Безпечніше, ніж у місті: як перечекати карантин на дачі
Опубликованно 11.04.2020 06:08
Після оголошення неробочої тижні попит на оренду заміських будинків в Підмосков'ї, за даними Avito, злетів на 90%. Провести літню відпустку за містом цього літа планує третина росіян. Кількість переглядів оголошень на ЦІАН про довгострокову оренду заміських будинків в Московській області зросла минулого тижня на 69%. Максимальна кількість переглядів подібних оголошень було зафіксовано 26 березня.
Запитали у ріелтора, лікаря і психолога, наскільки безпечно проводити час карантину за містом і чи можна зараз знайти хороший варіант.
Особливих вимог у орендарів поки немає
Незважаючи на ажіотажний попит в кінці березня, ціни на оренду дач і заміських будинків не змінилися. Сьогодні можна знайти недорогі варіанти (30-50 тис. руб. в місяць), причому на різних, навіть престижних напрямках. При цьому, за спостереженнями ріелторів, орендарі не хочуть знімати будинку поруч з Коммунаркой за розміщення там інфекційної лікарні, куди везуть пацієнтів з COVID-19.
«Перспектива залишитися на все літо в країні багатьох налякала, люди з кінця лютого вже почали шукати оренду в Підмосков'ї. Підвищеним попитом користуються об'єкти в межах 30 км від МКАД», — зазначила експерт по заміському ринку «Міель-Мережа офісів нерухомості» Тетяна Ананьєва.
Якихось особливих запитів у бажаючих зняти заміські будинки на час карантину експерти не спостерігають. За їх словами, орендар шукає новий будинок з гарною територією, зручним під'їздом, розвиненою інфраструктурою, з проведеними комунікаціями і всіма зручностями.
«Ми не стикалися з особливими вимогами орендарів у зв'язку з епідемією. Звичайно, люди намагаються вибирати заміський будинок в локаціях з хорошим транспортним сполученням, щоб можна було без труднощів отримати медичну допомогу. Перевага віддається новим і чистим домівках без мотлоху і непотребу, але не висуваються умови проведення тотальної дезінфекції приміщень», — розповіла заступник директора департаменту оренди квартир компанії «Інком-Нерухомість» Оксана Полякова.
«Перебувати під час карантину на дачі безпечніше, ніж у місті»
Інна Туліна, кандидат медичних наук, завідуюча відділенням Сеченовского університету:
— Перебувати під час карантину на дачі безпечніше, ніж у місті. В дачних селищах концентрація людей менше, значить, вірогідність заразитися нижче. Плюс є власна територія — можна безпечно виходити гуляти.
Якщо на дачу на самоізоляцію виїжджає сім'я, в якій немає хворих людей, достатньо дотримання базових заходів безпеки — мити руки, не чіпати обличчя, носити маски всередині сім'ї необов'язково. По приїзду на дачу слід обробити привезені речі. Можна протерти їх хлоросодержащие розчином або на три дні прибрати в окреме місце — за цей час частинки вірусу (якщо вони є) повинні загинути.
Продукти харчування в пластикових упаковках необхідно промити водою з миючим засобом. Робити це краще в одноразових рукавичках. Після розтину викинути рукавички і упаковку. Робити повну дезінфекцію дачі необов'язково, якщо до цього вона пустувала. Досить проводити вологе прибирання раз на день. Також слід частіше провітрювати приміщення.
Якщо в сім'ї є людина, яка хворіє вірусною інфекцією, включаючи COVID-19, то йому необхідно виділити окрему кімнату, засоби гігієни, посуд і мінімізувати з ним контакти. Поверхні в його кімнаті і особисті предмети необхідно обробляти розчинами антисептика або хлоросодержащие розчином. Робити це краще два рази в день.
Якщо хтось із членів сім'ї виїжджає в місто на роботу, то його теж треба ізолювати в окрему кімнату. Йому слід використовувати маску й окуляри. Його одяг необхідно зберігати окремо від інших членів сім'ї.
У разі оренди дачі потрібно перед заїздом повністю продезінфікувати її, провести прибирання, добре провітрити. Можна використовувати бактерицидну лампу. Якщо на дачі нікого не було до цього, то можна вважати її умовно «чистої» від вірусу.
Найголовніше — пам'ятати, що на дачі в першу чергу треба дотримуватися режиму ізоляції. Тому не потрібно запрошувати в гості сусідів або влаштовувати пікніки з родичами. За продуктами в магазин слід ходити рано вранці, коли ще мало людей. Краще, якщо покупки робить один і той же чоловік. Доставкою краще користуватися по мінімуму.
Фото: Ірина Дмитрієва/ТАСС
Що врахувати при оренді будинку під карантин
По-перше, визначитися з локацією і вивчити інфраструктуру навколо. З'ясувати, чи є неподалік від дачного селища великий населений пункт з усією необхідною інфраструктурою, що включає можливість медичного обслуговування. Для тих, хто планує майже весь час проводити за містом, підходять варіанти на далекій відстані від Москви. Якщо необхідно вибиратися в столицю, слід передбачити можливість оперативно дістатися до міста.
По-друге, оцінити сам об'єкт і його територію. Якщо карантин затягнеться, то в будинку доведеться перебувати не один місяць. Тому обстановка не повинна дратувати. «Якщо ви терпіти не можете червоний колір, а всі стіни в будинку пофарбовані саме в нього, то найкраще кілька разів подумати, перш ніж заїжджати в такий будинок. Подивіться внутрішній двір — він стане променадом для прогулянок», — порадила Тетяна Ананьєва з «Миэля».
По-третє, необхідно вивчити під'їзну дорогу до дому: до ділянки повинні легко добиратися пожежні та швидка допомога. Слід дізнатися, як далеко від будинку знаходяться аптека, продуктовий магазин і лікарня. Також потрібно впевнитися, що всі комунікації проведені і працюють справно, а за послуги ЖКГ немає боргів.
Щоб мінімізувати походи в магазин, варто запастися продуктами, водою та засобами гігієни. «Також необхідно обговорити оплату і допвзносы за охорону, вивіз сміття. Про це необхідно домовитися «на березі» і вписати окремими пунктами в договір найму. Важливо прописати кількість відвідувань власника на період оренди», — рекомендувала Оксана Полякова з «Інком-Нерухомості».
Якщо людина планує працювати віддалено, основною проблемою стає добре працює інтернет — тому необхідно дізнатися, чи проведений інтернет, наскільки добре ловиться зв'язок.
«Дача асоціюється з відпочинком, тому змусити себе працювати буде непросто»
Марія Михайлова, сімейний та індивідуальний психолог:
— Дача асоціюється з відпочинком, тому змусити себе працювати буде непросто. Я раджу обладнати окремий куточок для роботи: досить столу з ноутбуком, але він повинен бути в порядку. Про режим дня теж не варто забувати: вставайте за годину до звичного початку робочого дня, контрастний душ — і за справи.
Якщо дорослі регулярно отримують завдання від начальства, то дітям роздолля: у багатьох зараз канікули, а карантин у навчальних закладах триває вже місяць. Не дозволяйте дітям думати, що це вихідні! Так, ми змушені сидіти вдома, але необхідно вчитися. Особливо важко учням 9-х та 11-х класів, адже їм доведеться здавати іспити без належної підготовки. Іншим школярам у будь-якому випадку доведеться наздоганяти програму. У цій ситуації батькам варто взяти на себе організацію навчального дня: щодня давайте завдання з кількох предметів, не забувайте перевіряти їх виконання. Незаплановане час на дачі дозволить привчити дітей і до роботи по дому: поясніть, що батькам потрібно працювати, а вони повинні взяти на себе побут.
Незважаючи на те що на дачі безпечніше, варто дотримуватися самоізоляцію і близько спілкуватися тільки з сім'єю. Родичам часто буває непросто ужитися під одним дахом, тому заздалегідь погодьте правила поведінки: хто відповідає за прибирання, хто за приготування їжі, хто за перевірку уроків у дітей. Також варто уникати гострих тем, адже в поточній ситуації конфлікти нікому не потрібні.
Головне не панікувати і адаптуватися до обставин. Тому що карантин — це тимчасово.
Категория: Недвижимость