Морозівський містечко в Твері: що побудують на місці історичного району
Опубликованно 08.04.2020 00:16
На місці історико-архітектурного комплексу Морозівський містечко, побудованого в Твері в 1856-1913 роках, з'явиться новий багатофункціональний кластер з сучасним житлом і громадськими просторами. Концепцію розвитку території історичного містечка обговорили в Твері генеральний директор «Будинок.РФ Віталій Мутко і губернатор Тверської області Ігор Руденя.
«Територія Кіровського містечка має високий потенціал до розвитку за рахунок свого близького розташування до центру і туристичної привабливості. Концепція розвитку Морозовського містечка ґрунтується на Стандартах комплексного розвитку територій. Вона спрямована на перетворення історичного комплексу в новий центр культурного життя Твері», — зазначив генеральний директор «Будинок.РФ».
Проект знаходиться на фінальній стадії узгодження. Протягом двох тижнів буде зроблений план поетапної реалізації та опрацьовано питання управління проектом, пояснив Мутко. Будівництво будинків за рахунок обласного бюджету для переселення громадян з аварійних будинків планується в поточному році, це займе два роки, уточнив Руденя. За його словами, жителів морозівських казарм будуть переселяти в Волзький район.
Поточний стан кварталу
Концепція забудови
Концепція розвитку території Кіровського містечка розроблялася «Будинок.РФ» і КБ «Стрілка» з липня 2019 року. Його територія займає 68 га, де розташовується 20 багатоквартирних житлових будинків.
Концепція розвитку Морозовського містечка (Фото: КБ «Стрілка»)
Згідно концепції, на території (близько 30 га) з'являться сучасний житловий комплекс з соціальною інфраструктурою, спортивний кластер і громадські простору площею 27 га. Передбачено створення виставкового і концертного залу, музейного центру Морозових, майстерень і приміщень для соціального бізнесу, а також офісів, коворкінг і конгрес-центру з готелем і апартаментами. Перший етап планується завершити у 2022 році.
В рамках реновації території заплановано благоустрій набережної річки Тьмаки та створення двох парків. Концепція передбачає розвиток вулично-дорожньої мережі, велосипедної інфраструктури, появі нових маршрутів громадського транспорту та мережі парковок. Також були внесені пропозиції щодо збільшення зелених зон, паркувального простору та створення однойменної станції на Жовтневій залізниці, зазначив губернатор.
Реновація території підвищить її привабливість і створить новий діловий центр в Твері. Планується, що користувачами оновленого Морозовського містечка стануть понад 350 тис. осіб, половина з них — туристи. Тут має з'явитися 1,5 тис. нових робочих місць. Місцеві власті чекають, що туристичний потік у Твер після реновації комплексу зросте на 15-20%.
Концепція розвитку Морозовського містечка (Фото: КБ «Стрілка»)
Терміни і обсяг інвестицій
Терміни реалізації проекту можуть скласти вісім — десять років, уточнив губернатор Тверської області. Приблизний обсяг інвестицій попередньо оцінюється в 20 млрд руб., тільки на переселення жителів закладено 1 млрд руб. Також обсяги вкладень змогли б подвоїти приватні інвестиції, вважає Руденя. Проект реалізується на гроші ВЕБ та «Будинок.РФ», планується залучити місцевих підприємців і бізнесменів з інших регіонів.
Історія питання
Морозівський містечко побудований на рубежі ХІХ–ХХ століть. Комплекс включає більше 50 будівель житлового, громадського та виробничого призначення, багато з яких визнані унікальними архітектурними об'єктами. Поява Морозовського містечка пов'язано з історією Товариства Тверської купецької династії Морозових. При них були побудовані корпуси фабрик, казарми для робітників, господарські приміщення. Сам містечко зведений за типом європейських промислових селищ, тут навіть є свій «Париж» — будівля в стилі промислового модерну. Морозівський містечко в Твері став першим прототипом мікрорайону.
Категория: Недвижимость