Плюси і мінуси життя в дерев'яному будинку


Опубликованно 25.04.2020 00:46

Плюси і мінуси життя в дерев'яному будинку

Екологічність

Деревина — натуральний матеріал. Однак він вимагає хімічної обробки при заготівлі, якщо ви хочете побудувати довговічний котедж, а не прибудову на пару десятиліть. Деревину покривають антипіренами і антисептиками, які захищають будинок від комах і цвілі. Навіть клей ПВА, використовуваний для створення профільованого клеєного бруса, — це полівінілацетат, тобто хімія. Будь-який дерев'яний будинок треба утеплювати і зміцнювати гідроізоляцією, а це роблять з допомогою синтетики: повсті, пінополістиролу, мінеральної вати, пінополістиролу і пінопласту. Для збереження природних властивостей дерева потрібно підбирати максимально екологічні покриття.

Фото: Alyson Mcphee/Unsplash

Вогненебезпечність

Деревина горить краще цегли вже при температурі 200-300 градусів, тому важливо проводити обробку будинку протипожежними речовинами. Але це не означає, що при пожежі дерев'яний будинок повністю згорить, а в цегляному буде достатньо відновного косметичного ремонту. Справа в тому, що металеві конструкції, які є частиною кам'яних будівель, при горінні набагато небезпечніше. Вони зберігають форму і обрушуються цілим каркасом під тиском бетонних перекриттів. Деревина при підвищених температурах довго зберігає міцність: колоді треба прогоріти наполовину, щоб впасти, а це займає чимало часу. До речі, зола, що утворюється при горінні колод, грає роль вогнегасника, стримуючи пожежа. Мінус вогнетривкості дерев'яного будинку — утеплювачі. Вони не горять, але сильно тліють, виділяючи токсичні речовини.

Воздуходоступность і теплообмін

Вважається, що дерев'яні будинки «дихають», тобто забезпечують більше кисню мешканцям, на відміну від бетонних стін. У цьому є частка правди: повітря дійсно краще циркулює через пористу поверхню. До того ж дерев'яний будинок відрізняється високою теплопровідністю, влітку в ньому прохолодно, а взимку тепліше, ніж в бетонних стінах. Все це можливо тільки при дотриманні правил зведення, від фундаменту до даху. І навіть у цьому випадку не буде зайвим забезпечити вентиляцію. Враховуйте, що характеристики теплоізоляції залежать не від товщини бруса, а від його правильної стикування і підібраних матеріалів. Наприклад, для стіни в 2,5 м повинно бути викладено не менше 18 колод діаметром 25 див.

Фото: Joshua Ness/Unsplash

Необхідність в обробці

Мало хто погодиться жити в бетонній коробці з необробленими швами, незважаючи на популярність стилю лофт. Дерев'яний будинок здається ідеальним варіантом для тих, хто не хоче займатися внутрішньою обробкою. Естетичність брусів — доповнення до будь-якого стилю, але залишити їх у природному вигляді не вийде. Крім обов'язкової протипожежної обробки, треба приділити увагу гідроізоляції, тому що деревина швидко руйнується під впливом води. Знадобляться воски, оліфа, лляне масло і спеціальні суміші для просочення. Багато залежить від функцій приміщення — наприклад, стіни спальні можна пофарбувати в потрібні кольори або обклеїти шпалерами, а ванна прослужить довше, якщо оббити її панелями.

Економія на будівництві

Крім внутрішньої обробки, можна заощадити безпосередньо на зведенні будинку. Під будівництво не потрібен капітальний фундамент, а збірка стін не вимагає серйозної будівельної кваліфікації — вони зводяться за лічені тижні. В середньому будівництво дерев'яного будинку обходиться в 1,5–2 рази дешевше порівняно з кам'яним.

Фото: Jonathan Borba/Unsplash

Усадка

Дерев'яні будинки дають усадку протягом трьох років. Це означає, що деякі види робіт повинні бути проведені пізніше, інакше ви ризикуєте витратити більше грошей на виправлення можливих проблем в майбутньому. При цьому дерево може не тільки «опуститися», але і «піднятися». Передбачити поведінку стін в новому будинку практично неможливо, тому кладку плитки в санвузлі доведеться відкласти. Або робити її з більшою часткою ризику, ніж в цегляному будинку.

Термін експлуатації

У середньому вважається, що цегляні будівлі служать 80 років, а дерев'яні — близько 40-50. Насправді термін життєздатності будинку безпосередньо залежить від того, як він був побудований, і того, як за ним доглядають власники. Важливі не тільки матеріали, але і монтаж брусів, продумана вентиляція підстави та своєчасний ремонт комунікацій. Дерев'яному будинку частіше, ніж цегляних будівель, погрожують гризуни, цвіль і комахи. Але ті ж фактори, хоч і меншою мірою, можуть погубити будь-яку будівлю.

Фото: Kenny Timmer/Unsplash



Категория: Недвижимость