Інструктаж: електронний підпис при операціях з нерухомістю на карантині


Опубликованно 19.04.2020 00:12

Інструктаж: електронний підпис при операціях з нерухомістю на карантині

Федеральна кадастрова палата рекомендує під час карантину підписувати документи, в тому числі при операціях з нерухомістю, в електронному вигляді за допомогою електронного підпису. Про це розповіли в прес-службі відомства.

Електронний підпис — аналог власноручного підпису, що має юридичну силу і дійсний на всій території країни. З допомогою сертифіката електронного підпису можна в онлайн-режимі зареєструвати права власності на об'єкт нерухомості, отримати відомості з ЕГРН, ІПН, заповнити анкету для переоформлення паспорта, відстежити штрафи ГИБДД, подати заяву для вступу у внз та отримати багато інші державні послуги.

«Для забезпечення безпеки життя і здоров'я громадян в умовах пандемії, в цілях зниження фізичних контактів Кадастрова палата рекомендує підписувати різні документи, у тому числі при операціях з нерухомістю, в електронному вигляді за допомогою електронного підпису», — йдеться в повідомленні відомства.

Отримати сертифікат електронного підпису можна у багатофункціональних центрах (МФЦ), спеціалізованих акредитованих центрах і створеному на базі Кадастрової палати Засвідчувальному центрі, який продовжує роботу в карантин.

Для створення сертифіката електронного підпису знадобиться пакет документів (оригінали): - паспорт, СНІЛС — страхове свідоцтво обов'язкового пенсійного страхування, ІПН — індивідуальний номер платника податків.

У зв'язку з обмеженням прийому документів в МФЦ Федеральна кадастрова палата відкрила спеціальну лінію для попереднього запису на подачу документів. Також для зручності громадян та мінімізації їх контактів з іншими людьми Кадастрова палата ввела попередній запис на процедуру в офісах відомства.

У Москві до 30 квітня режим самоізоляції діє для всіх москвичів незалежно від віку. Офіси продажів новобудов та ріелторські агентства також закриті, спілкування з клієнтами та угоди переходять в режим онлайн, запускаються онлайн-сервіси дистанційного продажу квартир.

З'ясувалося, що ринок нерухомості виявився не готовий до проведення угод онлайн під час карантину. Поки всі види угод з житлом у режим онлайн перевести не вийде. На деяких етапах потрібні поїздки в різні офіси. В першу чергу забудовники і ріелтори відзначають, що найчастіше клієнтам доводиться відвідувати офіси банків, які сьогодні ще не повністю готові перейти в онлайн.



Категория: Недвижимость