Соцмережі, свічки, перекис: як пережити епідемію коронавіруса будинку
Опубликованно 13.04.2020 01:16
Напередодні Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавіруса, поширився з Китаю, пандемією. Загальна кількість заражень в світі склало 125 тис. осіб у 114 країнах, померли понад 4,6 тис. осіб. Найбільш небезпечна ситуація зараз спостерігається в Італії, Ірані, Південної Кореї, Франції, Іспанії і Німеччини. У Росії зареєстрували 28 випадків COVID-19.
Російські влади рекомендували громадянам, які повернулися з країн, в яких виявлені хворі коронавірусом, два тижні провести на карантині. Ми запитали у дизайнера інтер'єру, еколога та психолога, як легко і з користю пережити епідемію, не покидаючи квартиру 14 днів.
Порада № 1
«Розмовляйте з друзями та рідними по телефону або відеозв'язку, підтримуйте контакт з колегами...»
Марія Михайлова, сімейний та індивідуальний психолог:
— Карантин — неприємна, але часом необхідний захід. Якщо вам належить провести два тижні вдома, то важливо зробити це без шкоди, а краще — з користю. Не дозволяйте собі сумувати, це може призвести до апатії і неробства. Постарайтеся заздалегідь створити для себе приблизний план. На що вам завжди не вистачало часу? Може бути, є давно відкладені цікаві книги чи хобі? Або ви давно хотіли почати вивчати іноземну мову? Не втрачайте часу за переглядом серіалів або соцмереж, проведіть його з користю.
Не варто забувати і про фізичної активності. Навіть якщо ви не займаєтеся регулярно спортом, повсякденна активність, наприклад дорога до роботи або магазину, дозволяла підтримувати м'язи в тонусі. Вдома ви позбавлені цієї активності, тому обов'язково щодня робіть зарядку і приймайте контрастний душ. Може бути, карантин допоможе вам придбати корисну звичку. Спати цілими днями теж не варто, вставайте в звичне для вас час. Інакше потім буде дуже важко відновлювати режим.
Соціальна ізоляція — ще одна проблема, з якою вам належить зіткнутися. На щастя, сучасні технології надають всі можливості для спілкування. Підтримуйте контакт з колегами, щоб завжди бути в курсі новин і не випадати з життя». Якщо людина дуже комунікабельний, йому буде важко перенести соціальну ізоляцію. Спробуйте більше розмовляти з друзями і рідними по телефону або відеозв'язку.
Також психологічні проблеми можуть дати про себе знати, якщо людина сильно переживає за коронавіруса і боїться, що захворів. Тоді він буде вишукувати найменші симптоми у себе (а вони є у всіх: чхнув, запершило в горлі, голова захворіла і т. д.), що може призвести до підвищеної тривожності та іпохондричних проявів.
Порада № 2
«Особливу увагу варто приділити ретельній вологому прибиранні, включаючи припливно-витяжні вентиляційні клапани...»
Сергій Сисоєв, керівник відділу незалежної екологічної експертизи EcoStandard group:
— Підготовка будинку обов'язково повинна включати в себе створення правильної екологічної обстановки. Особливу увагу варто приділити ретельній вологому прибиранні, включаючи припливно-витяжні вентиляційні клапани та системи кондиціонування. Також необхідно проводити дезінфекцію гаджетів, побутової техніки і поверхонь, до яких ви торкаєтеся. Необхідно використовувати системи очищення повітря. Рекомендується використання зволожувачів повітря і систем знезараження повітря на основі ультрафіолетового випромінювання.
Ось важливі правила, яких необхідно дотримуватися при використанні зволожувача повітря:
— заливати дистильовану воду;
— міняти воду щодня, попередньо даючи увлажнителю висохнути;
— мити зволожувач кожні три-п'ять днів з 3%-ним розчином перекису водню або іншим засобом, який вказано в інструкції, з подальшим ополіскуванням;
— міняти фільтр з тією частотою, яка вказана в інструкції;
зволожувач розташовувати в 2 м від ліжка.
Порада № 3
«Спробуйте зонувати простір навіть однієї кімнати: місце роботи відокремте від місця відпочинку...»
Юлія Малишева, головний архітектор сервісу капітального ремонту «Зроблено»:
— Якщо ви підхопили вірус (будь-якої, в тому числі коронавірус), насамперед потрібно зволожувати приміщення — заведіть зволожувач повітря або кладіть вологі рушники на батарею. Варто зменшити температуру повітря до 18-20 градусів (якщо є можливість регулювати батареї) і періодично провітрювати та робити вологе прибирання.
В умовах ранньої весни і похмурої погоди потрібно міняти освітлення протягом дня. Якщо треба підбадьоритися, увімкніть максимум світла, в тому числі стельового. Якщо треба попрацювати — торшер і настільну лампу. За годину-дві до сну краще вимкнути верхнє освітлення і залишити тільки торшер, можна запалити свічки. Припустимо, ви хворієте, а ваша сім'я немає, але вимушені перебувати при цьому в одній кімнаті. Спробуйте зонувати простір навіть однієї кімнати: місце роботи відокремте від місця відпочинку та виділіть невеликий простір для фізичної активності, щоб мати можливість постояти хвилину біля стіни або зробити невелику розтяжку.
Не нехтуйте рутиною — це допоможе психологічно не втомлюватися і не втрачати лік дням, коли ви знаходитесь в домашньому просторі довгий час. Вранці і ввечері переодягайтесь з піжами в домашній одяг, готуйте їжу і їжте її за столом, бажано постелити скатертину і розкласти серветки.
Категория: Недвижимость