Ремонт в карантин: як перетворити будинок, нічого не купуючи
Опубликованно 03.05.2020 00:04
Якщо у вас закінчуються ідеї, чим ще можна зайнятися вдома, займіться ремонтом. Тим більше що для цього зовсім не обов'язково кудись їхати, щось купувати або когось наймати. Щоб інтер'єр заграв по-новому, достатньо оголити цегельну кладку, позбавитися від важких фіранок або викласти стильний кухонний фартух із залишків керамічної плитки. Ось сім перевірених способів, які допоможуть вдихнути в інтер'єр нове життя і не вдарять по сімейному бюджету.
Спосіб № 1. Змініть сценарій освітлення
З допомогою світильників і ламп можна змінити візуальне сприйняття кімнати — просто придумайте новий світловий сценарій. Перевісьте бра і переставте світильники, які стояли на тумбочках і підлозі. Їх нове розташування та зміна режиму освітлення в два рахунки пожвавлять звичний інтер'єр. Найголовніше — поєднувати прилади так, щоб вони не контрастували і комфортно світили при одночасному включенні. Крім того, атмосфера в приміщенні залежить від колірної температури ламп. М'який теплий світло робить інтер'єр затишнішим і розслабляє, а холодне або нейтральний — візуально розширює простір і бадьорить. За словами дизайнерів, складання світлових схем — одна з найбільш творчих завдань при створенні будь-якого інтер'єру. Ще один спосіб перетворити будинок — замінити або декорувати плафони світильників.
Фото: Nathan Riley/Unsplash
Спосіб № 2. Оголіть цегляну кладку
Під шарами шпалер і штукатурки може ховатися стильна цегляна кладка в стилі лофт або актуальний в останні роки бетон. Вам потрібно лише очистити стіну і оголити її натуральний вигляд. Перед цим обов'язково проведіть тест: зробіть невеликий отвір в штукатурці і наскрібши цегла. Якщо він сиплеться або має тріщини, від ідеї з цегляною кладкою краще відмовитися. Коли стіна буде повністю очищена, відшліфуйте її дротяною щіткою, промийте теплою водою і покрийте герметиком. При бажанні можна також використовувати фарбу або лак на водній основі. Цегляна кладка підкреслить інші оздоблювальні матеріали і приховає нерівності стіни. Вона невибаглива у догляді і вписується в різні стилі інтер'єрів. Якщо ви поки не готові на такий радикальний крок, прикрасьте стіну малюнком за допомогою трафарету.
Фото: Katarzyna Grabowska/Unsplash
Спосіб № 3. Використовуйте залишки плитки
Якщо у вас залишилося трохи невикористаної керамічної плитки, саме час знайти для неї нове застосування. В залежності від розміру цільні шматки можна використовувати для облицювання стільниць, як підсклянники, замість підноса для подачі страв або рамки для фотографій. Чи можна перетворити цілісну плитку в мозаїку: покладіть в полотняний мішок і вдарте молотком по тильній стороні. Якщо підключити фантазію, з битого кахлю вийде гарний кухонний фартух. Приклейте шматочки в довільному порядку, дайте підсохнути протягом доби, а потім заповніть шви затіркою. Це практично, стильно і абсолютно безкоштовно. Крім того, обрізання плитки підійдуть для прикраси квіткових горщиків, оформлення рамки для дзеркала, створення настінних і підлогових панно у ванній.
Фото: Gabrielle Cepella/Unsplash
Спосіб № 4. Розчистіть простір
Не бійтеся розлучатися з предметами, які не використовуються, зношені або поламані без шансу на відновлення. Вони захаращують простір, роблячи його громіздким і незатишним. Для початку позбавтеся від непотрібних речей в одній кімнаті, а ще краще — в одній зоні. Це допоможе не «перегоріти». Залиште тільки те, що функціонально значима або особливо дорого для вас. Так інтер'єр стане більш легким і акуратним. Решту можна продати, віднести у благодійний фонд, віддати в притулок для тварин або здати на переробку. До того ж в процесі расхламленія є шанс знайти цікаві предмети, які дозволять перетворити будинок без додаткових витрат. Розчистивши кімнати, не чекайте, коли вони знову почнуть обростати мотлохом. А перед черговою покупкою кілька разів подумайте, чи потрібна вам ця річ.
Фото: John Mark Arnold/Unsplash
Спосіб № 5. Зробіть перестановку
Коли простір більше не виглядає перевантаженим, можна приступати до перестановки меблів. Якщо зробити все правильно, інтер'єр стане більш легким, а площа кімнат візуально збільшиться. Проаналізуйте плюси і мінуси вихідного розташування предметів і знайдіть для них нове місце. Не бійтеся експериментувати: спробуйте розгорнути диван поперек вітальні, а ліжко поставити в кут спальні — по діагоналі. Крім того, меблі відмінно підходить для зонування кімнат. Так, щоб облаштувати затишне місце для читання, досить просто пересунути стелаж. При бажанні ви можете навіть поміняти призначення кімнат. Головне, щоб це не відбилося на зручності і практичності у використанні простору. Заздалегідь накидайте ескіз на папері або в мобільному додатку — це збереже багато часу і сил.
Фото: Jarek Ceborski/Unsplash
Спосіб № 6. Зніміть штори
Тим, хто живе на верхніх поверхах, можна забути про традиційному оформленні вікон шторами. Щільний текстиль збирає пил, затримують сонячні промені і вимагає регулярного догляду. Без важких чудернацьких драпіровок кімната буде виглядати затишніше і просторіше. Найкраще «голі» рами вписуються в скандинавські і мінімалістичні інтер'єри, які вимагають багато повітря і світла. Крім того, вікно з широким підвіконням без штор дозволяє збільшити корисну площу. Так, його можна перетворити в робочу зону або поєднати з кухонною стільницею. А якщо ви хочете захиститися від сторонніх поглядів і зберегти контроль над потоками денного світла, зверніть увагу на прозорі тонувальні плівки, рулонні штори і декоративні наклейки. Або оформіть вікно саморобними фіранками з намистин або перламутрових пластин.
Фото: Sven Brandsma/Unsplash
Спосіб № 7. Переробіть стару меблі
З меблів, яка давно припадає пилом на дачі або на балконі, можуть вийти стильні дизайнерські речі. Для втілення творчих фантазій підійдуть будь-які підручні засоби, наявні в будинку: газети, балончики з фарбою, вінтажні карти, самоклеюча плівка, декупажні серветки, непотрібні шпалери і тканини. Старі журнальні столики і тумбочки зовсім не обов'язково оновлювати або реставрувати — спробуйте їх зістарити. Таким чином можна подарувати другий шанс, навіть самої подряпаною і облізлою меблів. А щоб освіжити зовнішній вигляд вже використовуються в інтер'єрі предметів, іноді достатньо просто замінити фурнітуру. Наприклад, ручки для ящиків легко виготовити з корабельної мотузки, шкіряних смужок, винних пробок або старих гумових іграшок, попередньо пофарбованих аерозольною фарбою.
Фото: Christian Fregnan/Unsplash
Категория: Недвижимость