї краще придбати локальні і декоративні джерела світла. Якщо кімната дуже компактна, використовуйте кожен сантиметр з максимальною користю. Наприклад, встановіть відкидний стіл або стіл-тумбу з висувними ящиками, а на внутрішній стороні дверей повісьте органайзери для канцелярії і паперів.
Фото: pinterest.com
Гардеробна
Якщо встановити в коморі стелажі і штанги для одягу, з неї вийде хороша гардеробна. Крім того, ви зможете розвантажити платтяні шафи і звільнити місце для нових речей. Основне правило при створенні такої гардеробної — продумати систему вентиляції. Інакше підвищена вологість призведе до появи плісняви, а одяг просочиться неприємним затхлим запахом. Заздалегідь визначте, які вішалки, ящики і полиці, які вам потрібні. Якщо грамотно організувати зберігання, ваші сукні завжди будуть виглядати акуратно, а знайти потрібну річ не складе великої праці. Для цього найзручніше накреслити план-схему — вам залишиться тільки розрахувати розміри і вписати потрібні числа в креслення. До речі, для економії місця до стін можна прикріпити гачки для сумок і шарфів, а на двері повісити ростовое дзеркало, перед яким буде зручно переодягатися. Головне, не забувайте розбирати гардероб і вчасно позбуватися від непотрібних речей.
Фото: pinterest.com
Шафа для зберігання продуктів
Вентиляція необхідна у разі, якщо ви вирішите використовувати комору для зберігання їжі. Сюди можна прибирати не тільки консерви і домашні заготовки. Спробуйте звільнити кухонні шафки від продуктів, яким не потрібен холодильник. Наприклад, від запасів цукру і солі, борошна, спецій, круп, горіхів, макаронів, рослинного масла і кормів для тварин. Це зробить кухню набагато просторіше і чистіше. Такий варіант організації комори особливо актуальне для великих сімей: продукти можна купувати оптом, не захаращуючи місце в квартирі. Заздалегідь запасіться герметичними контейнерами, банками різних розмірів, ящиками-сітками і кошиками. У кутку можна поставити обертовий стелаж (продукти завжди на виду і під рукою), а простір між полицями заповнити перфорованої дошкою (щоб вішати сковороди і форми для запікання). Або повісьте тримач для винних пляшок і перетворіть комору у винний льох.
Фото: pinterest.com
Домашня бібліотека
Незважаючи на популярність електронних книг, у справжніх любителів читання з часом накопичується величезна кількість паперової літератури, яка з'їдає простір. Вихід є: переобладнайте комору в просторий книжкова шафа або в міні-бібліотеку, де можна усамітнитися. При правильному проектуванні там знайдеться місце не тільки для сотень ваших книг, але і для сімейних фотоальбомів, журналів і документів. Поставте високі стелажі і подбайте про невеликий драбині, щоб діставати книги з самих верхніх полиць. Якщо дозволяє планування, можна доповнити простір комори затишним кріслом, торшером або журнальним столиком. Інтер'єр квартири буде виглядати більш цілісним, якщо використовувати для обробки підлоги той же матеріал, що і в суміжній кімнаті. А щоб таке книгосховище візуально здавалося просторіше, дизайнери радять пофарбувати стіни у світлий відтінок. Для цього підійдуть пісочний, блакитний, блідо-жовтий або світло-сірий кольори.
Фото: pinterest.com
Міні-майстерня
При бажанні комору неважко перетворити в маленьку столярну, швейну або художню майстерню. Вам не доведеться кожного разу розкладати і збирати інструменти, щоб зайнятися улюбленим хобі: вони будуть лежати в спеціально обладнаному місці. А щоб творчий безлад залишився непомітний для оточуючих, досить просто прикрити двері в комору. Найважчі предмети намагайтеся розміщувати на нижніх полицях або підлозі. Речі, які використовуються регулярно, краще розташувати на рівні пояса. Наприклад, у невеличкому настінному стелажі, висувних шафках або органайзерах на двері. А все, про що ви згадуєте не частіше одного-двох разів у місяць, відправте на верхні полиці. Важливе уточнення: якщо у такій майстерні ви плануєте працювати з дрилем, перфоратором або іншими гучними електроприладами, подбайте не тільки про хороше освітлення, але і про якісної звукоізоляції. Це збереже нерви і вам, і сусідам.
Фото: pinterest.com
Домашня теплиця
Сучасні технології дозволяють вирощувати рослини не тільки в теплицях і на підвіконнях, але і в коморах. Якщо запастися стелажами, великими горщиками з подвійним дном і спеціальними фитолампами, «темну кімнату» можна перетворити на міні-оранжерею. Цей варіант застосовується навіть до найменших приміщень. Так садівники-любителі вирощують огірки, помідори, перці, полуницю і квіти. Основні вимоги — підтримувати постійну температуру і використовувати правильні фитолампы. Чим компактніше комора, тим менше повинна бути їх потужність. Зверніть увагу: якщо листя рослин витягнулися до світильника, значить він висить занадто високо. Якщо вони скручуються і покриваються світлими плямами, лампу потрібно підняти. Такий гроурум не займе багато місця і дозволить насолоджуватися свіжими овочами незалежно від сезону. А цілодобовий доступ до міні-теплиці заощадить чимало грошей на системах автоматизації.
Фото: pinterest.com
Категория: Недвижимость