Новини без COVID-19: самі незвичайні архітектурні проекти цього тижня
Опубликованно 29.04.2020 00:36
Заголовки газет і журналів рясніють інформацією про наслідки пандемії COVID-19. Новини про коронавирусе нерідко псують настрій читачам, відволікаючи увагу від позитивних подій. Однак незважаючи на непросту ситуацію в світі, життя триває — девелопери і архітектори з усього світу проектують житлові будинки, театри, стадіони, храми і навчальні центри.
Ми підготували дайджест з найцікавішими новинами світу архітектури без COVID-19
Почуття лісу — «Архі. ру»
В Мохових горах бюро Станіслава Горшунова пропонує обіймати дерева, слухати шум лісу і згадувати дачну життя нижегородської інтелігенції. Проект — переможець конкурсу малих міст, який відрізняє мінімалістичний підхід. Три нові об'єкти з'являться на променаді вздовж берега Волги. Це оглядовий майданчик у вигляді мосту-пандуса, що відповідає за зір. Завдяки зміненим ракурсу сприйняття городяни зможуть побачити звичний ландшафт «новими очима». Далі слід прогулянковий місток, вигини якого повторюють обриси рельєфу. Слідом зона слуху, де з допомогою величезного вуха, схожого на грамофон, можна буде послухати звуки природи: сплески води, спів птахів, шум вітру.
Фото: архбюро Станіслава Горшунова
На Донській вулиці з'явиться «мідний» будинок — Архсовет Москви
Фасади житлового комплексу на Донській вулиці, спроектованого архітектурним бюро Сергія Скуратова, виконають з міді і цегли. Загальна площа об'єкта складе близько 20 тис. кв. м. Архітектори створили симбіоз таких матеріалів, як мідь і цегла, і передбачили колірні рішення, які гармоніюють з архітектурою району Якиманка. В рамках проекту буде впорядковано майже 4 тис. кв. м внутрішньої і прилеглій території — пішохідні доріжки, а також зелені зони відпочинку.
Фото: архбюро Сергія Скуратова
У Китаї почалося будівництво найбільшого у світі футбольного стадіону — Designboom
У Китаї почалося будівництво стадіону в Гуанчжоу, який зможе прийняти понад 100 тис. глядачів. Його відкриття заплановано на кінець 2022 року. Після завершення арена стане однією з найбільших футбольних стадіонів у світі, перевершивши за розміром барселонський «Камп Ноу». Дизайн проекту розробив директор з дизайну компанії Gensler Хасан Саїд, а виступає девелопером китайська Evergrande group. Стадіон буде мати форму яскраво-червоної квітки, що нагадує полум'я багаття. Вночі квітка прикрасить синє підсвічування.
Фото: Evergrande group
На Зілі побудують житловий квартал з дитячої прогулянкової зоною на даху
Житловий квартал на Зілі, що складається з трьох житлових будинків і дитячого садка з прогулянковою зоною на даху, побудують на території колишнього заводу їм. Лихачова. Дизайн проекту розробило архітектурне бюро DNK, девелопером виступає група ЛСР. Всі три житлових будинки мають різні фасади. Співробітники архбюро придумали свої малюнки для кожного поверху кутової башти, потім пропозиції змішали у випадковому порядку, вибираючи висоту за жеребкуванням, зібрали їх в макеті, а далі допрацювали і гармонізували фасади. Таким чином, кожен поверх має різний малюнок. Їх об'єднує загальний матеріал — рельєфна кладка з цегли.
Фото: ЛСР
Каплицю для зборів побудували зі стільців у Великобританії — ArchDaily
Каплицю зібрали з 90 складаних стільців з дуба в руїнах собору святого Михайла у Великобританії. У будинку немає ні входу, ні виходу. Людина, яка хоче увійти в простір, повинен видалити два стільці із стіни. Для того щоб отримати вікно, можна прибрати один стілець. Чим більше народу, тим прозоріше стає будова. Будівля площею 30 «квадратів» створили тесля Тоні МакКурт і архітектор Себастьян Хікс. Каплиця призначена для проведення музичних вечорів, лекцій і благодійних концертів. Кожен бажаючий може спостерігати за подіями, сидячи на стільці усередині конструкції або зовні
Фото: sebastianhicks.com
Бюро MAD будує в Китаї найбільший спортивний центр під землею — AD
Бюро MAD на чолі з Ма Янсуном веде будівництво масштабного спортивного парку в окрузі Цюйчжоу. На площі 570 тис. кв. м розташуються стадіон місткістю 30 тис. осіб, тренажерний зал, батутний центр, відкриті тренувальні майданчики, а також науково-технічний музей та дитяча ігрова кімната. Архітектори постаралися зробити спортивний парк частиною міського ландшафту. А оскільки Цюйчжоу відомий своїми мальовничими природними краєвидами, бюро надихнулося його зеленими пагорбами і саме в них вирішив замаскувати всі спортивні споруди.
Фото: MAD
Геологічний масштаб — «Архі.ру»
Міжнародний конкурс на проект нової будівлі SNCB, переможцем якого стало бюро OMA, тривав два роки, з 2018-го по початок 2020-го. Мова йшла про три великомасштабних спорудах, що закривають від міста залізничні колії навпроти вокзалу Брюссель-Міді. Вони були зведені до Всесвітній виставці — 1958 для поштової служби: у центрі знаходився сортувальний центр, з боків — конторські будівлі. Вони побудовані різними архітекторами, у них різна висота поверхів і внутрішній устрій, але однакові цегляні фасади. З початку XXI століття ці споруди були порожні, але тепер їх чекає нове життя. Будівлі реконструюють, з боку шляхів додадуть обсяг фриттованного скла з прозорими колами-ілюмінаторами, а на дахах розіб'ють сади.
Фото: OMA
Голландці збудують дерев'яний кампус школи менеджменту у Росії
У підмосковному Солнечногорську збудують дерев'яний кампус школи менеджменту. Автор генерального плану проекту — голландське архітектурне бюро Macanoo. У кампусі «Сенеж менеджмент ЛАБ» передбачені чотири функціональні зони: навчальна, паркова, набережна і археологічний парк. Тут розташуються лекційні зали, бібліотека, зимовий сад, класні кімнати та апартаменти, які об'єднає одна дерев'яна дах. Форма навісу перетворює кілька павільйонів у єдиний об'єкт. Головна будівля кампусу під назвою«Агора-Сенеж» нагадує ринкові площі в давньогрецьких полісах.
Фото: Macanoo
Категория: Недвижимость