Лжедолги за ЖКП: як уникнути повторної оплати рахунків
Опубликованно 05.04.2020 00:42
На початку березня жителі Підмосков'я і Хімок повідомили про проблеми з Єдиним інформаційно-розрахунковим центром (ЕИРЦ): з бази даних зникла інформація про платежі за грудень 2019-го — січень 2020 року. Городян просили зайти в офіси ЕИРЦ за місцем проживання для подачі заяви на розшук платежу. У зв'язку з цим багатьом з них можуть прийти квитанції, що включають зниклі платежі.
Строк стягнення заборгованості за ЖКП становить три роки. Протягом цього часу керуюча компанія може вимагати підтвердити платежі, якщо, наприклад, втрачені необхідні відомості. Однак, щоб довести здійснення платежу, необхідно надати платіжне доручення з відмітками банку або чек. Розповідаємо, як убезпечити себе від повторної оплати ЖКП.
Офлайн
Оплату послуг ЖКП можна зробити в банку, через платіжний термінал або онлайн. Якщо з оплатою в банку все зрозуміло — співробітник банку прикріплює чек про проведення платежу, то з іншим способам можуть виникнути питання.
Вносячи оплату ЖКП через платіжні термінали банків, платник отримує чек. Проте такі чеки мають властивість швидко вицвітати, тому їх краще фотографувати або брати завірену в банку відомість платежів раз на півроку.
Онлайн
Все більше людей переходять на оплату комунальних послуг онлайн. Це швидше, ніж кожен місяць стояти в черзі в банку або шукати банкомат заради пари проведення платежів. Всі операції, виконані онлайн через особисті кабінети банків, зберігаються в їх базах. Тому отримати докази оплати буде не так складно. У відділенні банку вам зобов'язані видати копію платіжного доручення з печаткою і підписом. Також можна зберегти на телефоні онлайн-чеки в окрему папку.
Деякі великі банки пропонують послугу автоплатежа, і тоді платнику не потрібно зайвий раз заходити в особистий кабінет — платіж за виставленої квитанції виконає сам банк, а користувачеві прийде нагадування. Платнику залишається перевіряти суми нарахувань і списань раз в квартал.
При оплаті рахунків за ЖКП через сайт держпослуг і онлайн-банки інформація про надходження платежів не завжди синхронізується. Так, москвичі можуть виявити на mos.ru в розділі «борги по платежах» виставлені рахунки, які значаться як неоплачені. Не варто поспішати гасити ці «борги» — необхідно перевірити, чи не були вони сплачені раніше.
У будь-якому випадку, якщо ви платите через термінал або якимось іншим електронним способом, вводите свій номер телефону або адресу електронної пошти, щоб отримати на них електронний чек про оплату. Дані про платежі, як правило, зберігаються і в особистому кабінеті банку. Але все ж варто зберігати чеки на домашньому комп'ютері або в роздрукованому вигляді на випадок технічних збоїв. Юридичної сили цей папір не має, але в ній є реквізити платежу і, пред'явивши роздруківку в банку, можна буде отримати документ з печаткою про те, що платіж внесено вчасно. А раз на рік намагайтеся збирати підтвердження всіх оплат і звіряти їх в МФЦ з даними, які містяться в системі.
Під час карантину
Через загрозу зараження коронавірусом столична влада запровадила режим загальної самоізоляції. В цей час особливо актуальними стають міські онлайн-сервіси, які дозволяють городянам вчасно передавати показники лічильників, не затримувати оплату комммуналки, а також вирішувати інші побутові питання. Москвичі можуть оплатити комунальні послуги онлайн на порталі mos.ru через сервіс «Мої платежі» або державний портал gosuslugi.ru. Крім того, можна завантажити програму для смартфона, за допомогою якого відстежуються нарахування по комуналці, подаються показання лічильників, а також вирішення питань утримання під'їздів багатоквартирних будинків.
Категория: Недвижимость